Specifický pach u stolice kojence, čím to může být?

belleelle
22. pro 2014

Trápí me,ze kdyz prebaluji svoji holčičku,stolička zapáchá jakoby do kysela.barvu mame ok,zkoušela jsem u sebe ruzne,co jist a nejíst.vynechat mleko,minimum sladkého,kojici čaje,probiotika pro me,biogaia pro ni... A porad nam to zapáchá.pribirame,spime,kaka 2-3 denně.u večerního kojeni dávám infacol,pak spi 8-9 hod v kuse.uz nevim,čím to muze byt,jak ji pomoci. ☹

leniczka23
22. pro 2014

@belleelle Já teda nevim,ale od čeho bys jí chtěla pomáhat když jí nic není..Píšeš že je vše v pořádku..Je jasný,že to nebude vonět..ten zápach jak píšeš je nejspíš normální,já už si to nepamatuju,protože ty smrady co jsou teď to je peklo..Zlatý kyselý zápach z mlíčka..😀 😀

apacheee
AMBASADORKA
22. pro 2014

Nehledala bych problém tam, kde není🙂 Jsou to prostě hovínka, tak nějak zapáchat musí🙂

belleelle
autor
22. pro 2014

No,střídá se nam hlenovite kakani a tekutejsi.co si mam představit pod pojmem míchaná vejce nevim,ale proste kdyz jsem ukázala foto 10cm kusu hlenu v plence Dr,rekla,ze začneme drive s prikrmy.ted do toho ta kyselost,nikdy nemuzu byt v klidu :-/

romantika
22. pro 2014

ja jsem mela s dětmi taky vždy problem, at jsem dělala co jsem dělala, porad zeleny maglajs. poprvé jsem mela pitomou pediatru nic nepomohla, podruhe jsem zacala také drive s prikrmy. ja si myslim, ze nekdy proste to mliko není jak ma byt. v tehu se ukazalo ze jsem hyperglykemicka a myslim, ze proste mliko zadna slava. tak i tak jsem obe kojila 15 mesicu, ale bez kojeni kadili lepe nez s kojenim. pokud prospiva tak se to moc neresi, ještě můžete zkouset rano nez budete kojit trochu odstrikat, jestli vam prospi celou noc tak to se vam pak muze delat hodne předního mlika, toho tekutého, pak muze proste rychleji travit.

jhoki
22. pro 2014

@belleelle Nevím, jestli ti pomůže moje zkušenost...mojí Veru už bude rok a půl a od 6 týdnu byla na UM. Jako miminko měla koliky, někdy zelené stoličky a vždy kysele zapáchající. Dr. mi řekla, že má málo enzymu laktázy, který štěpí mléčný cukr, ale nic jsme s tím nedělali, koliky přešly po 3. měsíci, hlavně díky laktobacilům. Asi před 2 měsíci měla střevní virózu, asi rotaviry a od té doby má získanou intoleranci na laktózu. Klasické UM jí způsobuje průjmy s hlenem, silně kysele zapáchající, takže jí dávám bezlaktozový nutrilon. Jediné, čím se ta viróza léčila byly probiotika a laktobacily a dieta. Prckové mívají hleny ve stolici, když jsou i malinko nachlazení. Další možnost je alergie, ale to by měla zjistit dr. Dávala bych jí laktobacily a píšeš, že jsi zkusila vynechat mléko...ale pokud by to byla alergie na kravskou bílkovinu nesměla bys nic z mléka vyrobené, sýry jogurty, ani hovězí maso, vývary, atd. Jinak alergie na krávu se projevuje trochu jinak...průjmy častější, hlen a pak krev. Také s Biogaiou nemám moc dobré zkušenosti.

kvakuska
22. pro 2014

@belleelle je normální že stolice zapáchá a jelikož je malá jen na mlíku, tak zapáchá do kysela ... jak čtu, tak malá je spokojená, spí celou noc, přibírá, tak si proboha užívej šikovné zdravé dítě a neřeš " hovadiny" ... moje malá byla do půl roku jen kojená, ještě teď kojím ráno a večer, do teď (16m) nebyla ani jednou nemocná, ani nachlazená, prostě nic a přesto jako malá měla stolici od tuhé přes polotuhou, kašovitou, řídkou, barvy žluté, někdy do oranžova, někdy do zelena a nepamatuji si, že by někdy zapáchala "sladce" ... fialky to nikdy nebyly a postupem času je to jen a jen horší 😝 ... přece nemůžeš zkoumat, jestli prdnutí voní nebo smrdí 😨

belleelle
autor
22. pro 2014

@kvakuska to samozrejme nechci zkoumat,ale jsem na nervy z toho,co mam vlastně ja jist.ze ji je pak kvuli me spatne.dnes jsem dala po delší době vigantol,to jsem nemela,brisko se ji ozvalo.nechci přestat kojit,ale jestli ji to dává zabrat na trávení...

belleelle
autor
22. pro 2014

@romantika po noci mam hodne nalite prso,tak skusim trochu odstrikat .nebo ji nabídnout to méně nalite (v porodnici se na nej nechtěla prisat,musela jsem zkoušet doma).

belleelle
autor
22. pro 2014

@jhoki no,co pak jist... Co se u vás dělo s biogaiou? Mam lactobacilky swiss,ale u kojeni jsou kapky jednodušší.

jhoki
23. pro 2014

@belleelle Zdálo se mi, že Biogaia nemá žádný efekt, dávala jsem swiss, ty pomáhaly. Alergie na krávu to nejspíš nebude, to by měla velké průjmy, ekzém, hlen a pak krev. Kojit bych určitě nepřestala, děti na UM mají taky problémy, není to řešení. Počkala bych, jestli se neobjeví nějaký jiný problém.