Jak poznám, že si miminko vymrčuje?

havlisanda13
19. led 2016

Zdravím maminky, mám doma 2 měsíčního prcka a dneska celý den (pokud teda zrovna nespí), tak jen brečí, někdy uplně hystericky, někdy jen tak kvíká, pak zas je asi 20 vteřin klid a z ničeho nic zase začne brečet. U toho se propíná, je uplně jak pravítko a řve a řve. Celý 2 měsíce hodně trpěl na prdíky, ale poslední týden už se to moc zlepšilo, takže mě to tak nějak nepřijde, že by to bylo zase bolení bříška, je to takovej jinej pláč než byval když měl prdíky. Tak mě ještě napadá, jestli už si může tak malé miminko vymrčovat? Když ho vezmu do náruče tak přestane, ale tak za 2 minuty zase začne a když ho položím na podložku, tak za chvilku přestane a pak zas začne a tak pořád dokola. Je to trochu o nervy když řve pořád a pořád a nic, fakt vůbec nic nezabírá ☹ Fakt mám pocit, že je to spíš vymrčování, ale co když ho něco bolí a já to neumím poznat? Díky za názory a zkušenosti

mialagia
19. led 2016

@svetlus_pepca přesně..moje maminka je taky minulá generace, stará škola a co si pamatuju mazlila mě dost a dost i teď moje dítě chová a nenechá plakat ani chvilku..
@anetka1701

Jj pevné nervy přeji též! 🙂 Ono to fakt drásá ten řev a když zrovna nepomáhá ani to mazlení tak vím jak je člověk už zoufalý - tak jsme to měly v 6nedělí.. Mazlily jsme tulily na hrudníku a malá řvala jako tur celá rudá..usnula až vyčerpánim takže dle mých poznatků ne vždy mazlení je to co dítě trápí, resp.co mu chybí..ale na druhou stranu řvát ho prostě o samotě nenechám ať je to cokoliv..🙂

dundee88
19. led 2016

Náš malý byl taky hodně uplakané miminko, mimo to že chtěl být skoro pořád kojený, tak nám pomáhalo pevné zavinutí a uspávání v náručí houpáním 🙂 vydrželo nám to skoro do 5.měs, pak se najednou naučil usínat sám. Hodně mi pomohla knížka od Harveyho Karpa-Nejšťastnější miminko v okolí.

dundee88
19. led 2016

A určitě si v tomto věku ještě nic nevynucuje..

hojda
19. led 2016

@mialagia Přidávám se ,taky jsem to nikdy neslyšela.

hojda
19. led 2016

@anetka1701 Kdo byl ten profesor?

anetka1701
19. led 2016

@hojda popravdě nevím. Jen mi máma dávala číst knížku a pak mi babička kantorka vyprávěla tu historku... A slyšela jsem to z víc zdrojů, že byl i v televizi a tak...

hojda
19. led 2016

@anetka1701 V té době byl hodně Matějíček, ale k tomu mi to nesedí.

radka116
20. led 2016

mne mala takhle brecela kdyz jsem ji nakrmila dala rihnout tak za pul hodiny zacala histericky plakat. myslela jsem ze to jsou prdy az pak jsem zjistila ze ma zase hlad. jak si krkla slehlo ji. zkus jestli se neuklidni u prsu. preji pevne nervy. ty zacatky jsou krusne

lenule86
20. led 2016

@hojda H.Karp je pediatr z Ameriky a jeho knížka byla přeložena do češtiny...my jsme podle něj také zavinovali a tišili výbuchy plače a zabíralo to 🙂. Přeji pevné nervy a hodně štěstí.

izz76
20. led 2016

@anetka1701 Myslim,že to byla doktorka Klímova-Fugnerová,napsala knížku Naše dítě v které naváděla maminky ke studenému odchovu,odolnosti k dětskému pláči atd. Prý se ve stáří za své výroky omluvila a nazvala se krávou... Holt něktrým matkám chybí vlastní instinkt a touto knihou se nechaly hodně ovlivnit. Mě stačilo přečíst na internetu nějaké úryvky z té knihy,byla jsem znechucená...

hojda
20. led 2016

@lenule86 To, ale není ten profesor z dob naších maminek 🙂 , na kterého jsem se ptala já.

hojda
20. led 2016

@izz76 Tak přesně tuhle knížku mi nutila tchýně, mám chuť jí s ní praštit po hlavě, aby se taky probudila.

slunicqqo
20. led 2016

může to být klidně bříško, nebo prostě jen chce třeba vidět, nechce ležet. já mám to srovnání u obou dětí, takže to můžu posoudit. Je to náročné, ale nezbývá než vydržet. u syna to trvalo asi do půl roku. Nejhorší na tom bylo , že bylo dost teplo když se chtěl furt nosit, tak jsme byli splavení oba dva. Naštěstí ale i dobře spinkal v kočárku venku, jak byl ale vzhůru sám moc nevydržel ležet , max 2-5 minut, když u něho byla dcera a chtěla ho zabavit třeba. pak se to postupně začlo zlepšovat. jak začal sedět lozit už to bylo o hodně lepší

shine2015
20. led 2016

A je to tady zase....male mimi chvilk doma a uz "vymrcuje" nebo si vymysli apod..2mes dite urcite nevi co by a tak zacne jen tak z hecu brecet...na podlozce i u mamy..urcite to dela naschval a bavi ho cely den rvat....

