Má vaše holčička náušničky?

helcas
8. říj 2011

Jen by mě tak zajímalo, jestli vaše holčičky mají náušničky, nebo nemají - jako naše Matkétka. Všichni se mě neustále ptají, kdy je bude mít a proč je nemá a že vypadá jako kluk..ale já si jí s náušničkami vůbec představit neumím, líbí se mi taková, jaká je bez nich. Já sama náušnice mám a až za mnou přijde Markétka, že si je taky přeje, vyhovím jí. Ale zatím jí je dávat nechci. Je tu taky někdo takový, kdo odolává tlaku okolí? 🙂

kammka
10. říj 2011

naše malá taky nemá, ale nikdo do nás díkybohu nerejpe.. má totiž vlasy do pasu a ráda nosí sukýnky a růžovou, takže si ji s klukem nikdo nesplete. mně i přišlo nerozumný malinkýmu miminku, který má každou chvíli nějakou ouvej bolístku - počínaje pupíkem a pupeční kýlou přes koliky a pak i rýmy bohužel, ještě navrch jako bonus píchat uši.. mám dojem, že na západ od nás to není vůnec zvykem. taky si říkám, že až bude chtít, tak jí je zařídím, radši ať jídírky píchne profík, než aby si je píchala sama nebo kamarádka, jako mně, hnisaly mi uši mnoho týdnů...
ale to má čas. děcka třeba ve školce jsou jak divočáci a já bych se bála, že jí za tu náušničku někdo chytí a bude malér...

gabka32
10. říj 2011

Moje holčičky mají náušnice píchnuté klasicky jehlou ve 4-5.měsíci a po minutě ani jedna nevěděla, že něco bolelo 🙂
o tom, že je mít budou, jsme se ani nerozmýšleli, prostě to k holčičkám patří 🙂 a navíc se tchýně ještě před porodem těšila až pujde naušničky vybírat 😅
já je mám taky píchnuté odmala, jednu dobu jsem naušnice nenosila, ale ted zas jo a na nějaké píchání si vůbec nepamatuju 🙂 když holky nebudou chtít, taky nic v uších mít nemusí a dírka nebude snad tak velký problém 🙂 přijde mi to lepší než čekat, zda si holčička sama řekne - a většinou si řekne (no možná ne, pokud maminka náušnice nenosí...) a pak kvůli obavám z bolesti se to odkládá...
je ale pravda že to úplně změní výraz miminka, musela jsem si na to zvykat, že už nemáme takové to "přírodní nedotčené" mimčo 🙂)

aurinko
29. kvě 2012

Setkala jsem se s tím v Německu, že by mohl být lékař žalován za to, že holčičce propíchne bez jejího souhlasu ouška. Mně to přijde naprosto ujetý, protože miminko to skoro necítí, na rozdíl od starší holčičky, která k souhlasu nemusí dostat odvahu. K holčičce naušničky patří, jinak to je kluk. Jako malá jsem měla docela velké naušničky (jaké se nosily) a nezatrhla jsem si je, ani moje sestra. Souhlasím s @brisalek , tady jsme v Čechách, tak proč dělat to co je zvykem jinde.

clloi
29. kvě 2012

naušnice máme, nastřelovali sme po třech očkováních a sem ráda 🙂

p.klara
29. kvě 2012

Tak naše malá naušničky má, nechávali jsme je nastřelit po prvním očkování. A za mě říkám ano, každý na to má jiný názor. Ale rozhodně jí to nebolelo... spíš jí vadilo, že jsme ji museli držet v klidu, při prvním oušku si zvykla, při druhém už pohoda, hned jsem ji vzala do ruky a smála se... měli jsme nastřelené z chir. ocely... po měsíci jsme vyměnili za bílé zlato.. já si myslím, že to k holčičkám patří... 🙂)Sama jsem si nechala nastřelit naúšnice až v patnácti, naši mi je jako malé nedávali... a když porovnávám své fotky a naší malé... tak prostě je to hezčí 🙂 toť můj názor

vicky007
29. kvě 2012

Dcerka naušničky nemá a nemyslím si, že by jí něco chybělo 🙂. Hlavně si to naše malý torpédo s naušnicema prostě nedokážu přestavit 🙂 Třeba až bude větší a bude je chtít, tak proč ne. já naušnice měla jako malá a porád byly problém-několikrát jsem je ztratila a jednou se mi ušiska zahnisaly, tak mi je máma vzala. Pak jsem je ve škole chtěla a bez problémů-píchání klasicky jehlou, žádný nastřelení 🙂.

