Kdo má doma dítě ranní ptáče?

barlem
30. črc 2019

Dobry den, mate take nekdo jako ja decka ranni ptacata vstavajici kolem 5-6 hodiny ranni? 🙂

hezz17
30. črc 2019

Bohužel 😀 nekdy i v pul 5. A rady typu "dej ji spát později, bude dál vstavat" teda U nás absolutně neplatí. Ať jde spát v 7 nebo v 10, tak vstává vždycky brzo.

bayt
30. črc 2019

@barlem Syn vstává jak kdy, dnes třeba v šest (že by se mi vzbudil dřív, to se mi snad nikdy nestalo). Obvykle ale spíš v těch sedm. A kdy ti chodí spát? Mně bohužel klidně v deset.

editah222
30. črc 2019

@barlem celou rodičovskou jsem vstávala mezi 4-5hodinou :( Měla jsem 2 skřivany. Zlepšilo se to nástupem do ZŠ a teď v počínající pubertě je nemůžu vystrkat z postele před půl desátou :D Byla jsem s dětmi a moji bezdětnou sestrou na dovolené u moře a na snídani (byla do 11!) jsem musela nastavovat budíka :D Jenže ségra teď věří, že je to normální a těší se na rodičovskou ;) Naivka.

jolal
30. črc 2019

@barlem Moje 😀 1 ROK

hezz17
30. črc 2019

@bayt tak to mě chodí většinou mezi 7 a 8, za což jsem teda fakt ráda, odfrknout si večer aspoň 2 hodinky v klidu😀

editah222
30. črc 2019

@bayt tak je fakt, že moje dětičky byly v posteli nejpozději v 9, nejčastějí už v 8. Teď je jedno jestli "ponocují" nebo jdou spát v 9, ráno spí a spí. Zas je to horší přes školní rok :D Člověk si nevybere.

radkaem
30. črc 2019

Dcera měla takové období před prvním rokem. Často jsme spolu sledovaly východ slunce. Trvalo to cca tři měsíce. Ale pomalu z ní roste spíš sova. Večer ne a ne usnout, ráno ne a ne vstát. Chrní klidně do devíti. Na podzim bude mít 3 roky.

dat
30. črc 2019

Mam dcerku 6 tydnu. At jde spat v 8,9,10.. Vzbudi se jednou na jidlo treba ve 2,3,4 a pak vstava mezi 5-6 bez ohledu na to v kolik se v noci kojila. Takze kdyz po nocnim kojeni usne v pul 5 tak v pul 6 trrba dobre ranko jaky je program? 😀

floruska
30. črc 2019

@hezz17 ano přesně tak u nás Honzík bude mít v listopadu 4 ročky a ten kdyby nemusel tak nejspíš nespí vubec a i když jde spát později je to plně jedno stále se budí někdy před 5 jako hodinky

lv
30. črc 2019

Jsem vždy říkala "vše po 5h ranní, je dobrý" 🙂 přešlo to tak ve 3letech

hezz17
30. črc 2019

@lv 😄😄😄😄 já dřív říkala když je na displeji šestka je to fajn. Teď už beru i tu pětku😀

konidana
30. črc 2019

jooo, ve skole a s nastupující pubertou jí to přešlo 😅

urtica
30. črc 2019

@hezz17 😀 věřím, u nás je to naopak. Dcera usíná nejdřív o půl jedenácté, často až po jedenácté...rady tipu "dej spát dřív" jsou k ničemu, protože o to déle se převaluje v posteli.
Takže ani sovy nemusí být žádná výhra - ráno spí sice déle, ale večery ve dvou nebo jen možnost dělat si něco svého, jsou prakticky neuskutečnitelné..

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
areh
30. črc 2019

Syn od narození vstával v 5:30, nejdýl vstával v 7:45, ale to byl od 4 do 6ti vzhůru :D teď se budí v 6. Spát chodí mezi 19 a 20 hodinou. Za mě ideál. Večer mám čas i na něco jiného...

