Monitor dechu u novorozence

peditka
13. zář 2017

Ahoj holky,prosím,používáte monitor dechu u narozených miminek?

pandora197
13. zář 2017

Ahoj,ano máme nanny a jsem ráda,protože malý od 1 měsíce spí v noci pouze na břiše,tak jsem klidnější.

smudlinka24
13. zář 2017

Samozrejme, jinak bych neusnula. Mam deskovy i na plenku, ten mi pujcila kamoska, normalne bych ho neporizovala, ale ted jsem rada, ze ho mam.

martyina
13. zář 2017

Nemám, malá spí s námi v ložnici a jelikož chrápe tak ji slyším:D

smudlinka24
13. zář 2017

😅 taky nekdy pochrupujem😅

puresin
13. zář 2017

@peditka Jasne, vsechny tri deti na nem spaly do cca 7 mesicu, kdy zacly po postylce uz moc cestovat. Za klid v dusi ty penize totiz fakt stoji. 🙂

verkaver
13. zář 2017

První dvě ne,to tenkrát ještě nebylo tak moderní a rozšířené... 🙂 Ale dvě mladší už ano,snad i proto,že už jsem v té době byla starší a víc jsem nad tím uvažovala. Měli jsme půjčený z porodnice dvoudeskový Baby sense a naprostá spokojenost,hlavně jsem byla klidnější. Nejdřív jsme měli jen jednu desku a asi od třech měsíců jsme přidali druhou,tak byla pokryta celá postýlka právě pro případ,že starší miminka se už otáčejí a po postýlce cestují 🙂 Dneska už to beru jako běžnou výbavu maminek malých mimin.

pajula123
13. zář 2017

Nemeli jsme,syn spal u me v posteli,monitor jsem byla ja 🙂

dosjan
13. zář 2017

@peditka Měla jsem na oba syny (pokaždé nový) a nelituji toho. U mladšího syna nám 3x spustil - vždy byl "jen" hůře probuditelný, zřejmě se "zapomněl" nadechnout. Kdo ví, jak by to ale dopadlo, kdyby monitor nespustil - oba synové, pokud nemají rýmu, spí naprosto neslyšně, takže bychom případné vynechání dechu vůbec nezaznamenali... Náš pediatr situaci nepodcenil a po opakovaném spuštění nechal syna podrobněji vyšetřit (kadio, neuro) - naštěstí v pořádku.

petuik
13. zář 2017

U obou holek jsem měla u druhé dokonce skoro do roku a půl🙂)a zas bych do toho šla, člověk je klidnější a říká si , že dělá vše, co může pro bezpečí a klid miminka🙂)

aklin
13. zář 2017

Nemeli jsme, dcera s nami spala v loznici. Postylka byla tesne u me.

kexina
13. zář 2017

Já dlouho váhala a spíš se klonila k tomu, že ne. Pak jsem porodila v 35. týdnu a během těch dvou týdnů v porodnici jsem si na monitor tak zvykla, že jsem bez něj byla skoro neschopná fungovat - první vycházky s kočárkem jsem zastavovala co dvě minuty a kontrolovala, jestli to dítě dýchá, když mi ho nehlídá přístroj. 😀

monaluza
13. zář 2017

Pujcili jsme si ho na pul roku v porodnici, ale asi po tydnu se syn prestehoval ke mne do postele, takze to byly penize vyhozene z okna 😀

jezz1e
13. zář 2017

Moje sestra monitor pro první dítě neměla a holčička jí zhruba tři dny po příjezdu z porodnice přestala dýchat v náručí, fakt už modrala. Naštěstí u toho byla zrovna i mamka, která holčičku probrala. Bylo docela pozdě večer a sestra do rána hrůzou nespala a pořád dceru kontrolovala, ráno hned upalovala monitor koupit.

no_title
13. zář 2017

nám se monitor spustil 3 týdny po porodu, přitom malý je úplně zdravý... měl náročnou noc, celou prořval kvůli prdíkům, pak upadl do nějakého extrémně hlubokého spánku a zapomněl se nadechnout... nešel ani vzbudit, bylo to hrozné. Jakože ročně u nás zemře na SIDS 25 zdravých miminek do 1 roku (takže logicky, ty nemocné v té statistice započítané nejsou) a jak člověk může vědět, jestli nebude mezi těmi 25?

marcelka311
13. zář 2017

@monaluza Máme to úplně stejně 😀

smudlinka24
13. zář 2017

@no_title
Maleho jste museli resuscitovat?

no_title
14. zář 2017

@smudlinka24 nemuseli. Jen spal tak tvrdě, že se zapomněl nadechnout. nejdříve jsem s ním jen zaklepala, na to nereagoval, ani na zvednutí moc ne, až když jsem ho poplácala, tak rozhodil ručky a začal slyšitelně dýchat. Jako je možné, že to byl i falešňák, že prostě dýchal tak mělce, že to přístroj nezaznamenal a já jsem popravdě neměla ty nervy ho pozorovat, jestli dýchá nebo ne, prostě jsem ho zkusila vzbudit a nešlo to, takže myslím, že asi fakt nedýchal.

verunka_korunka
14. zář 2017

@peditka ano pouzivam. Ted u druhe dcery tak 2 tydny po porodu spustil, dychala velmi melce a s vetsi pauzou, cca 20s. Potom uz se to neopakovalo. Prvni dcera je narozena 25+6tt, byla na monitoru do doby nez se narodila druha, tedy do 1,5roku. Jak uz nekdo psal, byla jsem posrana strachy i na prochazce s kocarkem, takze mela monitor na plenku i v kocarku a autosedacce. S dychanim mela problem i u kojeni a lahve.

frndafrrr
14. zář 2017

@verunka_korunka Můžu se zeptat- Ten na plenu je i určený do kočáru?Uvažovala jsem o něm u dcery do kočáru, ale připadalo mi to že by snímal už jen to pohopování kočárku a že je funkční leda v postýlce na plíně...Už je to
teda pasé, ale zajímalo by mě to.