luciina
29. kvě 2012

Ano, má! Od 2 měsíců a píchala to dětská sestra (moje máma). Myslím, že je každého věc jestli píchne ouška svému dítěti, ale u holky čekat na to ať se rozhodne sama, až bude velká, mi příjde jako nesmysl.

ankava
30. kvě 2012

moje holka je má od 10 týdnů, stejně jako jsem je měla já. Je jasné, že to bylo mé přání a ne holčičky, pokud je nebude v budoucnosti chtít, může si je sama z vlastního rozhodnutí sundat.
Přidávám jednu zkušenost z dětského hřiště, chodí tam maminka dvojčat, která si také myslela, že se holčičky rozhodnou v pubertě. Ony se ale rozhodly už ve třech letech a neustále se dotazují, proč ostatní holčičky mají naušnice a ony ne 🙂

sacvi
30. kvě 2012

Moje malá taky naušničky nemá 😉 Nevidím rozdíl v bolesti u miminka či u většího dítěte nebo v dospělosti. Že je přece miminko malé neznamená, že ho to nebolí! A nechtěla jsem malou zbytečně "trápit". Že je holka neznamená, že ji budu hned píchat ouška 😉 Navíc sem také četla jak se může naušnice někde zachytnout a ouško roztrhne apod. Stačilo mi když sem u dr slyšela jak děti pláčou a tomu bych malou zbytečně nevystavila. Už tak dost měla z očkování apod. Takže tak 🙂

laskavec
30. kvě 2012

Moje děvčata naušničky mají a i já ,na jednou uchu mám 3dírky a asi 3 kamarádkám jsem píchala uši sama i jednu dirku starší dceři...ženy se rády zdobí a boltec jsem vždy ledovala a vše sterilovala.
Stačí si předem prohmátnout citlivá místa a ty vynechat.
Ale je na každém, jak se rozhodne, 😵 osobně jsem pro 😎.
.

kachen
30. kvě 2012

Ma, od dnesniho dne. A jsem na sebe nas..na jak svina. To bylo sileny. Kdybych to mohla vratit, uz bych ji to nedala.

meduza
30. kvě 2012

Naušnice malá nemá a počkáme až si sama řekne. Známe ušní akupunkturu a to je náš důvod, proč počkáme na její vlastní rozhodnutí.

cervena_vila
30. kvě 2012

Já jsem dostala svoje první náušnice ve čtrnácti letech. Do té doby mi nijak nechyběly. Jsem za to moc ráda. Dodnes to vnímám jako "iniciační rituál", kterých v dnešní společnosti moc nemáme a trošku nám to chybí.
Čím se holčička stane ženou, když si od malička lakuje nehty, barví vlasy a maluje oči (a když má od narození zlatý šperk)? Nechci nás srovnávat s přírodními národy, kde to mají po svém vyřešené. Ale kousek takových lidí v nás ještě dříme a rituál je příjemný pro duši. Zdá se mi fajn oslavit začínající ženství zrovna náušnicemi. Je to hodně velký dárek a ta malá bolest za to stojí.
Později jsem si další dírky píchla sama u zrcadla v rámci dalších dívčích experimentů, ale na ty první rozhodně nezapomenu - jak jsem hrdě stála u zrcadla, uši celé červené a v nich zlatí sloni 😵

Kromě toho, nikdo neví, jak přesně ouško poroste, někdy se stane, že dírka prostě odroste ze středu a je pak na blbém místě, takže si ji slečna stejně pak nechá přepíchnout...

