Špatně nastřelené náušnice. Co byste poradili?

elenkasimonka
11. čer 2021

Dobrý den, dcerce jsme nechali před 6 týdny nastřelit náušničky a dnes jsme vyměnili za zlaté. Podle mě jsou špatně propíchnuté dírky. Prosím o radu, zda nechat jednu dírku zarůst a poté znovu nastřelit nebo nechat zarůst obě a pokusit se o opravu až po delší době nebo to mám nechat být. Nechci ji nechat trápit, ale na druhou stranu mě to hrozně mrzí, že jsou dírky nesouměrné a vypadá to hrozně. Pokusila jsem se to vyfotit.
Děkuji za odpovědi!

marti89
11. čer 2021

@elenkasimonka Už bych to nechala být, další by mohli nastřelit taky blbě a budou to akorát zbytečný stres pro malou. Pokud by si to chtěla časem předělat, rozhodne se pro to sama. Určitě bych nenechala zarůst dobře nastřelenou dirku a chodit jen s jednou náušnicí, než ta špatná zaroste, je blbý.

madamas
11. čer 2021

Mám to tak celý život a vůbec mi to nevadí. Šlo to více vidět jen když jsem měla v ,, mladí" období obřích kruhů a výrazné bižuterie. Teď už nosím jen drobné náušnice a není to znát.

deaneira29
11. čer 2021

Mám to taky tak, ničemu to nevadí jen si vybírám náušnice kde to není tak znát 😉

jako_mala_holka
11. čer 2021

Máme to zhruba stejně špatně nastrelene, nechali jsme to být, nechci malou stresovat... Jen jsem pořídila jiné náušnice, pecky, u těch to není tolik vidět jako u visacich 🙂 byla jsem z toho špatná, teď už si na to ani nevzpomenu

lachtanice86
11. čer 2021

@elenkasimonka znovu už bych ji fakt netrapila a raději koupila pecky nez tyhle náušnice

jane46
11. čer 2021

Ja nic tak hrozneho nevidim... Uz bych taky nechala.

zuzita15
11. čer 2021

@elenkasimonka ja jsem teda detailista a streleny je to hrozne 🙈 u malych deti zaroste dirka rychle a stres ze 30 vterin nastreleni urcite mit nebude, takze ja bych se spojila s nekym, kdo umi nastrelovat, a nechala to predelat. Jako dospela uz si to nepredela, mam 15 let vyndanou nausnici z druhe dirky a dirku tam mam porad

jana_zofie
11. čer 2021

Jako dospele uz ji to nezaroste. Nicmene ja jsem dost salamista a nevadilo by mi to. Je tedy pravda, ze ja se ve dvanacti svoje vlastni vysoko bodnute dirky (problem pri klasickem zapinani) pokusila vyresit nize nastrelenymi druhymi. Furt to hnisalo, ani po letech se to nehojilo. Ani stribro, ani zlato, takze ty jsem si zarust nechala a mam ty puvodni. Ja bych se asi spojila s nekym, kdo nausnice nastreluje a dela to (piercingova a tetovaci studia vetsinou z principu nechteji delat deti, ale zase kdyz uz hrozi, ze to bude spatne, tak to radsi nastreli sami) a zkonzultovala, jestli radsi nechat nebo delat znova.

leilinka1234
12. čer 2021

Přidám se ke skupině předělat. U vás je to hodně patrné. Vadilo by mi, kdyby to tak měla dcera a i kdybych to tak měla já. Takže bych píchla novou dírku. Ze své zkušenosti vím, že to nebolí a myslím, že to tak hrozná stresová situace pro dítě není. A jak je psáno, v dospělosti dírka nezaroste. Šla bych. 😊

jancazao
12. čer 2021

@elenkasimonka taky jsem detailista a předělala bych. Mě by i vadilo, jak je jedna náušnice taková volnější a druhá až u boltce, cítila bych to (ona je samozřejmě maličká a nepozná to )

nazka
12. čer 2021

@marti89 ono se to ouško ještě bude tvarovat, takže nakonec to může být v pohodě. Mně to nepřijde nijak hrozne i teď

barunka1408
12. čer 2021

Ja to dceři nechala předělat 🙈. Měla to snad jeste horší, ale vyndala jsem to asi 3 den po pichnuti. Další jsem nechala nastrelit až se to cca po 2mesicich zahojilo. Od paní co jezdí domu, takže vše probehlo v klidu. Děla jen nastrelovani, takže praxe měla dost.

milius
12. čer 2021

@elenkasimonka dceři jsem nechala nastřelil v 9 měsících, doktorka měla bohužel záskok a ta druhá s tím neměla zkušenosti. Bohužel každá náušnice jinde, bylo to vidět podobně jako u vás. No osud tomu chtěl, že po půl roce dceři vypadla jedna náušnice, ztratila se a než jsme koupili nové, tak ji dírka zarostla. Vytáhla jsem i druhou a nechala to být, až v 6 letech moc chtěla nosit náušnice, tak jsme nechali nové nastřelit. Na to ucho, kde byla dírka pěkně se doktorka trefila suprově do jizvicky a na tom druhém jsem to chtěla souměrně. Takže tam má jizvičku a pod ní normální dírku. Jsem ráda, že jsem původní nechala zarůst, jak dcera rostla, tak se ta špatně nastřelena dírka jakoby posouvala ještě blbějšim směrem, takže by to teď bylo dost příšerný. A nakonec bylo super i to, že si moc vyprosila nastřelení v těch 6 letech, pak se cítila jak velká 😉
Na druhou stranu, když se podivam na své dírky, taky nejsou symetrické, asi jsem taky nerostla souměrně! 🙃

daisymaminka
12. čer 2021

Dávám odkaz pro případ, že by se autorka rozhodla pro znovunastřelení náušnic. https://www.nastrelovani-nausnic.cz/ Čekali jsme na paní Šperlovou dlouhé měsíce, než měla cestu do Brna. Od nikoho jiného jsem dceři nastřelit nechtěla. Dodnes vzpomínám jak byla milá, poctivá, jak dlouho důkladně přeměřovala, nechala před nastřelením zkontrolovat mě i manžela, zda je to ok (dodnes nechápu, proč se do toho pletou pediatři, kteří mají děti léčit - to jen myšlenka mimo téma).

2hanah
12. čer 2021

Ta dírka zaroste hned a nastřelení není žádná hrůza, je maličká, takže bych nechala zarůst, za pár měsíců to můžete mít hezky nastřelené znovu, jen bych asi zkusila někoho jiného😌

netopejr
12. čer 2021

Pokud to chces opravit, tak bych to pak nechala píchnout tam, kde to umej a delaj, a ne nastrelovat. Je to mnohem setrnejsi pro tkáň ucha a bez rizika infekce.

korin
12. čer 2021

@daisymaminka Paní Šperlová je skvělá, taky jsem nechala dcerám uši nastřelit u ní a čekala na termín v Brně 🙂
@netopejr To není problém nastřelení versus píchnutí, spíš to bude rukama 😉 o rizicích obou metod by se dalo dlouze debatovat...

ivabrab
8. bře 2023

@barunka1408 Ahoj Barunko, prosím řeším teď úplně to stejny, po druhém nastreleni zůstala jizvicka ???

barunka1408
8. bře 2023

@ivabrab Nn dcerce už je 5 a žádnou jizvicku nemá ani nemela. Takže pokud je to cerstve určitě vyndat.

ivabrab
9. bře 2023

@barunka1408 no v jednou oušku to tam má 6mesicu a druhou 4mesice...protože to druhé nastřeleni dopadlo hůř než to první, takže jedno ouško má 2x špatně...no a to druhé po konzultaci s paní Šperlovou z Prahy je taky špatně a mimo laluček...dnes jsem vyndala a budu se modlit aby hezky zarostly...🙏🙏 A až za nějaký rok klidně 2 by jsme šli k paní do Prahy...moc děkuji za info...❤

zanett
10. bře 2023

Taky ber v potaz, ze diteti ucho jeste roste, takze nez dospeje, muze to byt jinak.

A pro vas, ktere rikate, ze nastreleni/propichnuti 'nic neni'. Nesouhlasim. Ja jsem si nechavala usi propichnout az jako dospela ve 25 letech, do te doby jsem nausnice nemela. Bolelo to jako krava. Spis tedy stipalo to jako prase, ne behem zakroku, ale po nem. Navic mi to vic nez rok hnisalo (i pres peclive cisteni), chodila jsem s tim po doktorech od certa k dablu. Znovu bych na to uz nesla, natoz tomu opakovane vystavovat dite. Vyhodou je, ze jsem uz mela usi vyvinute, jelikoz jsem uz nerostla, dirky jsou presne uprostred lalucku. Problem je, ze jsem si uvedomila, ze mam kazde ucho trochu jine. Coz ma hodne lidi. A pokud se divam spravne, ma i holcicka na fotce kazde ucho trosicku jine. Takze sice mam krasne dirky uprostred lalucku tam, kde maji byt, ale mirna nesourmenost usi ma za nasledek, ze v pripade nekterych typu nausnic je to vic videt.

mandala
10. bře 2023

Já bych nechala předělat už jen proto, že až se bude rozhodovat sama, tak ta dírka už těžko zaroste, i kdyby to mělo být třeba v šesti letech... Teď to má čerstvé, dírka zaroste brzy, mě by to teda štvalo...

ivabrab
10. bře 2023

@mandala no právě...strašně mě to mrzi...říkám si, že by to snad mělo zarůst jen mám strach aby tam třeba nezůstala dirka nebo dulek...je to daleko od tváře a když vidím u starší holcicky jak se to růstem ještě oddálí..ach jo..

jerrabina
10. bře 2023

@elenkasimonka nechat být, časem se to srovná. Já měla jednu dírku úplně křivě (tak, že ještě o setinku a šlo by to i skrz hlavu 😁) a tělo si s tím poradilo, teď už je mám rovně 🙂 (dírky mám až od puberty, tak jsem byla šťastná, že mám vůbec nějaké, i když byly křivé 😂). A to vy je máte ještě celkem souměrné, já to mela fakt hodně mimo. A po 15 letech úplná pohoda, obě stejně 🙂

jane46
11. bře 2023

@jerrabina Puvodni diskuze je z 2021, tam uz asi maji vyreseno 😉

jerrabina
11. bře 2023

@jane46 Jee, díky, nevšimla jsem si