Letní teploty a oblékání. Jak oblékáte děti?

nikivm
21. črc 2022

Ahoj holky
Prosím o zkušenosti. Malý má dva měsíce. Roste a přibírá dvojnásobek co běžné děti a tak občas zapomínám, že je pro něj spousta věcí nebezpečných. Jde o to, že na procházkách je v nosítku. Chodíme do lesa. A já pořád nevím, jestli mu můžu nechat tenké tepláky bez nožiček, nebo naopak ponožky a kraťasy. Chodíte s takhle malými dětmi bez čepičky a krátký rukáv? Schválně jsem na léto pořídila lněné nosítko, aby bylo prodyšné a teď se to ve mě pere

novamamina
21. črc 2022

@nikivm já nechápu asi. On má nějakou nemoc? A jakože když nastydne je to pro něj nebezpečné? Každopádně myslím že v tomto počasí se nedá prochladnout... Do lesa bych dala asi lehoucke kalhoty prodyšné. Ale hlavně kvůli klíšťatům teda

felixfelicis
21. črc 2022

Vzdyt jsou tropicka vedra. V lete mi bylo pri noseni vzdycky velke teplo i pri normalnich teplotach a teplo je i detem. Samozrejme ze kratky rukav.

konidana
21. črc 2022

spíš aby se nepřehřál. já tedy měla v létě děti už 4m+ ale byly jen v bodynu (rozhodně bez ponožek a kratas a dalších zbytečností) a proti sluníčku klobouček. jinak jsme chodili ven jen ráno a večer, slunci jsem se vyhýbala.

jola777
21. črc 2022

Když jsou teď ty tepla tak je v kočárku jen v plence (a to jsme venku jen ráno/dopoledne a pak až navečer), a když není úplně jako dnes tak body s krátkým rukávem. 🙂

gruyerre
21. črc 2022

@nikivm tak o čepičce přece nemůžeš ani na vteřinu uvažovat,ne? Leda snad klobouk proti slunci, ale takový miminko má být ve stínu, takže klobouk asi není třeba. Dlouhý rukáv je taky nesmysl, tepláky taky. Já mám dítě jen v bodíčku a i to mi přijde dost.

dashyyy
21. črc 2022

obě děti mám červencový, obě byly nošený a v těhle vedrech jsem novorozence nosila jen v bodyčku s krátkým rukávem, plínku a lehounkej klóbrc na hlavu.. i tak jsme byli vždy spocení fakt hodně... do lesa bych možná zvážila nějaký lehounký kalhoty typu len nebo tak, fakt vzdušný

elesse
21. črc 2022

v lese ve stínu bez čepice, v body s krátkým, hotovo. Je fakt vedro...

fouskovi
21. črc 2022

@nikivm můžu se zeptat to je nějak nemocný že přibírá 2x rychleji ale dala bych jen body krátký rukáv plinku a tenký klobouček

andyna85
21. črc 2022

@fouskovi nemusí být nemocný, syn měl teď ve třech měsících váhu i výšku jako půlroční. Holt chlapák 🙂

fouskovi
21. črc 2022

@andyna85 ale paní píše že přibírá dvojnásobek než běžné děti tak jestli není nemocný

treasurka
21. črc 2022

@nikivm Ja dite mela jen v pline. V kocarku teda. V nositku by se opotiky urcite.

majaveja
21. črc 2022

@fouskovi Já tvoji otázku chápu, moje děti i kamaradek kolem mě mely ve 3 měsících kolem 6 kg, tak jestli má 12 kg, tak je to v tomhle věku fakt zvláštní...:-/

felixfelicis
21. črc 2022

@majaveja predpokladam, ze to bylo recene s nadsazkou

nikivm
autor
21. črc 2022

Děkuji všem za odpověď. Samozřejmě mám rozum a nejsem úplná lama 😊 tepláky i bodyčka na léto mám z lehkých materiálů, čepičky mám letní, jen ať kryjou ouška, na nosítku mám kapuci proti slunci. ALE, když mu plandaj nožičky, nechci ho spálit sluníčkem, i při chůzi v lese se mu nedá úplně vyhnout. Občas zafouká protivně vítr a kapuce taky nezachrání všechno. Taky se mi nelíbí, že by měl holé nohy přímo na nosítku, i když má na krajích polstrování, ten len pro něj nemůže být nic příjemného. Tak občas přemýšlím po čem sáhnout. Kočárek je trochu něco jiného.
Určitě není nemocný! Porod 50 cm/3500g. Po měsíci přibral 1700g a 6cm. Plně kojený. Zítra máme další kontrolu, tak s úsměvem čekám co bude, protože velikost 62 už nám začíná být těsná. Ale já i partner jsme vysocí a dcera ze začátku taky trhala rekordy.