jaa
30. kvě 2012

Dle mého názoru to k holčičkám tak nějak patří. Naušnice měly ženy už v době kamenné a šlechtičny snad všechny a všude.Prostě, to zdobení k ženám patří.První tři dcery je mají klasicky píchané ve věku 5t.Brečela jsem s nima. Hnisalo to a nechtělo se to vůbec hojit.Ta čtvrtá je má nastřelené po prvním očkování. Bez breku,bez hnisání a za 14 dní se ty nastřelené vyměnily za zlaté.Tak pro ty,kteří váhají,,jak ouška píchnout...nejlepší a šetrnější je nástřel.
Já osobně bych si uši jako velká už píchat nedala..🙂))

ee.liska
31. kvě 2012

Ono je to hezké stanovisko " až si o ně řekne". v okolí znám případ, že holčička naušničky nemá, maminka jí nechtěla působit bolest. Od zhruba tří let holčička ostatním závidí náušničky, plače, že ostatní holčičky je mají a ona ne. Ale píchnout si je nenechá, protože ví, že to bude bolet. Takže zhruba šest let pláče, že je bez náušnic a že se jí ostatní holky smějí, mamince říká že naušničky chce, ale jakmile se někdo zmíní o píchnutí naušnic, je po chtění. Možná by si toto mohla ušetřit, kdyby jí maminka ve třech měsících trošku "trápila" a naušničky jí dopřála 😉

martaska78
31. kvě 2012

Ano 🙂

denisa_svatba
31. kvě 2012

ano a žádná enormní katastrofa u nastřelování se nekonala 🙂

dvojka
31. kvě 2012

Naše starší dcera má ,litovala jsem že jsem nechala dát .Půl roku se jí ouška hojila.Dcera je atopička,takže to tam hrálo určitě svou roli(Alespon dle kožaře a pediatričky). Hnisající ouška nebyla moc vzhledově hezká a to nemluvim o tom,že si za ně furt tahala- Po půl roce léčby měnění naušnic atd....se dirky naštěstí zahojily.

Druhé dceři jsem naušničky nedala,počítám s tím že si ouška jednou nechá propíchnout a když nebude chtít tak se až tak moc nic nestane-přinejhoršim dostanu vynadáno že jsem tak neučinila já.

panda
31. kvě 2012

Naše dcerka náušničky má, nechala jsem jí je nastřelit u paní doktorky někdy v šesti měsících. Já sama náušnice nosím moc ráda a tak jsem s tím neváhala. Plakala jen chvilku (myslím, že více jsem trpěla já 😀 )a jiné komplikace nebyly. Ale ne všechny holčičky musí náušnice mít, takže hlavní je se k ničemu nenutit 🙂

vendullka
31. kvě 2012

Jsem rozhodně za ANO a myslím si že čím dřív, tím líp. Miminko tu bolest vnímá opravdu jinak než větší děti a u něj je spíš brek způsobený tím, že se mu nelíbí, že ho někdo pevně drží a má omezený pohyb. Po přitulení k mámě je po bolesti 😉 Pracuju na porodnici a píchání oušek jsem zažila nespočet 😉 🙂

ilonne
31. kvě 2012

Máme nastřelené a přesně, žádné drámo se u toho nekonalo. Dost mě baví ty argumenty o působení bolesti miminkům. Já si naopak myslím, že takhle si na to ani nevzpomenou, navíc miminka mají práh bolesti trochu někde jinde, když si vezmu, jak se Anežka vším mydlí do hlavičky a ani necekne. Jo a hodně mě pobavil ten argument s Amerikou a nižší vrstvou, kočovníky a tak. To jsem se fakt zasmála 😀 😀 😀 . Jako určitě se budu řídit názory země, kde je pro ně zdravá výživa cola a hamburgery a ani nevědí, kde leží Česká republika a o úrovni jejich vzdělanosti se fakt bavit nebudu. Kamarádka tam byla rok na střední a učili se tam to, co my na základce. Ale jinak, ať si s náušnicemi dělá, kdo chce co chce 😉 .

