Spánek 2,5 měsíčního miminka. V ložnici nebo v obýváku?

ondruchovat
29. srp 2019

Dobre dopoledne , má mít miminko klid i přes denní spánek ? Nebo je lepší ať spí v obýváku ori běžném provozu domácnosti ? Děkuji

nikolavod
29. srp 2019

Mam teda zatim 7tydenni mimco, ale pres den spi v obyvaku, at je zvykly na hluk.. ale kdyz moc nespal a je pretazeny, tak ho davam jakoby po obede do loznice, kde ma klid😴 delala jsem to tak i s dcerou, ta teda nemela odpoledni spanek v loznici, ale zas kolem ni nikdo nelital a nerval a nestoural😄 za to ona dava braskovi zabrat🙈😄

denca033
29. srp 2019

@ondruchovat Ahoj já obě děti nechávala spát při běžném provozu domácnosti. Např když spali já jsem luxovala. Jen po obědě jsem je dávala do ložnice kde měli klid na odpolední spaní ale jinak ne.

normalnimatka
29. srp 2019

ani jendo moje dítě při hluku běžnýho chodu domácnosti nespalo, i když jsem se snažila ho na to "zvyknout".... tak to zkus a uvidíš.

krista25
29. srp 2019

Já malého od malička dávám do postýlky do ložnice, ale nechávám mu otevřené dveře, v kuchyni zapla pračka a podobně. To by pak člověk nic udělal 😊. Někde jsem četla že přes den mají slyšet hluk z okolí a večer mají mít klid na spánek. 😊😁

martiniquest
29. srp 2019

Vyzkousej si, co vam lepe vyhovuje. Porad hledame pomoc u druhych, ale zapominame na to nejdulezitejsi - co nejvice vyhovuje NAM. Sto lidi, sto nazoru a vsechny zarucene nejlepsi.

ssluniiii
29. srp 2019

Mě by zajímalo, proč má dítě přes den spát v hluku? Proč to skoro každá mamina považuje za tak důležité?

Já bych asi moc dobře nespala, kdyby mi někdo vysával u hlavy.

babanci
29. srp 2019

Naše mimčo spí převážně venku, couráme dopoledne i odpoledne. Pokud ale musíme být doma, spí v košíku v obýváku, kolem se hlučí, protože 3letý sourozenec a vůbec. O víkendu jsem grilovali na zahradě, celá rozšířená rodina kolem / 20 lidí určitě/ a chrnělo nádherně. Musí si zvykat, narodilo se do "italské rodiny".

syrinxka
29. srp 2019

@ondruchovat moje mimčo usíná vždy v ložnici s otevřenými dveřmi. Přes den mu běžný hovor nebo pustena televize v obýváku nevadí. Do toho dělá hluk starší ségra a je malej v pohodě. Ale vysavač mu teda nezapinam 😁

jednaholkaa
29. srp 2019

Do 3 mesicu v hluku..teda v beznem provozu nebo pri bilem sumu. Od 3 mesicu uz slysi normalne, takze bude chtit ticho nebo bily sum.

krista25
29. srp 2019

@syrinxka přesně tak, to by mi nespal a chci si taky odpocnout😁

normalnimatka
29. srp 2019

@ssluniiii tak třeba proto, že v bytě ticho přes den prostě nezařídíš. hluky zvenku, sousedi, sourozenec, nějaká nutná práce, když mrně konečně spí.... dost omezující, když musí bejt hrobový ticho a na každej prd se dítě vzbudí. třeba i venku za jízdy s kočárem... proto rozumim snaze učit spát při "hluku". při prvním dítěti ještě ok, zařídíš se, sice nic neuděláš, ale aspoň musíš odpočívat:D....ale u druhýho už nemůžu spát pokaždý s ním, když mám doma starší dítě.