nikivm
autor
21. črc 2022

Taky dodám, že mám ještě dceru 17 měsíců. Chodíme ven dopoledne a odpoledne, ale jsme zvyklé trávit venku hodně času. Když je takhle horko, snažím se být s malým doma, ale někdy to prostě nejde.

anetkad
22. črc 2022

já jsem malému pořídila oblečení z letního merina od crawler, je lehké, prodyšné, do nosítka top, vůbec se v tom nepotí a dávám mu taky dlouhý rukáv skrz sluníčko i čepičku má z merina 🙂

michaela666
22. črc 2022

Měla jsem přes nožky dcerky přehozenou mušelínovou plenku. Když bylo hodně ostré sluníčko a já musela něco vyřídit, tak byl super deštník.

tinazawacka
22. črc 2022

@nikivm tak nohy a obličej s ousky bych namazala, to na to občasné prosvitnuti v lese stačí ne? 😊

vaseli16
22. črc 2022

Tak u nas půlroční je teď jen v plence,doma v bodycku...dnes neměl ani doma bodycko.A to taky nesmí kvůli ledvinám nastydnou což teď opravdu nehrozí,spíš přehřátí.

veronikav31
22. črc 2022

@nikivm ja mam sice děti zimní,dcera narozena v prosinci 3,5kg, syn narozen v únoru 2,5kg, ale moc nepribiral, s váhou ma problémy doteď(4 roky, necelých 13kg, ale v létě jsem jej oblékla lehce,kolikrát byl jen v plence, byl v kočárku a měla jsem jen sluneční clonu.nesmi prochladnout,ale ani se uvařit ve vedru,tak jej oblékla jako sebe,lehce

marge_s
22. črc 2022

jenom plinu. Upnute body nikdy, max tricko volne s kratkym.

danvitka
22. črc 2022

Malej má 4m a dávám jen plínu a tričko/bodyčko. Když usne v kočárku přehodim přes něj lehkou plenku. Ale dnes je extrém. Malej spal nahatej a pod něj jsem dala podložku a i plenku nechala rozepnutou. 😓

nikivm
autor
22. črc 2022

@anetkad pořídila jsem mušelín, ale prát to po každé procházce je opruz. Mám teda jedno body a kalhoty, za hromadu peněz, kterých mi je docela líto. Další už se mi kupovat nechce.

nikivm
autor
22. črc 2022

Holky, jste moc hodné. Domácí prostředí, ani kočárek neřeším, tam je to v pohodě. Jen to nosítko mě trápí. Je lněné, na léto fakt super, ale materiál na holou kůži nic příjemného. Nosítko končí těsně u kolen, proto jsem se ptala např na tepláčky. Chodím po hřebenech a občas tam fakt blbě foukne, tak proto zakryté uši. Ale asi jsem lehce hysterická a selský rozum v těch vedrech taky stávkuje

nikivm
autor
22. črc 2022

@tinazawacka já ho úplně patlat nechci. Mám pod hlavičkou takový jako spešl polštářek, ať neleží přímo na mě, ale otáčí se, ryje tam obličejem, po pár hodinách lehce propocený. Ťapky mu občas přetřu. Děkuji

anetkad
24. črc 2022

@nikivm tak my máme jedny legíny a asi tři bodýčka, bodýčka jsou rostoucí od vel. 62- 74, takže vydrží dlouho a merino se nemusí ani nějak často prát, stačí ho vyvětrat, max přemáchnout ve vlažné vodě, pokud není fakt špinavé a rychle schne, já jsem teda max spokojená i když je pravda, že je to drahá investice, tak peněz mi líto není 🙂

j83
24. črc 2022

Dávám outlast Little angel (taky za spoustu peněz 🤷🏼‍♀️), body s dlouhým rukávem a klobouček proti slunci. Je ve 3 týdnech hodně drobná, takže nohy má víceméně schované šátkem (složení bavlna, merino, hedvábí), jinak bych dala tenké kalhoty bez ťapek

nikivm
autor
25. črc 2022

@j83 docela závidím. Malý za dva měsíce porostl o 12 cm. Bohužel ty věci po mě nemá kdo dědit. Tak proto nechci bezhlavě utrácet