brusinka.pusinka
31. kvě 2012

@helcas kašli na okolí je to tvé dítko, pokud nechceš dávat nedávej pokud chceš dej 🙂 okolí přeci může jen mlčet nerozhoduje o tom🙂 my je máme od 6 měsíců a moc ji sluší 🙂 ale znám maminky co prostě nedavají a je to jejich názor a jejich rozhdnutí je nutné je respektovat 🙂 každá jsme originál a ne opičky abycom dělaly vše stejně a šli s davem. 😀

zvirka
31. kvě 2012

Jsem proti, i když holčičku nemám. Jako malá jsem měla s náušnicemi hrozné problémy, hnisaly mi pořád dírky, nakonec jsem je musela jít píchnout znovu, což bylo šílené, omdlela jsem při tom. A problémy mám stále, ale nosit nášnice už musím jen proto, aby nebyly vidět tyšílené jizvy, co na uších mám. Takže za mě - nedoporučuji, a´t se holky rozhodnou samy, až budou velké. Já bych uši dceři nedala píchnout ani za nic.

stellamax
31. kvě 2012

Tak mně náušnice píchali až někdy ve 12ti letech, když mě mrzelo, že všechny ostatní holky ve škole náušnice mají a já ne. Mamka mi to zdůvodnila tak, že se bála, aby mě to jako miminko moc nebolelo a tak mi je píchnout nedala s tím, že mám na to čas. Řekla bych ale, že v těch 12ti letech to bylo mnohem horší. Ani ne tak ta bolest, ale fakt jsem se bála. Mohla jsem to mít už roky za sebou... . A jako iniciační rituál jsem to necítila, protože všechny ostatní holky měly náušnice od miminka.... .

mayem
31. kvě 2012

dala jsem holkám naušničky nastřelit, za mě rozhodně ANO. V žádném případě bych jim je nedala píchnout klasicky, to by holky naušnice raději neměli. Nastřelení opravdu nebolelo, jen se trochu spíš lekly, kvíkly, pochovala jsem a už se smály a my šly na druhé ouško. Dostaly naušničky v půl roce po základním očkování z kvalitní chirurgické oceli, nemuseli jsme naušnice protáčet, nijak mazat ouška, pohodička. Nastřelovací naušničky jsem jim nechala asi do roka, moc se mi líbily a pak jsem je vyměnila za naše zlaté.
Sama jsem si taky dala asi v 17 letech nastřelit druhou naušnici, opravdu to byl takový fofr, že mě to vůbec nebolelo. Jen jak jsem vyšla ven, tak jak foukal vítr, tak jsem cítila pálení.

angeloo123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucifer1987
2. čer 2012

Taky jsem je Terce nechtěla dát, ale pak jsem si představila situaci, až bude víc vnímat a ptát se, proč je holčičky okolo mají a ona ne. Byla by už větší a asi by to vnímala víc bolestivě (propíchnutí, nastřelení) než jako malé mimi, které za pár minut o ničem neví.
Rozhodovala jsem se, zda propíchnout nebo nastřelit. Nakonec jsem nechala píchnout. Do dneška toho lituju a jestli budeme mít zase holčičku, nechám jí je nastřelit. Píchání mi přijde jak týrání ☹. Kor když to dělají malému miminku.

madormi
2. čer 2012

ano ve 3 měs-po první dávce očkování jsme je nechala nastřelit a za mě je to lepší takto, pak ve 3 letech uvidí že je holčičky mají, bude je chtít taky, ale to už si tu bolest bude víc uvědomovat a druhé ucho bude problém 🙂

miladka72
2. čer 2012

ano naše Maruška má naušničky od 6 týdnů,neumím si předsatvit holčičku bez naušniček...je to takový hezký,ale to je můj názor,píchnutí snesla statečně,máme moc šikovného pana doktora 🙂 🙂 🙂

katyxq
2. čer 2012

Zatím nemá, náušničky dastaka ve dvou měsících ke křtu od kmotry, ale zatím nemá dírky, nějak je mi to zatím proti srsti.