Takze jak tu psaly holky,neco ho trapi....podle me je to brisko,je jedno ze breci jinak,bolest briska,intenzita atd se muze casem menit...nam pomohl z tesca teekane pro deti a maminky zelena krabicka...pila jsem to pouze ja.
A jinak i kdyby plakal a u tebe na rukou se utisil,tak to nevymrcuje ale potrebuje te.....je vcelku jedno proc. Jsi mama a chce tebe. Neboj se ho nosit a pritulit. 😉 to mu neublizi,naopak pouze prospeje.

shine2015
20. led 2016

Ps ty taky kdyz nemas trapeni tak jen tak vymrcujes?? Brecis cely den??? 😉

havlisanda13
autor
20. led 2016

@eficenka to snad nemyslis vážně??? Jak si můžeš dovolit mi něco takového napsat, kdyz me vůbec neznás a nic o me nevíš? Úplně normalne jsem se zeptala a nikde jsem nenaoska nic o tom, ze malýho nenodim nebo nechci nosit. Naopak, mam jej porad u sebe,nosím, mazlim, zpívám, vykládám atd..A delam to rada a rve mu srdce kdyz tak place a ja mu nemuzu nebo neumím pomoct ☹ A ty se me jako zeptáš proč jsem si porizovala dítě? Jen jsem se prostě chtela zeptat zkušenějších, kdyz já ty zkušenosti nemam. Ale netusila jsem, ze me někdo rekne jsem si nemela pořizovat dítě!! Lepsi se na nic neptat a dělat to blbě ze?! Fakt díky

havlisanda13
autor
20. led 2016

@eficenka jo a mimochodem šátek samozřejmě doma mam s neustale do nej maleho dávám aby byl pořád u me, bohužel zrovna neni asi nosici typ a nelíbí se mu tam, zacne tam plakat a házet hlavičkou a kdyz jej vyndam tak je klid.

jipe
20. led 2016

@havlisanda13 tak ještě jedině kojit a kojit, pokud tedy prcek není na UM a vydržet, některé děti jsou bohužel ubrečené. Co kočárek? Tam není v klidu?

A z některých komentářů tady si nic nedělej, dokonalé matky si tvůj dotaz přebraly po svém a myslí si, že necháváš dítě řvát a myslíš si, že je to z rozmaru

jipe
20. led 2016

@havlisanda13 případně zkus tu metodu dr. Karpa

mimco
20. led 2016

Ideální je neptat se na nic tady. Kdyby měly děti jen úžasné, dokonale a nejlepší maminky na světě, moc lidi by se ale nenarodilo. Moje malá od 3 měsíce řvala non stop skoro do roku, byla furt nespokojená, i kdybych se pretrhla, někdy jsem měla chuť ji ušetřit, naštěstí jsem to neudělala😉. Chce to pevné nervy, bude líp🙂.

zuzka3112
20. led 2016

@eficenka já to tu necetla vse, ale nebudte tak prisna, urcite pani miminko neni na obtiz, jen ma proste nervy jako kazda jina matka, kdyz si nevi rady... My treba meli tyden prdiky, des a hruza, pak 14 dni nic a vratilo se to... S tim rozdilem, ze jsem to jaksi poznala...

pkolin
20. led 2016

Jako byste psala o mě a mém synovi, když mu byli 3 měsíce. Přesně, pořád plakal, u mě na chvilku přestal, ale pak plakal i u mě, měla jsem ho třeba celý den u sebe, ale i tak plakal, usnul vždy jen na chvilku a pak zase hrozný pláč... přesně jak píšete vy. Nevím, zda kojíte, nebo jsme na UM, ale u nás to byl hlad ☹ já tele jsem si vůbec neuvědomila, že má malý hlad, kojila jsem (stejně jako prvního syna - toho do 16 měsíců) a vůbec mě nenapadlo, že bych neměla mléko ☹ Chudák trpěl bůhví jak dlouho hladem ☹ nakonec prostě viděl prso a hrozně plakal a nechtěl ho, tak mi to došlo, dostal lahvičku a byl klid. Celou dobu jsem si myslela, že jsou to prdy ☹

mischamish
20. led 2016

Jeste jsem chtela podotknout, ze moje dcera - a z velke casti i muj syn - byli na mem prsu vice mene non-stop prvni tri mesice zivota ... proste to potrebovali. Ja jsem to ovsem ocekavala (pred prvnim ditetem jsem toho hodne nacetla) a nijak mi to nevadilo.

kulatakosticka
20. led 2016

@havlisanda13 to, že se mu nelíbí v šátku, může mít moc příčin. Horko, těsné dupačky, cítí prso, které ho uklidňuje a neví, jak se k němu dostat-na to pomůže v šátku kojit.

jipe
20. led 2016

@kulatakosticka ale taky to prostě může být dítko, kterému šátek nevyhovuje 😉

kulatakosticka
20. led 2016

@jipe to sice může, ale nejprve je asi lepší zjistit proč, tazatelce by to pomohlo 😉

jipe
20. led 2016

@kulatakosticka tak pokud to má nějakou určitou příčinu, tak samozřejmě. Já sama v šátku nosím, ale tady mi to přijde občas až fanatické - dej dítě do šátku, nech ho celý den u prsa a bude vše ok. Jen jsem chtěla podotknout, že existují i děti, které šátky rády nemají - protože šátek a ne protože jim nevyhovuje něco, co se dá odstranit

amazonka.k
20. led 2016

Vymrcovat, to je co za slovo ? 😃 Jsem si to teda nějak intuitivně domyslela, ale vidět ho někde samostatně, tak jsem úplně mimo 😊

shine2015
20. led 2016

@jipe taky si myslim,ze ne kazdemuu satek vyhovuje....nektere deti se v satku krouti....nekoho proste boli brisko a breci proste...musi se nosit i tak....

wenduliks
20. led 2016

@havlisanda13 Nas syn vzal Manducu na milost az ve 3mesicich a pak z ni v podstate do 15.mesicu nevylezl. 🙂 Tak bych to noseni zkousela, cas od casu a treba se casem chyti. Hodne stesti a pevne nervy.