Samostatné usínání bez houpání. Co poradíte?

ema93
20. kvě 2020

Maminky, od kdy ucit samostatne usinani vecer v postylce? Syn 3,5mesice je zvykly vecer usnout v hojdavaku-bohuzel trpel dost na bolesti bricha. Pohoupu ho 10-15 minut a spi. Potom ho preneseme do postylky a spi vetsinou do 4 rano, kdy chce nakrmit a po jidle ho bez cehokoliv polozim do postylky a vetsinou ihned spinka dal az do 7-pul 8 rano. Jde mi o to, ze hojdavak mu nebude vecne a co potom. Zkousela jsem uz vecer po koupani a nakrmeni polozit do postylky, ale spustil totalni řev, nevydrzela jsem to. Zvlastni je ze v noci to umi. Proto ma otazka. Co poradite?😊

vzkazyzuniverza
20. kvě 2020

Ze svych zkusenosti a bez vyrvani, uspavala jsem starsi v nositku, hojdavak jsme nemeli, jinak proste rvala a bylo to pro vsechny trapeni, az v roce a 3m sla naucit usinat u prsa vleze. Ted jsem mela na syna hojdavak, ten v nem byt nechtel, takze opet nosim v nositku, uz mu je 8m. Ano, navecer jim to nejde a v noci to umi. Od roka budu zkouset v leze, zatim mu to porad nejde, ale nastesti spi celou noc, dcera se porad budi, ale zas usne, jsou ji skoro 3r. Je to hodne individualni, tak snad najdete nej zpusob, aby vyhovoval vsem clenum domacnosti. Drzim palce😉

barulina
20. kvě 2020

Tak ja mam ted mesicniho chlapecka a skoro 8 ketou dceru. A ani jednoho jsem nijak nehoupala. Polozila, zamuchlala a hldila na celicku a mezi ockama. Ani jeden nemq problem.

takyjedna
20. kvě 2020

Uplne zbytecny resit predem.. Dneska mu vyhovuje uhoupani ve vaku, zitra, za tyden, muze byt vsechno jinak.. I kdyby mu to usinani houpanim vyhovovalo porad, tak ho pak pohoupes v naruci no🤷‍♀️ Dcerku jsem tak houpala jeste na roce...

jjasmina
20. kvě 2020

@barulina Závidím, u nás se usíná jen u prsa, ale nevim co to dnes je jen řve a řve ..

barulina
20. kvě 2020

@jjasmina no, ja bohuzel dceru kojila jen 3 mesice a syna jen 14 dni. Takze tohle u nas odpada no

jjasmina
20. kvě 2020

@barulina Já si někdy říkám, co bych bez toho prsa dělala 😀

zuzita15
20. kvě 2020

@jjasmina ja uspavam na prsu jeste ve 21m, zazracny to nastroj 😁 jednu dobu jsem nakojila, dala do postylky a usnula sama, ale to trvalo jen chvili, jinak rev. Pres leto chci odstavit, tak jsem zvedava, jestli budu skakat po hlave, aby usnula 🤣

jjasmina
20. kvě 2020

@zuzita15 U nás je dnes asi bojkot nebo nevim, ale tak to bylo taky už několikrát no

lennus
20. kvě 2020

@ema93 Dej mu, co potřebuje. A co ho zkusit dát na sebe? Nic netrvá věčně, dcera měla taky období, kdy jsem s ní skákala na balóně, ale trvalo to jen krátce. Je malinký.

malenka3
20. kvě 2020

U nás se metody uspávání mění zhruba co tři měsíce do cca roku a půl 😂 do půl roku jsem uspávala druhorozenou v houpátku, pak to najednou přestalo fungovat, zato začala usínat u prsu, což předtím nešlo. Rozhodně bych si ale mohla nechat zdát o usnutí po položení do postýlky 😂. Takže neřeš hojdavak teď, třeba se toho zbaví dřív, než se naděješ. A když ne, najdete prostě jiný způsob, ono to vykrystalizuje samo.

jjasmina
20. kvě 2020

@malenka3 úplně přesně do 3 měsicu houpátko a kolikrát jsem uspavala do pulnoci i s chováním a od tří měsíců u prsa a usínačka kolem 8-9 večer, jsem zvědavá na jak dlouho..

eithelwing
20. kvě 2020

U nás se houpalo v náručí. 🙂 A šla jsem na to postupně. Dceři jsou tři roky a usíná nějaký čtvrt roku úplně sama. Vše proběhlo bez řevu, prostě tak nějak postupně.
Houpala jsem asi do půl roku, pak jsem jen držela v náručí, časem byla u postýlky, nejdelší bylo období, kdy jsem seděla v rohu místnosti. A teď už to zvládne sama. 🙂 Jsem ráda, že jsme to takhle zvládli, aniž by to bylo pro mě nebo pro ni nějak stresující.

Často také maminky uspávají u prsa, to třeba u nás absolutně nefungovalo, protože dcera prostě měla po kojení oči jak dvě žárovky a vůbec se jí nechtělo spát. 😂

puhelin
20. kvě 2020

Do 22 mesicu jsem uspavala u prsu. Ani ted ve 3 letech neni pri usinani sama. Mame z toho ritual. Spime vsichni (i s miminkem) spolu v loznici a vyhovuje nam to.

rebe
20. kvě 2020

Hojdavak mu bude minimálně do roka. Ve 3,5 měsících to fakt ještě neřeš...

la_amanita
21. kvě 2020

Miminka do roku se strašně rychle vyvíjejí, takže často se jejich návyky a to, co potřebují, mění třeba co měsíc dva. V jeho věku je potřeba houpání vlastně přirozená, není třeba to moc řešit.

pleskot
21. kvě 2020

Až vyroste, můžeš pořídit větší. Nebo zkus uspávat v šátku.

katgatoo
27. kvě 2020

Moje první bezdudlíková byla na uspavani hrozná. I teď ve třech letech neusne sama a potřebuje pozornost. Druhá, necelé 3m stačí dudlík a usne si s nim sama. Každý dítě potřebuje něco jinyho, není univerzální rada.

surikata131
27. kvě 2020

@ema93 užívej si, že ti tak krásně spí a problém řeš, až nastane. Pokud kojíš, tak můžeš pak zkusit uspávat u prsu. O tom, že bych malou jen položila do postýlky a sama usnula si můžu nechat zdát :D kolem 2m spala i 6 hodin v kuse, teď v půl roce se budí většinou co 2h a vstává v půl 6 🤦‍♀️

ema93
autor
28. kvě 2020

Diky vsem za prispevky!