Jinak monitor používáme, jsem klidnější. V roce ho dám pryč, přeci jen už teď spustí a mladá je schoulená v nohách,nebo čele, že ji 1.musím najít abych ji zkontrolovala.😀

liliprili
14. zář 2017

Take monitor mame a za ten klid to opravdu stoji. Po dlouhem vybirani jsem koupila na plenku (snuza hero) a jiny bych uz nechtela. Vzala jsem si ho uz do porodnice, kde sice sestry, ktere to evidentne v zivote nevidely, dost koukaly a malem se pohorsovaly, ze "ten kus plastu" cpu chudakovi diteti na hole telo za plinu! 😀 ale kdyz mi hned druhy den spustil, jak jsem byla rada, ze ho mam! Dcerka usnula asi prilis tvrde, zapomnela se nadechnout a vubec nesla vzbudit. A to mam prosim absolutne zdrave, prenasene dite po bezproblemovem pohodovem porodu...

Doma nam pak take parkrat pipal, ale nastesti nikdy neslo o nic vazneho, bud proste dychala v prilis dlouhych intervalech, nebo se v hlubokem spanku zapomnela nadechnout. Ale opravdu nechci uvazovat nad tim, co by kdyby...

Dcera spi sice bud ve svoji postylce co mame prirazenou k nasi, nebo primo se mnou v posteli, ale nikdy bych si netroufla spolehat na to, ze sama poznam, kdyz prestane dychat! Vas co to tak mate, obdivuju. Ja ji proste dychat neslysim, ani kdyz jsem vzhuru, natoz ve spanku.

liliprili
14. zář 2017

@frndafrrr ten monitor na plenku je pouze do postylky...bohuzel si porad dost lidi mysli, ze je i do kocarku, nebo autosedacky, ale porad je to jen pristroj, ktery snima pohyb a nerozlisuje, zda jde o pohyb briska miminka nebo pohyb auta ci kocarku...jinak je ale plne variabilni a to se mi na nem prave libi nejvic, ze at mi dite usne kdekoli, pripnu a hotovo. Taky nemusim resit, kdyz mi cestuje po cele (i manzelske) posteli a strida vsemozne polohy 😀

A zjistila jsem, ze je opravdu dost citlivy, pripinam na teplacky a pres bodycko snima v pohode. Dokonce jsem ho nekolikrat pripinala i jen na deku, kterou jsem malou prikryla, kdyz mela zrovna nejake mene vhodne obleceni, na ktere to neslo dat a take to snimalo bez problemu 🙂

frndafrrr
14. zář 2017

@liliprili Díky, tahle jsem si to myslela. 🙂

verunka_korunka
14. zář 2017

@frndafrrr ano, snima to pohyby bricha / branice. Otresy tomu nevadi. Zkousela jsem monitor vozit v kocarku volne a vzdy zadal řvát. Byla jsem tedy potom klidná.
Co se tyka cestovani v postylce, to mame taky cestovatele, ale dala jsem tam druhou desku a snima to tak celou postylku a muze spat klidne schoulena na sprleni 😀

verunka_korunka
14. zář 2017

@liliprili tak to nevim co mas za typ, znacku, ale ten nas rozhodne tak citlivy neni. Musel byt na plence a nejlip jeste prekryt teplaky s napletem nebo puncochy, jinak nesnimal. A vyrobce sam uvadi v navodu pouziti v kocarku, autosedacce atd. Vetsinou ho ale prestanou pouzivat kdyz zacne spat dite na brise, tlaci je to a budi se.

smudlinka24
14. zář 2017

@verunka_korunka
Taky jsem to zkousela, mam respisense a nepoznal to-nespustil alarm.

verunka_korunka
14. zář 2017

@smudlinka24 ten mam taky a jela jsem s kocarkem terenem a normalne houkal a to jsem ho mela polozeny na dne kočárku. V aute jsem to zkousela taky, protoze jsem tomu uplne neverila... ale opravdu to otresy nebralo, potrebovalo to pohyb te membrany a to jen otres neudelal. Teda abych byla presna, obcas to vzal, ale stejne jen na chvili, takze se to za nejakou dobu spustilo, do cca pul minuty az minuty. Coz mi stacilo. V zime kontrolovat co 2 minuty dite nebylo uplne ok.

6miska4
14. zář 2017

Monitor máme a je to ta nejlepší věc! Radši nekoupit nějakou hračku než monitor, který může zachránit miminku život... A co teprve ten klid, když můžeš beze strachu usnout... 🙂

smudlinka24
14. zář 2017
smudlinka24
14. zář 2017

@verunka_korunka
Mozna mam nejaky starsi typ ...

smudlinka24
14. zář 2017

Tak jsem provedla novy test a pripevnila jsem monitor na deku v jedoucim kocarku, poplach se spustil. Pak jsem monitor zkousela pohupovat v dlani nahoru a dolu a normalne fungoval.