iris92
30. črc 2019

Ja 🙄 muj 6mesicni prcek ma v hlave snad budik a vstava kazdy den presne v 5.30 bez ohledu na to, kdy jde spat. Plus nocni kojeni cca po dvou hodinach... uff 😥

rostlinka23
30. črc 2019

No jeje.. přes zimu i v 3.30.. teď přes léto kolem 5.. Ale desim se podzimu, až se zase zmeni čas.. každej mi tvrdil, že se s tim srovna- a srovnal - na jaře, až se čas zase změnil.. Ale uz jsem si zvykla, naštěstí jsem ráno ptáče 😃

lstuchlova
30. črc 2019

Vstává v 5, ale to má po mně... 🙂

rostlinka23
30. črc 2019

@hezz17 u nas taky tak.. akorat je odpadnu pred 9 😀

barumat
30. črc 2019

@hezz17 Přesně jako já, vždycky jsem říkala, když to začíná šestkou, ještě dobrý. Pětka je zlo 😂 Dceři jsou tři a čtvrt a teď v červnu/červenci pro ní není problém být vzhůru třeba od tři čtvrtě na šest. Naštěstí má už rozum a po vyčůrání leží do cca 6:45-7:00 v klidu u sebe v postýlce a hraje si, povídá. Slyším jí v chůvě, ale dá se ještě ležet, zdřímnout. Spát chodí v osm, někdy usne hned, do devíti vždycky, usíná sama v pokojíčku, takže pohoda. Za mě je celé tohle 100% lepší, než aby u nás strašila do jedenácti a ráno jsem jí tahala z postele - čeká nás školka a v září přibude miminko. Jsem zvědavá, co bude zač tohle 😃

lucifux
30. črc 2019

U staršího to byla naprostá pohoda. Jako miminko byl spací a teď mu budou 3 roky. Usíná nejpozději 21:30, což už je od osmi sám v pokojíčku. Stává mezi 7-8 ráno. Ale mladší, téměř 4 měsíce když se vzbudí na kojení, tak mu trvá třeba hodinu, než zase usne. Večer usíná jak kdy, někdy v osm a někdy taky v půl desátý a ráno kolem 6 už čučí.

jannym
31. črc 2019

@lv tak tohle rikam taky az na to ze mam 5 letou princeznu a rocniho kluka, dcerka uz by si obcas (parkrat do mesice i prispala ale maly tyran je jineho nazoru a klidne se priplizi k posteli a zacne ji krast deku a ted je novinka zacal bouchat dvermi nebo mlatit do hrncu)

jankol
31. črc 2019
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@barlem u nás je to na denním pořádku vstáváme nejpozději v 6:30 občas je to boj když je večer nějaký dobrý film :D

lv
31. črc 2019

@jannym to bych fakt chtěla, rachot a deku dole, příjemné ráno.. a nemůžu se ubránit tomu, že se Osud škodolibě směje, že jsem si přála, ať proboha ráno chrní - do školy je vzbudit pomalu nejde, mladší spí a spí a spí jak dřevo a to vstávají 6:40, bydlíme u školy. Ranní idyla jak vyšitá, když odcházíme ráno..

esteryno
3. srp 2019

Ja mam syna uz sice 2,5leteho, ktery vstava tedka konecne, zaplat pan buh, v 6 rano. Ale jako miminko tak do roka a pul se budil ve 4 rano nejdyl a uz sem musela byt ready na hrani si snim😂, nwkdy dokonce i ve 3rano. Jo a to se mi jeste do tech 4 rano vzbudil 3x na mliko😂

ivi88
3. srp 2019

@esteryno Tak to jsme měli i my- pulku noci prorval, 3x mleko a do dvou let vstával 3:30- 4.hodina.... byl to brutus ocistec... Pětka na budíku byla za odměnu 😀 Ted jsou mu 3r3m a vstává kolem 7. Chodíme spát kolem 20:00- 20:30.

piskle89
3. srp 2019

U nás se vstává taky mezi 5-6:30. Jako miminko spal do 8h, postupně se to zkracovalo. A je jedno, v kolik jde spát. Usne v 19h, vstává v 6. Usne ve 20, vstává v 5. Je to opravdu jedno. Dnes třeba v 5:45 a to jsem si říkala, že si nemůžu stěžovat. Ale KO jsem 🙈😂

luckylee
3. srp 2019

Syn ma ruzna obdobi.Jako miminko mel obraceny den/noc.Pak vstaval do te 6h.Pak jako batole mel obdobi kdy vyspaval az do deviti😄 A ted ma 3r4m a vstava nejcasteji pred 7h.Usina mezi 20-21h a pres den nespi vubec.Jsem zvedava jak to bude mit druhatko.☺

sarkat19
15. srp 2019

5,5 mesice, vstavame mezi 5-6 ranni. Ale chodi spat kolem 19. Nocni vstavani po ca. 3 hodinach, ale jsem rada za ty 2 hodinky casu pro me co mam vecer (tak do 9 🙂. Ted se ale k tomu pridalo u male neklidne spani spani, takze se moc nevyspi ani maminka. Kdyz s sebou sike a zacne kopat nohama, tak se proste taky probudim...