Jak na depku v šestinedělí?

jitkamichal
13. čer 2016

Ahojte,jsem doma s 17 dní s malou princeznou..připadám si uplně neschopná..už nekojím jsme na umělé. malá u prsa plakala hlady..připadá mi že si to neužívám..jsem protivná neumím se usmát.. malá spavá krásně.trochu nás trápí prdíky..ale občas si sní nevím rady..nic kromě malé nedělám.pokud někdo nepohlídá..bojím se že nenastane pouto mezi mnou a malou ajsem ztoho plačtivá a zdeptaná a spíš strach že nebudu dobrá máma..když si to neužívám už teď....jsem divná???nebo to máte některá podobně????? ☹ 😒

lv
13. čer 2016

proč bys byla divná? je to kolotoč, než se to pořádně obě naučíte, bude to trvat celé šestinedělí../ne nadarmo dřív byla pomoc matce v této době normální od celé rodiny/. A taky hormony, plačtivost, návaly bezradnosti..neboj, to se spraví! I to pouto teprve roste, a bude růst tak, až bude největší a nejsilnější na světě..

vendicka
13. čer 2016

Ahoj, jestli má malá teprve 17 dní, tak jsou tvé obavy naprosto normální - máš v sobě hromadu hormonů, které tě ještě nějakou dobu nenechají v klidu. Já mám hodně uplakané a nespokojené miminko a neudělala jsem s ním doma nic skoro tři měsíce, než ho aspoň přešly ty prdíky, navíc celé šestinedělí jsem byla taky zdeptaná, i když manžel pomáhal jak mohl, prostě hormony. S tím teď nic nenaděláš, snaž se to brát s nadhledem. Neboj, zlepší se to, chce to čas. Postupem času si na sebe víc zvyknete, zvládneš se věnovat i jiným věcem než malé a jak budeš klidnější, tak si to s ní začneš víc užívat a pouto se vytvoří. Ne každý má hodné a spokojené miminko, které celý den prospí. Někdy to chvilku trvá. Já jsem si říkala, že to je prostě jen horší období, které přejde a za měsíc nebo dva může být všechno jinak. Teď má můj malý 4 měsíce a pláče už míň, ale když nejde utišit, tak si vzpomenu na naše krušné začátky a hned je mi líp - horší než tehdy už to nebude 🙂

chrobacik13
13. čer 2016

Jee me trvalo dobryho pul roku nez jsem si zacala male uzivat 😀 jsi teprvv zacatcich a vse se pomalounku usadi,neboj 🙂

bubbi
13. čer 2016

Nikde není napsané, že pouto mezi matkou a dítětem naskočí automaticky, někdy to chce čas a vím, o čem mluvím 😎 Co si budem povídat, dítě je záhul pro tělo i duši, u tebe je to navíc čerstvé, takže tvoje pocity jsou normální. Divná určitě nejsi 😉

kolibrik007
13. čer 2016

Mela jsem to uplne stejne🙂.... opravdu ver, ze to prejde a bude to krasne! Zatim silu a pevne nervy!

nugetka20
8. črc 2016

Mám doma kloučka, dnes je mu 20. den. Cítila jsem se úplně stejně - malej se v noci dost budí, takže 2 hodiny ťapu po bytě a chovám, než usne. Přes den spí taky nepravidelně. Po těch 3 nedělích už aspoň něco maličko spolu zvládneme, začínám poznávat, proč brečí. Ale nebýt mého přítele, který se fakt snaží a ve všem mi pomáhá, tak bych si asi dávno hodila. Nedostatek spánku je hrozná potvora - člověk je pak nevrlej, pochybuje sám o sobě.... a to malé furt brečí a brečí. Je to boj :( drž se, bude to lepší (já v to doufám).

bachovy_esence_poradna
8. črc 2016

@jitkamichal: divná určitě nejste!
to čím procházíte, zná mnoho maminek 😉

Je to součet velké hormonální změny + únavy + určité rutiny a izolace + velké změny v životě kdy najednou člověk to co znal nemá a má fungovat v úplně jiné roli, která je velmi zodpovědná a v podstatě ho zaměstnává 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Postupně se to bude zlepšovat, jenže pokud je člověk vyčerpaný, zoufalý a padá na něj deprese, tak horizont týdnů nebo měsíců mu v tu momentální chvíli úlevu nepřinese.

Z vlastní zkušenosti doporučuji:
- co nejvíc odpočívat
- chválit se
- nedávat si moc velké cíle, uvědomit si, že procházíte opravdu velkou změnou - kterou zatím dobře zvládáte 😉 (dítě se narodilo, je zdravé, vy také, určitě se o něj ve všem základním co potřebuje postaráte)
- zastavovat se pravidelně a uvědomovat si, že tyhle chvíle velmi rychle utečou... i když jsou někdy hodně náročné, tak takhle malé Vaše děťátko už nikdy nebude 😉 Někdy je proto zásadní si jen tak sednout a nic nedělat chvíli, jen tu změnu vnímat, uvědomit si ji a zkusit s ní souznít. Miminko se narodilo, je tu a je zdravé. Někdy zapomínáme tuhle jednoduchou skutečnost oslavit a vychutnat si ji 😵

Jinak na depresi, pocit přetížení, vyčerpání, starost o dítě atd. lze velmi dobře namíchat směs Bachových esencí 😉

Držím palce! Tohle je váš čas, který by měl být vyplněný péčí nejen o miminko, ale také péčí o sebe. Buďte na sebe laskavá 🙂 🙂

broskvicka6791
8. črc 2016

Hlavně klid. Taky jsem si tím prošla s prvním synem. Nesnaž se být superženou. Nevadí, že je doma bordel a není uvařeno. To jsou podružnosti. V tomto období je nejdůležitější odpočinek. Spi, když spí dítě a nesnaž se v té chvilce klidu dát vše do pořádku. Odpočívej pokaždé, když to jde. A dávej si jen malé cíle: nepřemýšlej o tom, co budeš dělat až bude zase brečet, až ho bude zase bolet bříško, až zase v noci nebude chtít spát. Spíše si říkej, že to vyřešíš až to přijde. Teď spí a teď si to uziju. Teď ho chovám a je to skvělé. Teď si krknul, to je paráda. Hledej ta pozitiva. Jsem máma, stvořili jsme krásné a zdravé dítě. A kdyby se to nelepšilo, neboj se požádat o pomoc. Tvůj gynekolog Tě určitě bude schopen spojit s dobrým psychologem.

bezradna
24. črc 2016

Kolem toho 14.dne po porodu to pro mě bylo z psychického hlediska nejhorší u obou dětí, člověk to prostě musí nějak přežít. A u obou dětí jsem začala cítit takovou tu opravdovou lásku až po tom šestinedělí. Dnes jsou synovi 3 měsíce a já ho úplně zbožňuju, na ty naše začátky vzpomínám s úsměvem. S prvorozenou dcerkou to bylo stejné, takže vydrž, ono bude na 100% líp. Hormony s námi prostě mávají....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru