První hrnek/lahvička na učení pití vody. Jakou značku doporučíte?

nika110818
17. led 2022

Prosim, muzete doporucit hrnek/lahvicku pro uceni piti vodicky? Slysela jsem, ze je vhodne srkatko, aby neovlivnilo kojeni. Prosim, muzete doporucit konkretni znacku, ktera se vam osvedcila? Dekuji.

eviicka
17. led 2022

Mně se nakonec u obou dětí osvědčilo (po vyzkoušení asi dvou různých hrnků) naučit rovnou ze skleničky-kelímku. Není to konkrétní značka, píšu jako typ, jen je teda víc práce v tom, že je třeba více hlídat případné vylití 😀.

nika110818
autor
17. led 2022

@eviicka dekuji. A v jakem veku jste zacinali ucit na hrnicek?

eviicka
17. led 2022

@nika110818 hned k prvním přikrmům (půl roku) jsem dávala skleničku s vodou. Oba kluci až do osmého měsíce jídlu moc nedali, a byli víceméně plně kojení, ale vody se napít uměli (jen trošku, nepili sami). Sami to zvládali okolo roku, ale tak v létě na zahradě 😀. Jinak jsem skleničku vždycky přidržovala.

palja
17. led 2022

@nika110818 my jsme taky učili rovnou na hrníček a nejlíp se učila pít ve vaně když se koupala.
Na ven měla učící hrníček NUK.

felixfelicis
17. led 2022

Davala jsem loknout od sebe ze sklenice 🙂

jana_zofie
17. led 2022

Od peti mesicu maly hrníček, kdyz jsem ji davala pit ja. Kdyz pila sama, tak nevylitelny hrnek s membranou. Pak jsme nejak prestoupili na lahvicku s brckem, tu pouziva doted v kombinaci s normalnim hrnkem.

areh
18. led 2022

@nika110818 obě děti mi začali pít z láhve s měkkým širokým pítkem. Obě měly lahvičku z DM a naučili se to krásně. Pak přešly na lahvičku s brčkem a skleničku. Tu jsem nechtěla dávat od začátku, protože bych je mohla 20x denně převlékat. Počkala jsem s tím až bude teplo. Jinak kojení lahvička neovlivnila. Jeden kojen 2 roky, druhý aktuálně skoro 17m.

malinkaelinka
18. led 2022

Z malého skleněného panaka. Krásně padl i do malé ručičky

konidana
18. led 2022

Pet Láhev se sportovnim membranovym uzaverem, ke kojeni někdy mezi 6m a rokem. V 8 nebo 9m uz urcite v pohodě. K tomu obyc sklenicku ... tlustostenou panakovku

veru181
18. led 2022

My jsme začínali (v 6 měsících s prvními příkrmy) hrnkem s pítkem z Ikey, a kdyz ho moc okousal, tak obdobným od Mam https://www.benu.cz/mam-hrnek-starter-cup-150ml.... Má vyměnitelné pítko, hned jsme ho nahradili tím tvrdým a po okousání už měním jen to. Asi v 9 měsících jsme pak zkoušeli ještě s brčkem, to mu šlo taky dobře.

mamikry
18. led 2022

@nika110818 Máme taky MAM starter cup. Má dvě savičky, zatím kvůli kojení pije z klasické dudlikové, až pevně zavedeme příkrmy, vyměním mu ji za netekoucí.

jjasmina
18. led 2022

@nika110818 učila jsem od prvních příkrmu v půl roce, rozpila
se až v 8mes, měli sme učící hrnek id Nuk, kojení to neovlivnilo, ale spíš záleží, co vám vezme, my měli 10 různých a tenhle vzala na milost asi

natnat94
18. led 2022

Já jsem koupila od Aventu učící hrneček, a snažím se aby si malá sama lokla z toho, kdyžtak mrknětě na Pilulku, mají toho tam hodně. 🙂

95newmommy2020
18. led 2022

Já se sem pripichnu. Mám dvouletého, a z hrnku neumí pít. :D Jede jen na lahvickach nebo jupikach. Dozraje tomu ?

elis101
21. led 2022

@nika110818 malé bylo také něco po půl roce a přišlo pár parných dní, usoudila jsem, že by nějaké osvežení bylo vhodné. Zezačátku jsem zkusila lžičkovat a myím, že během chvily zkusila pít ze sklenice. Normální, obyčejné, skleněné...projevila zájem a šlo jí to. Samozřejmě pak dostala i um.hm hrníček, aby člověk nemusel mít strach...ale nic jiného jsem neřešila. Teď, ve 2letech pije z hrníčku a pak ráda ze sportovní flašky, nebo flašky s tím ,,cucátkem"

lenatko91
22. led 2022

Za mě je nejlepší obyčejná štamprla. Do malých dětských ruček ideál. A až se to naučí, tak normální hrníček, sklenička..

lenatko91
22. led 2022

Ještě doplním, že my jsme začali, když malé byl rok. Dřív nebylo potřeba, jelikož byla kojená a kojené děti do roka žádné další tekutiny nepotřebují 😊

martiniquest
22. led 2022

Ja vyzkousela vse mozne a muzu s klidem rict, ze v pul roce uz ma dite kojeni tak zazite, ze typ lahve ho vazne nerozhodi. A nemam nervy dite 100x denne prevlekat, protoze neni motoricky natolik vyzrale, aby se napilo ze sklinky/kelimku. Na zacatek se mi nejvic osvedcila lahev s membranou z DMka. Stoji asi 100 Kc a nevyleje se. Tolik zkusenosti matky od dvou deti. Kojila jsem 22 a 21 mesicu.

eviicka
22. led 2022

@95newmommy2020 no někdy určitě 🙂, náš syn asi i díky skleničce od začátku, zatím nepochopil brčko a to mu je už pět (ale doma ho nedostává, takže jedině v létě v restauraci).

krtikkrtovaty
22. led 2022

Malá má k dispozici tento, je skvělej... A když pije pod dozorem, tak klasickou skleničku, menší.
https://www.mall.cz/nevylevaci-hrnecky/munchkin...

michaela666
22. led 2022

V 6 měsících dostala učící hrneček od NUK na čistou vodu, čaj z něj nechtěla. V 10 měsících byla nemocná, tak jsem zkusila čaj do panákovky a začalo jí to bavit. Teď už má plastový hrneček.