Rektální rourka, máte zkušenost s pomáháním?

adulik14
14. čer 2015

Ahoj holky prosím je nám 19 dní a máme už týden problém s kakáním. Malý se prostě nemůže sám vykakat a já mu začala pomáhat s rektální rurkou. Je plně kojený. Jen mám strach aby jsem něco nepokazila když všude čtu jak si na to pomáhaní může navyknout. Já si pokaždé říkám že už mu nepomůžu ale mě je ho pak tak strašně líto že prostě musím.On se vykaká a pak je spokojený a nemrnčí,Skouším všechno od masáží až po laktobacili ale prostě nic. Nemáte někdo skušenosti s pomáhaním? a nemuseli jste pak odnaučovat? moc děkuji za každý příspěvek

lena.k
14. čer 2015

Ja jsem u prvni dcery pouzivala casto, v jednom obdobi skoro denne a problemy s navykem nebyly zadne. Rekla bych, ze je to kus od kusu.

fykyska
14. čer 2015

Kdyz bylo treba pomohla rourka nebo teplomer... nikdy si nezvykla 🙂 vse bylo v pohodě... A je z ni zdravé spokojene dítě 🙂

andelkaprdelka
14. čer 2015

Neboj se ničeho....lepší je miminku pomoci....určitě si na to nezvykne a bude kakat sám....jsou to jen povídačky, že si na to miminko zvykne....😉 🙂

vera_vila
14. čer 2015

prvnímu synovi taky nic jiného nepomohlo, bylo to krátké období, než se začal víc hýbat, a žádná následky nemá, žádný návyk jsem nezpozorovala...

lv
14. čer 2015

s tímhle zkušenost nemám, jen nezapomeň, že plně kojené dítě nemusí kakat týden, 10dní, u některých miminek se mlíčko spotřebuje téměř beze zbytku a mají stolici 1x 14dní.

evulina77
14. čer 2015

pokud ho nebolí bříško a nepláče a nekroutí se, tak prostě nemá co kakat. Plně kojené dítě nemusí kakat i víc než týden. Moje nejstarší dcera to měla taky tak. Druhá dcera zase kakala téměř do každé plínky. Pokud je vše ok, má alespoň 6 počůraných plínek denně a kojíš ho na požádání, je to ok. Na prdíky doporučuji odvar pro tebe z kmínu a taky můžeš do svého jídelníčku přidat nějaká probiotika. Občasná pomoc s kakáním ale určitě neublíží, pokud se to dělá s rozumem..

marketakj
14. čer 2015

Nebojte, nezvykle si, lépe používat méně. Teploměr nepomůže odvést vzduch ve střevech. Rourka s dírkou ano.

luciksima
14. čer 2015

nezvykne nebojte!Já jí používala u malé denně a to měsíce měla hrozné trápení :-/ pak mi někdo poradil laktobacílky od swisu a malá začla kakat sama! 🙂

radushka1
15. čer 2015

Já jsem ji u dcerky používala skoro denně do 3 měsíců, stačilo jen na krajíček a na chviličku, prostě zaprdíkovaná, samotné jí to nešlo. A Espumisan, Sab Simplex a podobné nezabíraly. Ve 2 měsících jsem jí koupila Bio Gaia, když měla 3 měsíce a 5 dní tak se mi sama zakadila do houpátka, že to možné ani nebylo a od té doby pohodička, rourka nebyla třeba. Nebála bych se toho.