Dudlík a nedudlíkové dítě. Máte zkušenost, že by se naučilo dudlat?

16. pro 2022

Mam treti decko. A stejne jako jeho dva starsi sourozenci odmita absolutne dudlik. Kdyby si nedelal dudlik ze me, tak pro mne za me, at si ho klidne nema. Navic mam hodne mlika, takze jeho dlouhe dudlani zpusobi to, ze se akorat poblije… zkouseli jsme ty moderni ortodonticke dudliky i klasickou komunistickou kytku. Kdyz mu ji “nenapadne” podsunu, okamzite ji vystreli metr daleko 😅
Napadlo me, zda neexistuje dudlik, ktery by treba pripominal prso? Napr. tento:
https://www.rajhracky.cz/dr-brown-s-dudlik-happ...
Nebo tento:
https://www.mall.cz/dudliky/tommeetippee-siditk...
Nebo tento:
https://www.pilulka.cz/philips-avent-siditko-so...
Ci tento:
https://www.baby-centrum.cz/55612-mimijo-siliko...
A mate zkusenost, ze jste nekdo nasel ten “pravy” dudlik a nakonec se dudlat naucilo?
Diky!

inah91
16. pro 2022

Tak to se s dovolením pripichnu 📌 zrovna hledám diskuze na téma, jak naučit dítě na dudlík 😂🙈 prvnímu jsem nechtela dávat, ať nezkazil kojení a dala jsem a ten byl happy a strašně dudlík pomohl jak jemu, tak mě... A dcera teď olivy všechny značky co mám koupené....ty vaše neznám, snad asi koupím 😂🙈 ale je nespavec, tak hledám záchranu v dudlíku 😂🙈

ellyem
16. pro 2022

Nase decko prijme jen Bibs. Zadny jiny nechce.

me_druhe_ja
16. pro 2022

Já byla taky v prdeli u dcery. Taky nechtěla nic. NIC. Měla jsem dudlíky snad za 100 eur, úplně všechny možný značky, druhy. NIC. Plivala to, rvala....
A bohužel te nepotěšim moc, ale žádnej trik jsem nenašla. Ona ho nakonec přijala, ale až v půl roce. A v té době se to pořád hodilo, ale už to nebylo tak tragický jak na začátku. To jsem prostě nějak prezila a nevzpomínám na to ráda. 🙈

jana_zofie
16. pro 2022

Dcera asi v pulroce prijala MAM, ale jen ten nejmenst Start (0-2 mesice). Do dvou let po chvilkach. Jen treba do auta pred usnutim nebo kdyz usinala beze mne. Ale ani to ho nepouzivala vzdycky.
Syn ma 10 mesicu a v cca pulroce vzal na milost NUK. Asi na mesic. Od te doby, co mu rostou zuby uz zas nic a vcelku bez sance.

journals
16. pro 2022

@ellyem u nás stejné… jen bibs. Proč by dudal obyčejné, levné z DM, že? 🤦🏻‍♀️😂 ale jen jeden tvar a jen kaučuk.
Starší dudlík nechtěl a myslím, že takové dítě na dudlík nenaučíš. On prostě vždy raději originál 😅

gbp
17. pro 2022

u prvni dcery sem zkousela 10! druhu! no jako bradavka nemas zadny, protoze nevim, jak tvoje bradavky 😂🤭 ale moje se totalne splacati a vytahnou v ty pusine 😅 no...kazdopadne... trosicku...jako ze uz to vypadalo, ze to uz uz pujde byl ten Avent a to proto, ze mel diru, do ktere sel narvat malicek. a ten ona obcas vzala na milost. ale stejne nakonec nic. protoze bud tam byl orst a stejne sem u ni stala, nebo to vyflusla 🤷🏼‍♀️ je pravda, ze pak uz sem to nezkousela, v pul roce me to uz nenapadlo. 🤷🏼‍♀️
ted mam druhy takovy nedudlikovy kousek a s tou teda uz nebojuju 🤷🏼‍♀️ jen se modlim, aby nezacla dudat palec 🙈

zrzinda
17. pro 2022

U nás taky Bibs. Ale byl to trochu boj. Vůbec ho nechtěla, chtěla jenom prso. V jiných diskuzich jsem se akorát dozvěděla, ze mám prso miminku nechat. Jako jo, ale v tom případě bychom doma shnili ve špíně a umřeli hlady. 😀 Zkoušela jsem, zkoušela a teď už si ho konečně necha 🙏

