Nelíbí se mi Albi tužka. Jsem jediná?

lolam10
26. lis 2019

Jsem jedina komu prijde, ze Albi tuzka neni skvela?Prijde mi, ze misto,aby si rodice povidali s detmi u knizky, koupi mu toto a maji od nej klid...Chapu, ze to je nekdy taky fajn,ale o dost podle me tim prichazime.ja totiz miluju, kdyz se tulime a povidame si,co vidime v knizce,zvlast v tech z meho detstvi😉

verusak87
26. lis 2019

@lolam10 to přece neznamená, že se zbavíte obyčejných knih a přestanete se tulit 😀 ale máš samozřejmě právo si Albi tužku nepořídit 😉

widowblack
26. lis 2019

Taky mi to přijde zbytečný ... ale každý dle svého .... něco podobného sem ale dceri pořizovala kdyz se učila násobilku a to bylo super ale to už fakt byla velká 😉

rebe
26. lis 2019

Je to tím, že máš malé děti. Když jsem já měla malé děti, vnímala jsem to stejně. Nechci, aby sis nimi četla knížka, chci si s nimi číst já! Jenže děti povyrostly a chtějí kromě čtení se mnou taky pracovat samostatně. Milují různé knihy úkolů pro předškoláky, ale štve je, že za mnou musí chodit, abych jim přečetla zadání. Knížka, se kterou mohou pracovat úplně sami, je pro ně najednou ideál. Až si budou chtít povídat, zase přijdou za mnou, ale když chtějí pracovat, chtějí racovat samostaně.

malytlustyhroch
27. lis 2019

Je to jako se vším - záleží k čemu ji použiješ - náš tříleťák si třeba ochotně samostatně "čte" normální knihy a dlouho u toho vydrží, ale zrovna albi tužku používá nadšeně s tatínkem, bez něj ho to moc nebaví. Takže obava, že chudáci děti od teď budou vyrůstat bez rodičů jen pod vedením albi tužky, mi přijde zbytečná.

slunickovm
27. lis 2019

@lolam10 No my s Albi tužkou taky cteme jen spolecne. Našemu klukovi se libi jiny ton hlasu, jina slova nez používáme my a pak si s nim o tom povídáme a samotného ho to taky nebaví a normální knížky si sam prohlížet dokáže.

voskovkyapastelky
27. lis 2019

Albi tužku syn má. Klasických knížek na desítky a na Vánoce mám nachystány další. Když je možnost, sedneme si a čteme/ukazujeme/povídáme si. Když ta možnost není (vařím, starám se o mladší, řídím) tak si vezme Albi tužku. Pořád lepší než televize 🙂

irena1111
27. lis 2019

Já na Albi tužce taky nevidím nic tak skvělého. Je to jen nástroj jak tahat z rodičů peníze. Mám děti 5 a 10 let a nikdy nic takového nepotřebovaly. Milují klasické knížky.

malenka3
27. lis 2019

Mělas ji v ruce, vyzkoušela? Asi ne, to bys takhle nemluvila.
Je to prostě didaktická hračka, která má všestranné využití a je jen na rodičích, jak se k tomu postaví. Mazlit s dítětem se přeci mohu, i když mám tužku. Věnovat se dítěti a číst s ním mohu, i když mám tužku. To, že to nemusí fungovat tak, že dáš dítěti tužku a hraj si, ale sedíš s ním a věnuješ se mu a probíráte to spolu, to tě vůbec nenapadlo? Kolik legrace a zábavy třeba u zpívánek si společně užijeme, to tě vůbec nenapadlo?

