Cvičení v těhotenství, co bych mohla dělat?

aulinat
17. srp 2017

Ahoj, ráda bych získala názory zkušenějších. Jsem v prvním trimestru. Vždy jsem byla zvyklá makat v posilovně a běhat. A upřímně mi to již chybí a ráda bych ,,NĚCO, ale CO? " dělala dále. Běh asi nepřipadá v úvahu, jógu cvičím na uvolnění a protažení. Je třeba nějaké posilování na ruce, nohy, stehna, mimo bříško co bych mohla dělat, abych neublížila děťátku?

penelope87
17. srp 2017

@aulinat Nejlepší bude, když se podíváš na knihu Těhotná a fit (https://www.kosmas.cz/knihy/202759/tehotna-a-fit/). Tam je všechno, co potřebuješ vědět. Já osobně cvičím jógu, stejně jako před těhotenstvím a bylo jen krátké období mezi prvním a druhým trimestrem, kdy mi některé ásány nedělaly úplně dobře.

kosi_cek
18. srp 2017

Dej hlavně na svůj pocit, vesměs můžeš pokračovat ve všem dál, navázat na své zkušenosti před těhotenstvím je jen dobře, o to víc se můžeš spolehnout na to, že správně porozumíš signálům svého těla a zařídíš se podle toho, co ti jiný stav přinese. Můžeš makat v posilovně i běhat, dokonce můžeš posilovat i bříško (v prvním trimestru určitě), když na to přijde, je ještě příliš brzy, aby to mělo nějaký negativní vliv. S čím se můžeš potýkat je např. únava a nevolnosti, jde jen o to, co ti proti tomu (ne)pomůže, každé těhotenství je jiné. Třeba v prvním těhotenství jsem s posilováním (a že jsem trénovala poctivě) sekla, byla jsem hrozně unavená, jen bych spala a při jakékoli námaze se nevolnosti ještě zvětšovaly, jakmile mi bylo trochu líp, chodila jsem dlouhé procházky a plavala na pohodu), ale nic víc, třeba při čtvrtém jsem naopak normálně,prakticky bez omezení celé první 2 trimestry běhala a bylo mi velmi dobře, v porovnání se dny, kdy jsem vyběhnout nemohla 😉

malinkaelinka
18. srp 2017

Na fb jsem součástí velké fitness skupiny a tam maminky cvičí až do porodu... asi si nebudeš dávat 80 kg na mrtvý tah, ale pokud tě bříško neomezuje, zkus cvičit, jak jsi zvyklá a na co se cítíš.

maruska116
18. srp 2017

Ahoj, v těhotenství je hlavně důležité dát na signály svého těla jak píší holky. Pokud člověk před těhotenstvím necvičil, je hloupost teď začínat. Píšeš ale, že jsi zvyklá pravidlně posilovat a běhat.. Běhání v těhu určitě ničemu neuškodí, jen je potřeba snížit tempo, nepřepínat se.. Mluvím z vlastní zkušenosti. V těhotenství jsem do pátého měsíce předcvičovala zumbu, běhala bez problémů.. když už pak bylo bříško větší pravidelně jsem plavala a chodila opravdu dlouhé procházky - třeba i 10 km denně. Na konci těhotenství jsem pak byla ve skvělé kondici, netrápil mě tlak, otoky ani nic podobného.
Takže určitě sportuj, poslouchej svoje tělo a bude to fajn 🙂 Držím palce ať všechno probíhá tak jak má 🙂

karlajasmine
18. srp 2017

Ja bych pokracovala v tom, na co jsi zvykla. Ja treba nikdy necvicila zadnou jogu, pilates a podobny organizovany cviceni, tak kdyz jsem s tim v tehotenstvi chtela zacit (chodit na cviceni pro tehotne), tak mi z toho neskutecne tvrdlo bricho, motala se mi z toho hlava a bylo mi fakt zle. Tak jsem pokracovala v tom, co delam bezne - plavani a jizda na kole (rotopedu teda, z kola bych se bala, ze spadnu). Plavu ted i v druhem tehotenstvi a uplavu klidne kilometr i ted ve 35tt. Ale telo si samo rekne - delej to na co se citis 🙂

pataja
18. srp 2017

Určitě posiluj ruce a nohy dal, popř. Šikmé břišní svaly. Jsem sice v posilovně za exota, ale vydržela jsem chodit dvakrát v týdnu doteď 😀

aulinat
autor
19. srp 2017

Všem děkuji moc za rady, určo budu poslouchat sebe a hl. prcka. Zatím posiluji jen zadek,ruce, těhotenskou jogu,procházky,běh raději neriskuji.

jade85
20. srp 2017

Já cvičím úplně normálně, i přímé břišní, v prvním trimestru je to naprosto v pohodě, mám teda osobní trenérku, která má i kurz na cvičení v těhu, takže se cítím bezpečně. Omezily jsme trochu jen kardio (abych se moc nezadýchávala), různé poskakování, trochu snížily zátěž a děláme trochu víc pauziček na pití atd, ale jinak mám pocit, že jedu naplno a vždycky je mi po cvičení líp, než před ním 🙂

pataja
21. srp 2017

@jade85 zezacatku asi ano, ale teď ty přímé břišní rozhodne nejdou 😉 ani se nemůžu posadit z lehu do sedu na posteli :-P

jade85
21. srp 2017

@pataja to verim, psala jsem, ze v prvnim trimestru, dal zatim nemam zkusenost. Trenerka mi rikala, ze to telo to pozna celkem bezpecne samo, ze ty svaly proste prestanou zabirat, jak se mezi ne natlaci to tehotensky bricho 🙂

pataja
21. srp 2017

@jade85
Ale stejně se hrozně bojím tý diastáze, pak se to blbě napravuje ☹

rosa106
21. srp 2017

Ahoj, jsem lektorkou pole dance a zatim stale cvicim. Jasne, nedelam zadne prvky na tyci, ale ruzne tocky se začátečníky ci posilovani/protahovani delam stale. Samozrejme jsem opatrna a spousty veci delam napul, ale nevidim duvod proc přestat, kdyz je těhotenství bez komplikaci (ťuk ťuk).

jade85
21. srp 2017

@pataja ja taky no, ale podle me se to lepe napravuje se zpevnenym brichem a funkcnima sikmejma brisnima, nez s uplne povolenym brichem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru