Jak uspat novorozence v postýlce?

swee2
15. led 2020

Ahoj chtela bych poradit prosim. Mam tritydenni miminko a vecer bychom chteli aby usinalo v postylce jenze spatne usina i v naruci a to ji musime hooodne dlouho nosit. Ma asi problemy s prdiky. Nevadilo by mi aby spinkala i s nami v postely ale jak? Jinak nekojim bohuzel. Jeste se chci zeptat v jake perince spinka nebo v zavinovacce? Dekuju

ajenka82
15. led 2020

Mám stejný problém, prdiky nás netrápí. Už třetí den uspavame v kočárku. Když se pak vzbudí na krmení tak ho už dám do postýlky a spí. Záleží jak vám.spi přes den .

pratensis
15. led 2020

Zkuste si k ní lehnout do velké postele. Když ucítí vadí blízkost, možná usne bez problémů. U nás to tak fungovalo, oba synové spali u mě, když byli malí...

pratensis
15. led 2020

* vaši blízkost

rebe
15. led 2020

V postýlce miminko uspíš jedině tak, že si tam s ním lehneš. Jinak se to dělá tak, že miminko uspíš a až spící ho uložíš do postýlky. Jinak o většinou moc nejde, protože novorozenci neumí usnout na povel.

milu2015
15. led 2020

Ahoj máme dvoutýdenní mimčo a usíná mi takhle večer jedině v náručí. Mám ho buď zavinovačce anebo v takové hrozně měkké dečce. Jsme převážně na UM, ale někdy se uspí i u toho prsa.

krista25
15. led 2020

@swee2 ahoj když byl syn takhle maličký, tak jsem ho uspavala buď v náručí a houpala. Nebo v houpacím lehátku. Když byl větší tak jsem ho začala dávat do postýlky aby se to naučil sám. Jinak jsem ho měla v zavinovacce a na prdiky používala esspumissan. 😉

swee2
autor
15. led 2020

Zkousela jsem si k ni lehnout nekolikrat a nepomuze... place... chovame v naruci to nekdy pomuze ale jakmile polozime zacne se kroutit a brecet. Davame Biogaiu a Espumisan. Hrozne rada bych ji mela vic u sebe ale breci..😔

uzivatelkapetra
15. led 2020

@swee2 zkus místo espumizanu babycalm a zkus ji nechat usnout na tvém hrudníku

veronikava
15. led 2020

Máme stejný problém.. malá měla včera 4 týdny a usne jedině v náručí nebo když ji nosime v autosedačce🤦🏽‍♀️.. jak tvrdě usne můžu ji dat do postýlky, postele kamkoliv.. v noci když se vzbudí tak jí stačí dat k prsu a spí hned i v posteli, ale to usínání je děs, taky bych chtěla aby usínala v postýlce, ale bohužel to moc nevypadá😄

swee2
autor
15. led 2020

Babycalm mame koupeny ale pisou az od 1 mesice a to ji jeste neni tak radsi nedavam.. jinak na sebe jsem zkousela taky a marne nelibi se ji to 😞je mi z toho smutno..

swee2
autor
15. led 2020

Kdybych kojila tak bych byla stastna ze by u me takhle krasne spinkala...

zuzan88
15. led 2020

Holky snad nechcete po tak malém mrněti, aby vám už samo usínalo v postýlce...🙂 Já mám 6ti týdenní holčičku a taky ji musím první uspat a pak až odložit do postýlky. Spí převážně v zavinovačce. Pokud usíná špatně v náručí (ta moje s tím má taky problém) zkusila bych ji uspávat na hrudi. Náš taky trápí bříško a když už fakt nemůže zabrat nebo sebou mele, dám jí na bříško a to většinou zabere. Kapky dávám sabsimplex.

zuzan88
15. led 2020

@swee2 můžu se zeptat proč nekojiš?

uzivatelkapetra
15. led 2020

@swee2 nezoufej, musíte se jen spolu naučit vycházet. Já ten babycalm dávala dříve, ale ne každé kojení /krmení jak píšou v návodu, ale třeba jen 2x denně. Řídila jsem se tím, co to dělalo se stolicí 🙂
Malý mi taky nespal, ale já kojila, tak jsme spolu prostě jen leželi celé dny. V kočárku vydržel i dvě hoďky, ale muselo se jet, jakmile se zastavilo byl rachot, stejně tak v lehátku, musela jsem sedět a huštat a vydržel.
Na domácnost se vykašli, když prcek spí, spi taky ať je kolik je. O víkendu předej alespoň na chvíli manželovi/přiteli a zavři se do jiné místnosti ať už na spánek nebo prostě jakoukoliv činnost, kterou si dobiješ baterky. Vůbec ty chlapy netřeba šetřit, oni pak lépe ocení co prožíváš 🙂

swee2
autor
15. led 2020

@zuzan88
Mam rupturuIII.stupne byla jsem v celkovy narkoze a neslo se mi rozkojit v nemocnici jsem uz mela UM .

mariegroth
15. led 2020

Takhle male mimco neco takoveho asi jeste zvladat nebude. Az tak od cca 6 tydne jsem syna pohoupala a davala do kolebky, Kdyz uz byl temer uspany, ale jeste probuzeny. Pak se vzdycky rozhledl po kolebce a zavrel ocka. Ted jsou mu 4.5 mesice a od 4 mesice usina sam.

swee2
autor
15. led 2020

@uzivatelkapetra Mam hrozne ochotneho manzela moc mi pomaha jeste nejsem zahojena po porodu a v patek jdu opet na zakrok do nemocnice😢. Jsem cela takova ve stresu vim ze se rika ze to miminko vyciti ale nejde mi to prepnout.. a kdyz jeste špatně spinka A boli ji brisko😔

puhelin
15. led 2020

@swee2 To je skoda, ze to zabalili uz v porodnici a nepomohli ti. Kojeni uspavani moc ulehcuje. Krome satku nebo kocarku pres den jsem dceru uspavala u kojeni az do jejich dvou let.
Nechces to prece jen zkusit a rozkojit se? I adoptivni matka se rozkojit dokaze. Navic u tebe to muze byt snazsi, protoze jsi biologicka maminka a vnimas vse jeste intenzivneji.

swee2
autor
15. led 2020

@puhelin zkousela jsem to nekolikrat i laktacni poradkyni jsem mela doma ale neslo to ..

gingerbread
15. led 2020

@swee2 zkuste houpacku(hacka,babyvak atd) ,to zachránilo nás...malá trpěla na prdiky a hodně plakala a uspavani také náročné a nakonec pomohla houpacka...když tvrdě usnula,akorát jsem ji přesunula do pristavne postýlky kterou jsem měla napojenou na manželskou postel... a spinkala v perove zavinovacce, akorát jsem ji moc nezavinula,jelikož to neměla ráda...

puhelin
15. led 2020

@swee2 Ono to neni hned, vzdyt miminko je 3 tydny na umelem, takze mleku by trvalo, nez se vytvori.
Na zacpu doporucuju davat vyprdet v klubicku pod tekouci vodou. Tece na brisko vlazna voda a po chvili neco odejde. Nekdy vzduch, nekdy i stolice, ale nehromadi se to ve strevech.
A s tim uspavanim. Kdyz s ni lezis na posteli, usne ti? Lezi na boku, divate se na sebe. Hladit ji po hlavicce. Mluvit na ni klidnym hlasem, dokud "neodpadne".
V zavinovacce ji muze byt teplo. Staci prikryt dekou, nebo do spacaku.

eithelwing
15. led 2020

Univerzální návod asi neexistuje, každé mimco má rádo něco jiného. Já uspávala v náručí, někdy lépe, někdy hůř. Plus zavinovani podle Karpa.
V poloze na srdíčko by dcera asi nikdy neusnula, s námi v posteli usnula také jako starší.

nikolavod
15. led 2020

Dceru jsem nikdy neuspala v postylce... Usoavala jsem na rukach a nebo v posteli,zvedla jsem ji nohy k brisku a jakoby s malou lehce trepala... Nebylo to idealni, zvykla si na.to rychle, ale byla jsem uz zoufala, spala maximalne v naruci a to fakt neslo uprostred noci, jak jsem uz padala na hubu🙈 a dcera neusnula sama do 2,5let, musela jsem lezet s ni a pak se v noci porad budila a nechtela byt sama🤷🏼‍♀️ syn ze zacatku to same, do pulnoci jsem s nim pochodovala po baraku...v noci potom taky zadna slava... Pres den spal v cestovni postylce, se kterou jsem musela hustat aby spal, takze jsem u nej sedela a houpala po celou dobu co spal🤦 proste masakr... Ale ted(musim zatukat) ma 6mesicu a usina v postylce🙏 nemusim s ni houpat... Proste ho polozim, dam mu plenku, on si s ni hraje a pak usne🙏🙏 doufsm, ze mu to vydrzi... mozna jen ted chce ten kontakt... mozna si na sebe musite zvyknout😍 a chce to vydrzet, jednou bude lepe👍

rebe
15. led 2020

Ani kojené miminko vždycky nejsme u prsa. Také jsme spoustu večerů nosili, zpívali, skákali na míči, dlouhé hodiny, někdy celé noci. To k tomu prostě patří. Postupně se naučíš si to užívat. Miminko tě potřebuje a i bez kojení jsi to ty, kdo mu všechno může dát.

monaaaaaa
15. led 2020

Je to velmi individuální a také povahou dítěte.
Na prdíky jsou skvělé lactobacilky. Jinak moje malá krásně usínala v kolébce v péřové peřince, se stejnou melodií, pak jsem jen zahákla za postel. V noci když pobroukala(mimo čas kojení) lehce jsem zhoupla a spala dál. Tak to měla do půl roku. Vytvořila si základní návyk usínat bez náruče. Následně postýlku nebrala tak "krutě" ( s melodií jen bez houpání). Kamarádka zase pro brečící miminko sehnala hacku. Velmi pochvalovala. Je to kvalitní simulátor houpací náruče. Přeji klidný spánek ☺️

lstuchlova
16. led 2020

@rebe To vyvrátím, dcera do 3 měsíců usínala v postýlce normálně sama. Položila jsem ji, ona zavřela oči a usnula. Ani jsem nepoužívala zavinovačku, v noci po krmení taky vždy usnula sama. Později jsem ji musela uspávat houpáním, to trvalo až do roka. Dala jsem jí přes oči kapesník, protože když bylo světlo, nechtěla bez něj zavřít oči, a houpala jsem ji asi 20 minut, pak položila do postýlky. Tim položením se vždy probudila, otočila hlavu a usnula. Pak zase začala usínat sama.

astyna88
16. led 2020

Prvni syn nekojen a usnul v pohode az,kdyz jsem prestala davat vigantol. V UM je vit D spousta. Spal v zavinovacce, pod hlavickou bambusovy ubrousek. Hodne stesti. Me usinal u lahvicky....

Ja jsem teda zadneho syna cilene neuspavala, nechtela jsem,aby si na neco navykli a co pak beze me....

swee2
autor
16. led 2020

Dekuju za rady ale prijde mi ze jsem vyzkousela vse... a nebo neco delam spatne... mame hojdavak ale tam bdela nevydrzi breci takze ji tam davame az kdyz je uspala... predtim ji musime dlouho nosit.. nekdy to ani nezabere... myslim si ze nemuze spat hlavne kuli tomu brisku protoze je videt jak by spala ale nemuze a budi ji to a breci...mozna zkusime ten babycalm ikdyz ji mesic bude v utery ted davame espumisan a biogaiu.. jinak po jidle je unavena ale musim ji dat odrihnout a to je vzbudi

rebe
16. led 2020

@lstuchlova Výjimka nevyvrátí, že to tak u jiných dětí většinou není 🙂

swee2
autor
16. led 2020

Holky jeste se chci poradit... kdyz ji davam UM z lahvicky tak ji to vetsinou tece po brade nebo vyteka z koutku... je to lahvi nebo to je normalni? Nebo musi byt nejaky spesl sklon lahve? Nekdy ji to nestihnu utrit a musim ji prevleknout aby nemela mokro u krcku