Deprese po šestinedělí - manžel je stále pryč a jsem na malého sama

monique9754
27. říj 2018

Ve středu mi skončilo šestinedělí a mě dnes chytla depka.
Partner jezdí autodopravu takze je doma jen o víkendu a to buď jezdí na rybi nebo pomáhat na stavbu. Takže jsem vlastně na malého pořád sama. Do teď mi to moc nevadilo jen jednou jsem ho osočila s toho že by jednou mohl domu přiject v normální čas a né až k ránu aby pohlýdal syna a já si mohla pořádně užít sprchu. Což tedy splnil i s kecy.
Tenhle týden toho na mě bylo asi jen moc. V pondělí jsme lítli přes celý město na kyčle, ve středu dětská a ve čtvrtek zas přes celé město na ledviny a to jsem se jestě měla objednat na neurologii pote rehabilitaci a gynekologie. Asi toho na mě bylo jen moc a dnes když malého chytli prdíky a přes hiodinu mi plakal a já už nevěděla jak ho utišit jak mu pomoct rozplakala jsem se. Když přítel přišel domu tak sem byla protivná a chytli jsme se s tím že znovu odjel na ryby a neodpovídá na zprávy což mě zas dohnalo k pláči. taky.

terka2018
27. říj 2018

Ahoj, me tohle od tveho partnera prijde hodne sobecke. Sestinedeli je narocne po psychicke strance a partner ti ma.byt oporou a sem tam i pomoct urcite s miminkem, chteli jste ho prece oba. Teprve se zživate s miminkem a verim ze v jeho 3 měsících to bude o stoprocent lepsi 🙂 mas nekoho kdo ti muze sem tam pomoct mamka/tchyne?

monique9754
autor
27. říj 2018

@terka2018 mamka bydli az za prahou a moc se spolu nebavime. A tchyne chodi do prace od rana do vecera. Takže jsem opravdu pořád sama.

terka2018
27. říj 2018

@monique9754 ja nevim, uprimne si nedovedu predstavit, ze by to bylo s miminkem narocne a partner by se sbalil, jel pryc a jeste neodpovidal a nereagoval. Kolik mu je let? A jak dlouho spolu jste?

monique9754
autor
27. říj 2018

@terka2018 27 let a jsme spolu 2 roky. Ono to zas neni tak narocne jen bych taky obcas s nekym chtela byt a trosku si odpocinout

berenika39
27. říj 2018

Řekni mu to, co jsi napsala sem. Má už na starost nejen sebe, ale i vás. BUď to pochopí, nebo.

terka2018
27. říj 2018

@monique9754 chapu, od toho je i tam tvoje draha polovicka, tak at vezme maleho o vikendu na prochazku a ty si udelej veget🙂

monique9754
autor
27. říj 2018

@berenika39 ja mu to už říkala. Ja chapu ze on je taky utahanej ale on by mel stejne chapat me. Kdyz omylem neco zminim tchyni tak ta mu pak vynada a my se s pritelem pak hadame ze si stezuje a takovy

monique9754
autor
27. říj 2018

@terka2018 my od doby co spolu bydlime jsme spolu nikde nebyli. Jednou na veceri a vzal me na carodejnice. To je vsechno. Radsi chodi nebo jezdi vsude sam.

leilinka1234
27. říj 2018

@monique9754 a to se vám zdá normální? Fíha, tak s takovým chlapem bych si dítě teda nepořídila :( a aby mě nechal manžel doma s miminkem a sám si jel na ryby? No to by za prvé neudělal a kdyby náhodou ano, to by byl doma fičák :D tohle období je moc náročné a my prostě potřebujeme pomoct. Asi je na něj potřeba vymyslet nějakou fintu, aby pochopil. A nebo je to prostě sobec...

papaja90
27. říj 2018

Ahoj a to bylo plánované miminko? Jestli ne, tak možná ho nechtěl a chce se stale chovat a delat věci, jako předtím... Jestli ano, tak potom je sobec, chapu ze chodi do práce a pak je unavený ale byt na materske je prace 24 hodin 7 dní v tydnu.
Vim to, mam 4 měsíční mimco a jsem taky skoro porad sama doma, přítel ma práci a ještě chodi o vikendy na fotbal, pracovně ale když potřebuju si odpocinout, zajit si na nehty treba nebo se pořádně osprchovat tak pohlida, uspí atd.

gruyerre
27. říj 2018

@monique9754 Někteří chlapi si myslí, že když chodí do práce, tak pak nemusí doma hnout prstem, zvlášť když je žena doma. Ale ona ta péče o miminko je často p dost náročnější než zaměstnání a hlavně je to 24 hodin denně každý den. A ještě když celý den nevidíš nikoho dospělého na popovídání, to je fakt psycho.
Chování tvého chlapa je fakt sobectví. Prostě mu to všechno musíš říct, jak se cítíš, jak jsi vyčerpaná a samotná. Ryby bude muset holt teď oželet. Chodíš snad ty na ryby nebo nějak tak podobně?