vladienka
29. srp 2019

Mozete ucit na hluk kolko chcete, ak to dietatu vude vadit, nezmenite to.. do 3-4 mesiacov nam bez problemov spala aj v obyvaku, pak zlom a je dotedy hodne citliva na zvuky.. to je proste rovnaka blbost ako ucit dieta same zaspavat, ucit na dudlik atd... nechce? Nechce, nejdem ho trapit

normalnimatka
29. srp 2019

@vladienka přesně..akorát některejm dětem to vadí už po 3 tejdnech, ne měsísích...😒 asi maj děti dobrej sluch:D

kittyy17
29. srp 2019

@ondruchovat každé dítě je originál a má jiné potřeby. Oba kluci potřebovali 3x spánek přes den, jinak byli přetažení a uřvaní. Potřebovali spát alespoň 45 minut, a to za běžného chodu domácnosti nešlo. Takže spali v ložnici, zatažené žaluzie

prejeta_zaba
29. srp 2019

@ssluniiii Jednak proto, že v břiše nemají hrobové ticho, ale slyší "hučet" tvoji krev, srdce, orgány. Proto se i dětem na uklidnění pouští "bílý šum/white noise", najdi si na YouTube. Takže se taky může stát, že mimino ten vysavač naopak uspí, než že by jej budilo. 😀 A druhak, naučíš si jej na absolutní ticho a pak co, spadne ti špendlík a dítě bude vzhůru? Nebo budeš vždycky na minutu přesně v jeho tiché postýlce, co když budeš venku a bylo by snazší, aby usnulo v klidu v kočárku. 🤷 Mě teda často spaly děti v kočárku ve městě, nebo usnuly v obýváku a když dítě spí, člověk se snaží dohnat, co se s ním nedá, takže proste běžný hluk domácnosti je. 🤷Nehledě na to, že se sourozenci už je to pak nemožné, udržet starší dítě dýl jak minutu zticha. 😀

veruuu_kubesovic
29. srp 2019

já jsem teda nikdy nepochopila pointu, proč mám dítě u spinkání učit na hluk? vy taky usnete za kraválu? já teda ne...
Obě moje děti spinkali v ložnici, za absolutního ticha, já totiž většinou spala ve vedlejší místnosti a nebo rovnou s nimi, úklid počká a proč nerelaxovat ty chvíle, kdy zrovna spí 😉

larascont
29. srp 2019
Uživatel larascont je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od larascont.

@ondruchovat určitě je lepší když má miminko klid i přes denní spánek nebo aby spalo v postýlce nebo tam kde normálně spinká v noci protože si pak zvykne na přítomnost maminky a je závislé .... znám u kamarádky o miminko se moc bála a pořád ho měla u sebe i přes den když uslo

jednaholkaa
29. srp 2019

@larascont Miminko zavisle na mamince? A to ma byt spatne? Takhle to preci priroda zaridila...

makronka222
29. srp 2019

Dite mame u nas v loznici pokud spi. Je v postylce. Provozni hluk slysi stejne ale rozhodne min, aby diteti vedle hlavy hrala telka je dost na prd a sobecky. Jedno moje dite usne i pri zbijecce a druha zase musi mit uplne ticho. Pritom postylky a hluk meli obe stejne. Ja pri ruchu a telce taky neusnu, sni bych nechtela. Chci na spani klid, tak at to ma i to dite

kaja2016
30. srp 2019

@ondruchovat Ja mela malou normalne u sebe. Jednak is, ze dycha nepotrebujes k tomu spolehat na monitor a jednak nehrozi, ze si zvykne spat v absolutnim klidu a pak ji vsechno vzbudi. A hlavne, muzes smimcem bejt furt, proc jinak si deti porizujeme, ne? Teda asi jak kdo.-)

cilkat
30. srp 2019

Taky záleží, jestli ti usne (při provozu v obýváku). Můj pětiměsíční má postýlku v obýváku, protože když usne "za provozu", je pro mě pohodlnější mít ho pod dohledem. Ale pokud je utahaný a přesto nemůže zabrat, beru do ložnice (v noci spí oba kluci s náma v posteli, takže je k ní přivázaná postýlka staršího, takže spadnout nemaj kam).