Nahatost před dětmi

klarisa6
13. bře 2017

Ahojky, ráda bych se zeptala, jak to máte s nahatostí před svými dětmi. Mám teď 3-letou dcerku. Né, že bych se před ní producírovala nahá, to vůbec ne, ale na druhou stranu, se zase úplně neschovávám před ní. Když se převlékám, tak si vlezu někam do kouta, ale zároveň tak, abych na ní viděla. Takže mě možná i někdy zbystří skoro nahou. Tak jako beru, když jsem ve spodním prádle, tak je to stejné jako v plavkách. Když jsem se koupala, tak si jako menší hrála na dece v koupelně, protože jsem jí tak měla na očích, a ona měla na očích mě. A do budoucna? Schovávat se při převlékání a mytí, nebo ne? Jak to máte vy?

michelle_01
13. bře 2017

Přidávám se k těm traumatizovaným z dětství, které tloukly na zavřené dveře koupelny. Nehodlám to dělat s dítětem stejně. Dodnes mám problémy se třeba osprchovat po fitku. Do hotelu s veřejným welness vůbec nejedu, sauny, ať společné nebo oddělené jsou pro mě noční můrou. Přitom vím, že postavu mám v pohodě, ale hlava to nepřijímá. Jsem asi velký cvok, ale když jsem si pořídila kočky, chvíli jsem se styděla i před nima 🤐

debie_p
13. bře 2017

U nás teda chodit nahatí po bytě bylo vždycky tabu, takže já měla v pubertě docela dost problémů se před jakýmkoliv klukem svléknout, styděla jsem se. Dodnes mám někdy problém vlézt si s manželem (!!!) do vany, prostě se stydím, zato on tu kolem mě nahý běhá doma skoro denně 😀
No za chvíli se mi narodí syn a u něj takové tabu vybudovat nechci, ale taky všeho s mírou. Jen doufám, že pak až bude starší a bude mu to už trochu myslet, nebude mi chodit při sprchování do koupelny a hlavně na záchod, to je docela moje noční můra, že mi tam někdo vleze 😀 Ale převlíkat se před ním určitě budu, to už by zas asi byl hodně extrém 🙂

vanea
Autor odpověď smazal
Zobraz
kamino
13. bře 2017

@gracinka7
@yelowangel mame to naprostto stejne, take mu vysvetluji ( a po vyzkouseni chape) ze mu bude v noci zima, kdyz spi odkopany. 🙂 nahotu vubec nehrotime, jen vysvetlujeme, ze doma ano, jinde ne.

medulinek
13. bře 2017

Tak ani u nas se to nijak neresi,ja vetsinou chodim pres den jen v tricku,dole bez,manzel zase naopak jen v trenkach 🙂 mame doma proste teplo a radi "vetrame",dceri bude 5 a nijak nas neokukuje,nic ji neprekvapuje,nekdy je s nama i na tom zachode nebo my s ni,kdyz ji boli brisko a tlaceni,chce si u toho povidat.treba nas to casem prejde az bude strasi,ale zatim to nijak neresime. Za to co me rozseka,kdyz prijede na navstevu tchyne a uprostred obyvaku se cela svlekne a zacne se prevlekat,brrrr

ditta01
13. bře 2017

@jitavrtule pořád tady resite mamka a já což je snad úplně něco jiného než taťka a já a už se k tomu nemíním vyjadřovat

jitavrtule
13. bře 2017

@ditta01 ???? ja to neresim a "tatka a ja" uz vubec ne. jsme se asi trosku ztratily v prekladu.

jitavrtule
13. bře 2017

@pastikaa a co si jako asi tak jako myslis ze za tema zavrenyma dverma delaji?? sorry, ale mne proste prijde ze hledas "nevhodne a perverzni" na uplne divnem miste. Myslis ze je mama vic mama pro dceru nez pro syna? Treba si proste chce jen aspon chvili pokecat jen se svym synem - bez tebe, timhle smerem jsi neuvazovala?
No nic, asi to nechme, zjevne mame jiny pohled na vec. Navic v kazde rodine jsou veci ohledne nahoty proste nastavene jinak, v rodine tveho muze to zjevne neresi, ty to resis, tak to je tvuj boj.

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
pastikaa
13. bře 2017

@jitavrtule
Myslím, že by sis měla znova přečíst, jak jsem to napsala...evidentně máme rozdílný názor, ale ty jej nedokážeš akceptovat a zbytečně se vytacis..myslím, že sem to napsala mile a s úsměvem a ty reaguješ fakt přehnaně. A za dveřmi jsem myslela všeobecně..ne přímo u nás, takže si jdi někam zachladit hlavu...

amazonka.k
13. bře 2017

@vanea Tak to jsem se od srdce zasmála, až budete chtít holku uchránit před nechtěným otěhoteněním, ukažte jí vlastního nahatýho tátu a pár let bude kolem chlapů chodit obloukem, výborná antikoncepce !! 😀

izz76
13. bře 2017

@klarisa6 Mám dvě dcery a nikdy mě nenapadlo se před nima schovávat,převlikam se před nima,s malou se koupu,se starší si navzájem chodíme do koupelny,žádné tabu u nás neexistuje... S klukem by to asi bylo jiné,ale každopádně nahota v rámci úzké rodiny je přirozená.

latkovkybrno
Autor odpověď smazal
Zobraz
latkovkybrno
Autor odpověď smazal
Zobraz
lenka3p
13. bře 2017

U nas doma to tabu bylo, jak vypada nahe telo, jsem znala jenom z knizek, takze dnes mi neni prijemne, kdyz se mam svliknout pred mamou. Pred svymi detmi naha chodim, neprehanim to, menstruacni kalisek vidi jen cisty 🙂) Ale rozhodne z toho nehodlam delat trinactou komnatu.

meta123456789
14. bře 2017

Já jsem se nikdy před dětmi neschovávala, můj muž taky ne. Pochopitelně se záměrně neproducírujeme, ale nahota u nás není tabu, vedu k tomu i dcery...tak nějak přirozeně.

klarisa6
autor
15. bře 2017

Jejda děvčata, jak čtu, tak jsem moc ráda, že to berete takhle přirozeně a v klidu. Přesně tak to mám i já. Neproducírovat se, ale ani neschovávat. Převlékám se třeba někde stranou, ale když mě dcerka uvidí, tak z toho nedělám vědu a převlékám se v klidu dál. Nebo když za mnou přijde do koupelny a vidí jak se koupu. A je fakt, že ona to neřeší 🙂 a já taky ne 😉

klarisa6
autor
15. bře 2017

Jsem si vzpomněla... jednou jsem se převlékala a dcerka si asi vzpomněla na dobu, když jsem jí ještě kojila a ptala se co to mám v prsence (tak říká podprsence), a já říkám, že to jsou prsa a že z nich cucají mlíčko jenom miminka a že taky bude jednou takový mít. A ona mi teď pořád říká, že mám v prsence miminka 😀 ... a ona má prý zatím jen puntíky 😀

monika4577
8. únor 2019

vždyt je to přirozené

treasurka
8. únor 2019

Já jsem to teda nikdy neřešila. Když jsem s dětma sama doma, a jdu do vany, tak se nezamykám, takže samozřejmě příjdou. Někdy se i svléknou a přidají. I syn (je mu skoro pět).