Vůbec nechápu takový status. Odsoudit něco jen proto, že mám omezené vnímání a myslím si, že takovou hračkou se rodiče "zbavují" dětí a neumím si představit, jak všelijak se s ní dá pracovat. Za mě osobně je to jedna z nejlepších investic do rozvoje dítěte, navíc nadčasová, díky různým knihám bude s dětmi růst roky.

kridav
27. lis 2019

Taky mi to tak přijde. Mám raději obyč knížky, a když si čteme. Kamarádka ji má a jejího syna bavila jen chvilku, teď se jim na ni práší. Asi jsem stará škola 😊

konidana
27. lis 2019

nevím , neřeším 😉 ... pro děti jsem ji nepořizovala, asi jsem ji ještě neznala, + je to drahé.

petulejan
27. lis 2019

Tak sestrenka koupila malýmu knížku o dinosaurech,který miluje a ta tužka vydává i zvuky těch dinosaurů,což asi rodič neumí,takže za mě ano. Nevidím v tom problém...

hanih
27. lis 2019

@lolam10 Však albi tužka není náhrada za knížky. Přeci si dítě může hrát s touhle tužkou, když třeba vaříte, a když máte čas, sednete si s ním a čtete si nějakou knížku spolu. Neznamená to, že koupíte tužku a přestanete číst. U nás je v oblibě obojí - albi tužku máme a i si čteme knížky. Starší dceři jsou čtyři a už má dokonce kartičku do knihovny a chodíme si půjčovat knížky, které si doma spolu čteme.

emamaira
27. lis 2019

Je to hračka jako každá jiná. Buď si rodič hraje s dítětem a věnuje se mu nebo nechá dítě ať si hraje samo. I u albi tuzky si můžete povídat, tulit se, řešit spolecne kvizy.

babanci
27. lis 2019

My já máme, ale to neznamená, že si nečteme spolu. Oboje je možné. A že to tahá peníze z kapsy? A co ne? 😀

lilian2111
27. lis 2019

Mě to nějak drahé teda nepřijde :D
Jinak má různý využití takže je na rodiči jak se k tomu postaví. My s dětmi i tak normálně čteme knížky, prohlizime si je, mazlíme se... děti si tam nahrávají písničky, svoje básnicky atd 👍🏻

veronikav31
27. lis 2019

Starší dcerka albi tužku dostala,knížky viděla jen párkrát.Ale v albi tužce má nahrané oblíbené písničky,které si pak zpívá. Mladší syn si albi tužku umí pustit od 1,5 roku, podle nahraných písniček si tancuje a umí je i částečně zpívat.takže bych neřekla,že je to k ničemu.Dcerka si klasické knížky prohlíží, vypráví si příběh podle obrázků v knížce sama, protože ještě neumí číst(skoro 4 roky) a nemám pocit,že by nás Albi tužka o něco ošidila.Když chce vezme si ji a podle ní si tancuje a zpívá i s mladším bráškou a upřímně,já mám pak čas si dojít v klidu na wc nebo něco udělat.

eithelwing
27. lis 2019

Já to také zvažuji z podobného důvodu. Dcera má 2,5 a ráda si čte. Podle mě by jí to bavilo.
Ale jako učitelka mám vnitřní rozpor, že ji odlozim. 😀 Ovšem třeba do auta by se nám to opravdu někdy hodilo. 😀

ckei
27. lis 2019

@lolam10 tak je to o schopnosti samotného rodiče, jak vše využije a převede do praxe. 🙂 my Albi knihy máme moc rádi, ale pořád převažují klasické knihy z knihovny, se kterými často ležíme pod dekou, čteme si z nich, mluvíme u nich.... Nicméně mám děti i samostatné a moc rádi si občas s tužkou samy zalezou do postele a užívají si ji. Takže to je na každém, jak s tím vším umí naložit a vše si zorganizovat 🙂 😉

mourovatakocka
27. lis 2019

Hlásím se, taky se mi nelíbí. Radši si o knížkách povídáme spolu, dcera si je pak bere sama, ukazuje si na zvířátka, auta, cokoliv. Chodíme do knihovny, něco mě doma. Nechci, aby měla dojem, že každá knížka na ni musí mluvit, všechno musí být interaktivní.

