Můžu prát 3měsíčnímu kojenci v běžném prášku?

kukokuko
12. zář 2017

Holky,
přemýšlím, že bych našemu tříměsíčnímu prckovi snad už začala prát v běžném prášku spolu s našimi věcmi. Zatím jsem mu prala v Lovele, místo aviváže používám na všechno ocet. Děláte to podobně?
Díky

bbubble
12. zář 2017

ahoj, mam tiez 3mesacneho a periem teda vsetko spolu, ale v mydlovom slize a octe.. par krat mal bodycko vyprane aj v beznom prasku (u nasich) a pohoda, nemal ziadnu reakciu, ale stejne by som to natrvalo asi este nerobila..

hanih
12. zář 2017

Dceři budou dva a stále peru v Lovele (ale asi už fakt zbytečně). Místo aviváže taky dávám ocet. Třiměsíčnímu bych ale ještě v běžném prášku neprala, taková malá miminka mají pleť pořád hodně citlivou.

jujatko
12. zář 2017

Dcerce jsou tri roky a stále ji peru v Persilu sensitive. Aviváž na její prádlo nepoužívám. Nyní mi ale Persil uz dosel, takze priste poprve v normalnim prasku, ale dam vice machani ....

puresin
13. zář 2017

@kukokuko Pro me ani tak nezalezi, v cem peru, kdyz se necha pradlo poradne vymachat, ale nelibilo by se mi miminkovske prat s nasima spodarama nebo manzelovyma ponozkama.. 😝 Mym detem jsem prala uplne zvlast do roka a s nasim pradlem na vyssi teplotu az tak od 18m.

rickym
13. zář 2017

El bude 5 měsíců a peru pořad odděleně, ve Frosch.

smudlinka24
13. zář 2017

Ja peru vse dohromady v mimi prasku ale pak vse zehlim zase ...

chimneysweeper1
13. zář 2017

Peru v Persilu Sensitive jen synovo oblečení a plínky (hodně ublinkává), takže tak 2x týdně je jen jeho pračka. Naše prádlo peru zvlášť.

maxpex
13. zář 2017

Peru v Lovele a zvlast.Stejne vzdycky cekam,az se ji toho nahromadi vic,coz pri jejim ublinkavani neni problem,takze to da na celou pracku. Pleny peru zvlast na 60 a oblecky na 40. Dohromady to prat nehodlam,pro tak male mimi je to podle me prasarna. Akorat jsem zvedava,jak to bude,az začneme s prikrmy a fleky. Kamaradka rikala,ze Lovela to nevypere. Tak mozna ten Persil
@chimneysweeper1 ?

pucmelinka
13. zář 2017

@maxpex Máme to úplně stejně, pořád peru v Lovele, malému bylo 5 měsíců... Na nožičce se mu udělal před cca 14 dny pravděpodobně eksém, takže zůstanu delší dobu u Lovely... Teď se mu to udělalo i na tvářičce, dispozici eksému má ode mě, jsem atopik, je ovšem dost možné, že mu to zhoršil první příkrm...
Ale k praní - fleky od mrkve v Lovele vyprat nejdou, nejlepší je to ihned namočit do studený vody a já na to dávám přípravek na skvrny, některé body ok, některé ne, bohužel... Flekům se nevyhnu, protože malý je blicí od narození...

fallingstars
13. zář 2017

Já jako @puresin , klidně bych to malé vyprala v normálním Persilu, ale ne dohromady s našima věcma, ne, že bychom byli prasátka, ale tak nějak mi neštimuje dát to její prakticky čisté body dohromady s chlapovýma ponožkama nebo teplákama dětí, v kterých vymetou, kde co 😬

puresin
13. zář 2017

@maxpex Fleky (mrkev, mastne) pry nevyperou zadne tekute ani detske praskove prostredky. 😒
Ocurala jsem to tak, ze spinave mimi veci nejdriv vyperu s nasim bilym pradlem a poradnym praskem na 50'C, a pak to vratim do detske varky a peru s detskym gelem (Persil Sensitive). 🙂

smudlinka24
13. zář 2017

Jasne ze s ponozkama a smajdkama neeee, ale peru to s domacim oblecenim a nevidim na tom nic spatneho, krom toho si myslim, treba se mylim, ze zehlicka to zbavi breberek vic, nez prani na 40st C.

puresin
13. zář 2017

@smudlinka24 Zehlicka to urcite "vydezinfikuje" lip, ale pro me je zehleni smrt, takze radsi tridim. 🙂

smudlinka24
13. zář 2017

@puresin to chapu, zehleni jsem nenavidela, ale co mame mimi, tak mi to nejak nevadi🙂
Na zehleni plen na prebalovak jsem teda porad lina.

yelowangel
13. zář 2017

Prala jsem odděleně naše věci a malýho věci do cca roku, sem tam jsem od půl roku něco jeho přišoupla k našemu. Pak jsem doprala v Lovele všechno dohromady a přešla na obyč. Ariel a teď zas dobírám poslední Lovelu a mám připravený Persil. Tak nějak na střídačku, od teď už bude všechno v dospěláckým. Na fleky jsem používala Ariel Profesional ale asi se už nevyrábí, nemůžu ho sehnat takže bude Vanish, pak jsem to z toho vyprala v ruce a ještě hodila do pračky do dětskýho prášku a všechno v pohodě.

hanih
13. zář 2017

@maxpex Fleky od příkrmů jsem vždycky nejdřív vzala v ruce žlučovým mýdlem a pak to ještě jednou vyprala s ostatním dětským oblečením. Všechno krásně pustilo 🙂

chimneysweeper1
13. zář 2017

@maxpex Na fleky zlucove mydlo z DM a pak Ariel. Persil vypere prdlajs.

popelka1984
14. zář 2017

Malému jsem prala tak do roka zvlášť, nejdřív v prášku Batole, pak jsem přešla na Persil sensitive, teď mu jsou tři roky tak už dětský prášek nepoužívám.

rebe
14. zář 2017

Peru spolu s naším prádlem v hypoalergením prášku.

lansi83
14. zář 2017

Ahojte, synovi je 2,5 roku a od narození peru jeho prádlo v Lovele senzitiv, nejdřív gel, teď prášek, podle toho, co je v akci. Na odolné skvrny je super žlučové mýdlo, stačí zaprat v ruce a šup do Lovely. Nemá výraznou vůni, což mi vyhovuje. Jako malý měl na nožičce atopický exem, tak nemám moc odvahu hodit jeho prádlo do Bonuxu a Cocolina, v čem peru nám dospělým. Avivaz mu vůbec nedávám. K jeho prádlo klidně přihodím pár svých kousků. Pa 😉

kukokuko
autor
14. zář 2017

@rebe
A pereš tak od narození dětí a asi vše ok viď?

ladyhacek
14. zář 2017

nevím do kolika jsme prala alému zvlášť, ale pak jsem na vše používala dětský a asi po jeho první roce už normální.
Ono pozor na alergie když vypereš a osypese tak v tom už prát nebdueš a když t snese tak můžeš 🙂

rebe
14. zář 2017

@kukokuko Ano, normálního pracího prášku bych se bála, obě děti mají dost citlivou kůži, ale v našem oblečení problém nevidím a nikdy nebyl. Prádlo pak ještě žehlím.