chlapecektehu
17. pro 2022

@ellyem malej taky chtěl jenom bibs a dudlík jsem mu rvala hned druhý den po narození a docela ho bral

kubesovaadelka
17. pro 2022

No, na řadu své babičky, jsem opravdu malinko, jak zrnko cukru max špendlíkova hlavička dala trochu medu. Opravdu už jsem byla zoufalá, mlíko jsem neměla, prsa krvavý a pak už ani prsa nechtěla když z ní nic nešlo a byla na UM. První týden slizla med a vyflusla ho. Pak už se to naučila a teď je to snad nerozlučná dvojka. Hodně jsem ji i v době když jsem teda kojila šidila že jak usla u prsa a prso chvíli pustila, tak ji pak podsoupla ten dudlík. Ještě měla období že dudlík chtěla jen v kočárku, jinak doma si klidně řvala a dudlík nechtěla. Taky jsem měla asi milión druhů. Jenže jak bylo na UM tak flašku měla od NUK tak pak přijela i dudlík NUK páč jsou si tvarově podobný. Sestřenciny dvojčata přijeli dudlík až po půl roce, kdy naopak začli růst zoubky a teď bez něj tak pomalu nedají ani ránu

kiluau
17. pro 2022

Měli jsme 8 druhů dudlíků, včertně druhého v odkaze. Kaučukový, latexový, kytku, ortodontické.... naprd. Když nechce, tak nechce 🤷🏻‍♀️ Nechala jsem za dudlíky asi 1.500,- a válí se mi doma. Zkusím na druhé 😅

ondul
17. pro 2022

Taky to malou nedokážu naučit na žádný. Nebyla bych to řešila, ale má tendenci si strkat palec do pusy, když už je unavená, a to si radši dá do pusy i radši palec než prso.

journals
18. pro 2022

@kubesovaadelka tohle bych tu raději nedoporučovala, med je silný alergen, tak ať z toho není víc neštěstí než užitku

kubesovaadelka
18. pro 2022

@journals chápu, říkám jen svůj příběh 😊 jak to proběhlo u nás aby se malá neurvala, nevyrvala kilu apod

viki999
18. pro 2022

@kubesovaadelka čumím že tohle dneska ještě někdo fakt udělá.. a ještě se s tím "chlubí" a radi to dál..

kubesovaadelka
18. pro 2022

@viki999 🤭já to neradim, já říkám co zabralo u nás a ne jen u nás a med máme domácí, takže vím co jsem ji dala a asi nebudu to tady dál řešit s nějakými echt super moderními matkami, co si myslí že spasili svět a mě tím namíchnou😂😂😂😂😂😂já mám zdravé úžasné dítě, kterýmu jsem nijak neublížila kapkou medu. Bože díky že jsem normální

journals
18. pro 2022

@kubesovaadelka U alergií je přeci úplně jedno, jestli je domácí nebo ten z Kauflandu. Dělej jak uznáš za vhodné, jen toto prosím dál nikomu neraď. Tady nejde o to být světice, ale že to dítě může mít opravdu nepříjemné zdravotní komplikace. A k tomu bohužel může i to minimum alergenu stačit.
Očividně jsi sama nevěděla že med je silný alergen, tak to tu raději zmiňuji pro ostatní...

kubesovaadelka
18. pro 2022

@journals ale já ji neradim ať to udělá, já říkám co zabralo u nás, co jsem dělala já, kdybych po prvním mikrozrnku viděla nějakou reakci tak ji to nedávám dál samozřejmě. Ale opravdu v mém okolí to dělalo víc lidí a nikdo nic. Nejspíš díky bohu štěstí, ale určitě bych neubližovala svému dítěti a na medu byla asi týden, pak se chytla a už med, vlastně do teď ani neviděla. Víc bych to nerozebírala, možný alergen že to je jsem věděla, ale reakce žádná a já byla ráda, že si dítě nevybrecelo kylu. Krasnou adventní neděli.♥️🎄🎁❄️

rotkapchen
20. pro 2022

První dítě dudlík neprijalo, i kdyz jsem delala psí kusy. Druhy ho dostal hned v porodnici, aby se naučil. Třetí take v porodnici, ale moc rad ho neměl, spíš chtěl prso. Kolem 9 měsíců jej definitivně vyplivl a neudelala jsem nic..
Rozhodně ale nenamacet do cukru nebo nedej boze do medu. To je opravdu risk jak blazen.