monique9754
autor
27. říj 2018

@leilinka1234 ono to je vsechno slozitejsi 🙁 jenze vedet jakou fyntu aby to pochopil ze to neni takova sranda jako si mysli on. Sam mi rekne ze vypadam unavene ale aby ho napadlo ze by si treba s malym pohral nebo ho vzal na prochazku a ja se mohla natahnout to ne

monique9754
autor
27. říj 2018

@papaja90 to mimco bylo planovane. hlavne on o nem basnil a to sem byla jeste na skole

monique9754
autor
27. říj 2018

@gruyerre ja mu to vse rikala a ne jednou. vlastne co sem zacla byt na neschopence pak materska. jsem byla kazdy den zavrena doma. cely tyden jsem se tesila az prijede ze konecne s nekym budu a mohli by jsme neco podniknout ale radsi se sebral a sel sam ze si pry stejne jen stezuje ze me boli nohy nebo bricho tak at radsi zustanu doma. No a ted je to vlastne to samy ale rekne mi ze nejsem sama ze tu mam dite.

gruyerre
27. říj 2018

@monique9754 A když mu řekneš, ať ráno vstane k dítěti a nechá tě spát třeba do 10? A pak můžete vyrazit všichni 3 na nějakou pěknou procházku, ať jste všichni spolu.

monique9754
autor
27. říj 2018

@gruyerre kdyz neni v praci tak vstava v 5 rano a mizi z baraku a vraci se treba az v 10 vecer. A jako ze by dal prednost nam to nehrozi

terka2018
27. říj 2018

@monique9754 tak tady je rozhodne neco spatne. :( Jako partner i otec za moc nestojí.

monique9754
autor
27. říj 2018

@terka2018 ja ho nechapu. Povida mi jak budem spolu ve stari a tokovy ty kraviny ale chova se takhle. Ja si s nikim nepisu nikam nechodim, litam kolem ditete, varim, uklizim ale neco reknu a hned je vse spatne ale to ze on si lita buh vi kde a buh vi s kym je uplne v poradku

terka2018
27. říj 2018

@monique9754 bylo by dobre si alespon najit maminku s miminkem nejlepe podobného veku na procházky, navstevy apod. 🙂

monique9754
autor
27. říj 2018

@terka2018 ja tu nikoho neznam jsme tu rok a ja predtim vyrustala sto kilometru nekde jinde. V praci jsem mela zensky ve veku me mamky a co tam chodili brigadnice v mem veku tak sou jeste na skole

terka2018
27. říj 2018

@monique9754 a co primo na modrym konikovi? Nebo na cviceni s miminky nebo plavani pozdeji 🙂

monique9754
autor
27. říj 2018

@terka2018 uz jsem zkousela jesi tady neni nekdo ze dvora i na fb ale nikdo se neozval 😐

sudylichozrout
27. říj 2018

@monique9754 můžu se zeptat, proč sis s ním pořizovala dítě? Takový byl evidentně už předtím, takže jsi věděla, že na vás bude prdět. To sis myslela, že ho změníš, nebo co? I kdybych se rozkrájela, tak někdy myšlení některých zakladatelek nepochopím.
Takže, nezbývá ti nic jiného, než prásknout do stolu s tím, že chceš, aby se prostě zajímal i o vás, o miminko a aby tě občas zastoupil v péči. Jinak to nepůjde.

skypi
27. říj 2018

@sudylichozrout A co jako nechápeš? Bohužel to tak v dnešní době je a i něco na tom asi pravdy bude, že člověk pozná pravou tvář toho druhého, až třeba po několika letém soužití, svatbě, příchodu miminka... Prej proč sis s ním pořizovala dítě, fakt ne tohle to...

sudylichozrout
27. říj 2018

@skypi lidi se nemeni, jen nektere zeny nevidi ci nechteji videt to, koho maji ve skutecnosti vedle sebe. Nebo to vi, ale blahove doufaji, ze se muz zmeni. A on se samozrejme nezmeni.

monique9754
autor
27. říj 2018

@sudylichozrout ono to bylo vsechno jinak. Takovej nebyl

hanka_333
28. říj 2018

@monique9754 Já bych s ním zkusila v klidu bez výčitek promluvit. Třeba mu to dojde. Pokud ne pod nějakou záminkou ( lékař, kadeřník, cvičení) bych mu občas nechala miminko na starost.

hanka_333
28. říj 2018

A určitě si zkus najít někoho na pokokec. Kamarádku, příbuzné... Být takto sama je fakt psychicky moc náročné.

sudylichozrout
28. říj 2018

@monique9754 ja tomu prave moc neverim. Byl, jen jsi to nevnimala ci tolerovala, protoze jsi byla zamilovana. Clovek neobrati sve chovani behem par mesicu o sto osmdesat stupnu.
Jsou to drobnosti, ktere na zavatku vztahu prijdou nevinne ci dokonce roztomile. Ale jak jde do tuheho, pohled se na ne meni. Typicka je treba muzova pece, ktera zene na zacatku imponuje, postupne ji ale dochazi, ze doprovazeni a kontroly nejsou z lasky a strachu o milovanou bytost, ale z chorobne zarlivosti.

monique9754
autor
28. říj 2018

@sudylichozrout ne nikdy se ke me takhle nechoval. Zmenilo se to az kdyz jsem otehotnela. Mela jsem sve nalady a vse mu zacala vycitat ale uplne i kraviny co sem nikdy nedelala a jemu to zacalo vadit a radsi zmizel nez aby jsme se hadali.