jaja01k
27. lis 2019

My Albi tužku nemáme, ani nemám v plánu ji pořizovat.
Nicméně souhlasím s většinou, že záleží na rodiči, jak se u nich doma bude využívat. I s tužkou si může rodič číst spolu s dítětem a povídat si u toho.

mollyweasley
27. lis 2019

Albi tužka je pro mě na úrovni výukového programu v tabletu.

astyna88
27. lis 2019

Ja mas stare deti? Muj 4lety ma.obd,kdy chce cist,ale pak.si chce taky sam zkoumat knizky....na Vanoce dostane spesl tuzku z Levnych knih. Ja taky kolikrat nemuzu byt na dvou mistech 😀 ale ja teda spis planuju mu ukazat,jak se to pouziva a koukat na to spolecne. To mu ale nebrani,aby se na to dival sam..

ah1234
27. lis 2019

Mne sa tiez nepaci, ale mne sa nepacia ziadne novodobe rozpravajuce kramy. Vydrzali sme bez chrastitok, nepustame detske pesnicky, vydrzime aj bez Albi tuzky. Ale nemyslim, ze ju ludia kupuju, aby mali od deciak pokoj, ona je hlavne pre starsie deti a 4-5 rocne dieta uz sa aj chce chvilu hrat casto same, nie mat za zadkom furt mamku a na druhej strane, mamka tiez uz potrebuje nieco svoje urobit. Ale jak pisem, mne sa tiez nelibi, len mne je jedno ci je to Albi tuzka, alebo nejaky Fisher price pes

vitezove
27. lis 2019

@lolam10 Kamarádka ji má pro děti a musí u toho s nimi být. Stejně se na něco pořád ptá, musí vysvětlovat, správně pracovat s tou tužkou. Spíš bych to brala jako zábavnější encyklopedii. Řekne i to, co rodiče nevědí. Ale nikdy jsem neviděla, že by s tím bylo dítě zalezlé někde v pokoji a hrálo si samo.

petradova
27. lis 2019

@lolam10 Když se ti nelíbí, tak jí nekupuj. Nějak mi uniká smysl příspěvku.

fouskovi
27. lis 2019

Tak ji neporizujeme ani nebudeme nevidím na tom nicjineho než že je to drahé a chtějí z rodičů lákat peníze za nás zbytečnost

ai30
27. lis 2019

@lolam10 nam jenom takhle v predvanocni cas potrebovala sdelit, ze zatimco ona se tuli se svymi detmi u knizek a cte jim, my ostatni jsme si ty haranty nemeli porizovat, kdyz jedine, co s nimi delame, je ze je hodime do kulny pod schody s Albi tuzkou 😂😂

zelenaesmolda
27. lis 2019

@lolam10
nastesti zjieme v zemi,kde je na vyber spousta hracek tak kup diteti neco jineho a je po problemu.nechapu smysl tehle diskuze...

jade85
27. lis 2019

Jako moc nechápu to všeobecné nadšení z Albi tužky, ale možná až bude syn starší... 🙂 ráda si s ním čtu/hraju, ale na druhou stranu hračka, u které se samostatně zabaví a ještě se u toho třeba něco naučí, se hodí 🙂

eviks
27. lis 2019

Ty jo, to jsem netusila, ze ta tuzka je kouzelna a zabavi deti na hodiny a je klid. Vedet to driv, tak mu ji koupim uz v pul roce....🙂 Ne, opravdu to, ze nekdo ma albi tuzku neznamena, ze zanecha vsech aktivit s ditetem a necha ho si hodiny prohlizet. Je krasne, ze se tulite a povidate si, jen by me zajimalo, jak to zvladnete delat cely den...ja totiz potrebuji udelat i veci jako prani, jidlo, nakup pres net, poklidit a prave na tyto 10-15 minutove aktivity je dobre dat nejakou hracku, aby se na chvili zabavil...tuzku dostane k vanocum, tak prave doufam, ze ho to bude bavit aspon tech 15 minut...