Nevím si rady se spánkem. Je to normální?

florida2001
27. zář 2022

ahoj holky., moje skoro 17 mesicni holcicka je desne uknourana a spani je porad desne. mam pro ni stejny rezim . chodiva spat mezi 7-7.30 ale vecer se neustale budi a je pak vzhuru i pres dve hodiny. jsem fakt unavena. rano je psk protivna porad knoura a vesi se po me. chodi spat jeste dvakrat denne 1.5 hod dopo a 1-1.5 hod odpo. pokud ovsem v noci nespi pak spi dele dopoledne. napr vcera usla 10.30- 13.00. pak uz jsem ji nedala spat odpoledne, myslela ksem ze bude unavena a v 7 proste vytuhne. a bude spat do rana. bohuzel nemola zabrat a usla az v 9 a pak o pul moci vzhuru do 2 do rana. nevim si rady a zajima me vas nazor jestli to je normalni nebo mam navstivit pediatra.

lv
27. zář 2022

Normální, rostou špičáky, a podobné radosti.

xnovakova
27. zář 2022

Dobrý večer,
pamatuji si, že starší dcera (aktuálně 4 roky) začala v 18 měsících ze dne na den bojkotovat dětskou postýlku. Chodila spát kolem půl 9 a nikdy nebyl se spaním problém, spala celou noc až do rána. Najednou se každou noc budila po půlnoci a hrozně plakala. Pak 2 nebo 2, 5 hodiny lítala, žádné mazlení ani uspávání nepomohlo. Skákala, jakoby se potřebovala sama unavit. Problém vyřešilo společné spaní v jedné posteli🙂

emillyhk
27. zář 2022

Jo, taky máme už pár měsíců veselo 🤦‍♀️ Jen co vylezly špičáky, začaly se klubat asi pětky stoličky... Syn usne v pohodě, ale od 11:30 do cca 2:30 se co chvíli budí nebo aspoň kňourá ze spaní. Přes den je v pohodě, hraje si a najednou kňourá a nemůžu ho dát z rukou. Opakuju si, že bude je to jenom období, je to jenom období, je to jenom období... 🙈

xnovakova
27. zář 2022

Na rozmrzelost kvůli růstu zubů pomáhaly čípky Viburcol... Hodně sil🙏

bbub
27. zář 2022

Ahoj, u nás to vypadalo podobně a šlo nakonec o přechod ze 2 spánků na 1. Chvilku trvalo než si to sedlo 🙂.

hvezdicka09
27. zář 2022

@florida2001 ja taky myslim ze by nebylo spatne už přejít na jeden spánek. Syn od cca roku už má jen jeden spánek. Aktuálně má rok a třičtvrtě a spí ve dne od 11 do 12.30. Večer jde spát okolo sedmé a vstává po šesté.

jjasmina
28. zář 2022

@xnovakova mě přijde mít ještě dva spanky moc, zkus to hodit na 1 uvidíš, samozřejmě to můžou být i zuby

xnovakova
28. zář 2022

@jjasmina to bylo asi adresováno autorce, že?🙂

florida2001
autor
28. zář 2022

@jjasmina no nejspis jo akorat jako treba dnes usla kolem 10-11.30 a odpoledne byla uz tak protivna ze 2.30 sla zas lehnout na hodinku.

2hanah
28. zář 2022

Tak dát prostě večer spát později? Místo 7:30 8:30?

jjasmina
29. zář 2022

@xnovakova ano 😃

jjasmina
29. zář 2022

@florida2001 tohle upřímně neznám, my sme od 1r na jednom spánku už no

andreacantu
1. říj 2022

@florida2001 tak to je jako popis toho co se deje u nas…male roste sest zubu najednou, ale je fakt statecna. Nic s tim nezmuzeme proste zatnout zuby 😀 a vydrzet. Na dnesek jsem spala realne dve hodiny. Myslim ze nepomuze mene nebo vice spanku pres den, kdyz je to v noci zacne trapit tak je to proste trapi, malou si pak beru do postele k sobe a sice se krouti posedava a tak podobne ale aspon nehuci a neplace.