Pojmenovali byste dceru Dafné?

dagikk
20. říj 2018

Ahoj holky, co rikate na jmeno Dafné? Diky za kazdou reakci

almara2
21. říj 2018

Líbí se mi

swetlusska
21. říj 2018

Ne, ale Josefína se mi líbí 🙂

anetka1701
21. říj 2018

líbí se mi 🙂 Já mám Marinu a Ronju. Netradiční jména jsou cool 🙂

irena1111
21. říj 2018

Nedala, vůbec se mi nelíbí ani pro psa natož pro dítě

bayt
21. říj 2018

Mně se třeba fakt dost líbí jméno Iris a nebo Arleta. Tak to jsem taky za ujetou :D

aklin
21. říj 2018

Timto jmenem si vybavim film Nekdo to rad horke. Chlapi prevleceni za zenske Dafne a Josefina.

victress
21. říj 2018

záleží i na příjmení, ale jinak klidně, proč ne, jsou i horší jména, aspon bude široko daleko jediná

victress
21. říj 2018

@anita003 nejlepší by bylo nedat dítěti při narození žádné jméno a oslovovat ho Dítě třeba až do věku řekněme 15 let, kdy dostane OP nebo až do 18 let a může si rozhodnout, jaké jméno bude chtít....

dominikaromanova
21. říj 2018

@dagikk, já osobně bych toto jméno nedala, nelíbí se mi, ale jestli se líbí Tobě, proč ne? Nevidím v tom žádný problém.

moncas2
Autor odpověď smazal
Zobraz
ivuse20
22. říj 2018

@moncas2 já mám kočku A říkám jí Daří (jmenuje je Daphné) ale dítěti bych to nedala

bayt
22. říj 2018
sudylichozrout
22. říj 2018

@anetka1701 Netradiční jména jsou jistě cool, ale ten, kdo je dává, by měl používat hlavu. Takže pokud se dítě narodí Novákovým, Černým, Svobodovým, Novotným, Kovářům, Kolářům... a podobně, tak je fakt jak pěst na oko dávat jména typu Dafné či Ornella (plus mnoho dalších takových).
Jinak sama mám německé příjmení a k němu německou (popř. švédskou) formu konkrétního křestního jména a vím, co jsem si s tím tady užila. Nikdo tu nechápal, proč se nepíšu česky, všichni mě neustále psali česky, čímž mi jméno prznili. Teď mám navíc ještě příjmení po manželovi, které je ryze české a děti se jmenují po něm. Takže jsme prostě volili jména, která jsou v našich končinách ne až tak úplně běžná (že je nemá každé dítě na písku), ale jsou normálně česky znějící - Alžběta a Johana.

anetka1701
22. říj 2018

@sudylichozrout vidis a já jsem Aneta a svoje jméno odmalička nenávidím 😂 dala bych cokoliv za něco netradičního... Holky maj zatím svoje jména rady a líbí se jim... Tak snad budou po mamince a netradicnost se jim bude líbit..

sudylichozrout
22. říj 2018

@anetka1701 Ale vždyť jméno Aneta je netradiční. Je to francouzská varianta jména Anna (Anette), jen zase převedená zpět do češtiny. Je to krásné jméno, neblázni 🙂

budilinka
22. říj 2018

Chodívala jsem s dcerkou na dětské divadýlko a byla tam holčička jménem Chloé. Přijde mi to zvláštní, hlavně nevím, jak bych ji oslovovala, moc tvarů z toho jména myslím vytvořit nejde. Ale proti gustu... Dafné se mi nelíbí, ale ani jméno mojí dcerky se nemusí líbit všem... takže pokud se líbí vám, na ostatní bych nedala...

hojda
22. říj 2018

@anetka1701 Tak já beru Anetu, tak jako exotiku, první jsem potkala, až když jsem nastoupila do práce ve 24 letech 🙂, teď už je to víc rozšířené jméno, ale zase úplně klasické mi nepřijde.

anetka1701
22. říj 2018

@sudylichozrout Anette by bylo super! Aneta je děsná 😁😁 každej má něco... Tak snad mě holky nebudou proklinat...

sudylichozrout
22. říj 2018

@budilinka Chloé se čte v angličtině jako "Klouí". Je to to samé jako Zoe (Zouí). Zahraniční jména jsou trochu za trest právě v tom, že se často nedají skloňovat (protože většina jazyků neskloňuje) a zdrobněliny zase znějí s naší výslovností a stavbou jazyka úplně divně.

sudylichozrout
22. říj 2018

@anetka1701 Anette by bylo super, ale Anette Nováková nezní už tak dobře, jako Anette Boulin, Anette Fleurot či Anette Daguier (čili francouzská příjmení). Asi proto, že máš české příjmení, se jmenuješ Aneta (a možná i proto, že jsi rozená před rokem 1989).

anetka1701
22. říj 2018

@sudylichozrout hold si Ronja nesmí vzít Nováka 😁😁😁😁 to nejde takhle premejslet... si přinejhorším změní jmeno společně s příjmením... Nebo se dva do Švédska 😁😁

iowa
22. říj 2018

Ne, nedala bych svému dítěti takové jméno a nelíbí se mi. Ty ale svoje miminko pojmenuj podle toho, co se líbí tobě a otci dítěte, ne lidem na internetové diskuzi 🙂

sudylichozrout
22. říj 2018

@anetka1701 😀👍

michaela_2
22. říj 2018

@maximaty Tak název diskuze zní - Pojmenovali byste svoje dítě.....? 🙂) Takže je normální, že tu lidi vyjadřují svoje názory, sice bez servítek, ale zakladatelka se na to přeci ptá. Něco jiného by byla kritika, snesená na konkrétní jméno u úplně jiného tématu, ale takhle...............

Já odpovídám: ne nepojmenovala, jméno se mi nelíbí.

moodie
22. říj 2018

Jméno se mi líbí, ale jméno bych nedala, vzhledem k českému příjmení.

simirek1
22. říj 2018

Zdá se mi že toto jméno není vhodné pro dítě...je to jako pro květinu ... 🙂

pavla555
22. říj 2018

@maximaty muj nazor je, ze vsechno nemusi byt ,,svetovy,, je hezke kdyz si ponechame neco ,,sveho,, . Pak uz by to byla na tom svete nuda. Ale nemam nic proti cizim jmenum. Maxim je pekny. Dafne proste za me ne ☺.

moodie
22. říj 2018

@pavla555 hezky napsané a souhlasím 🙂

zelenaesmolda
22. říj 2018

@anetka1701 me se treba Aneta libi ale je jich moc

zelenaesmolda
22. říj 2018

@budilinka a jake mela ta Chloe prijmeni?Ceske nebo cizi?