Po nemoci je protivný, budí se, odmítá příkrmy

marketa999
17. lis 2017

Ahoj holky,
asi se jen potřebuju někomu svěřit a utěšit...
Mám syna 6M, většinou hodný, usměvavý. Ale poslední dobou je to děs ☹ před 4 týdny jsme začali s příkrmy, šlo mu to po pár dnech krásně. Před 2 týdny byl poprvé nemocný - horečka 3 dny a rýma 5 dnů. Od té doby je jako vyměněný 🙄 pořád protivný, nic ho nebaví. Když ho nechám samotného si hrát (to měl rád), začne hned brečet. Když jsem s ním, vzteká se. Navíc začal ještě špatně spát. Budil se 1x, maximálně 2x za noc. Teď nevydrží spát dýl než 2,5 hodiny, takže než ho nakrmím (kojím) a usnu, tak se zase vzbudí, jestli naspím 3 hodiny, tak je to moc, už jsem vážně unavená 😴 no a od toho nachlazení mi ještě začal odmítat ty příkrmy, nedostanu do něj nic. Doufala jsem, že se to po tom nachlazení zase zlepší, ale ono to zůstalo stejné ☹ nenapadá někoho, co se to s tím mým andílkem děje? 🙏

atomix
17. lis 2017

Mohl by to být šestiměsíční spurt, a nebo, a to si myslím, že spíš, jsou to zuby... Našim holkám jsem přesně poznala, kdy roste zub - nejí, nespí a sužuje. Ale kolem dvou a půl let jsou zuby venku všechny! 🙂 Vydrž!

coolina
17. lis 2017

@marketa999 co zoubky? Mate uz nejake? Moje dcera kdyz ji rostly zuby vzdy teplota a treba dva tydny ryma. V noci buzeni i 5x(dala jsem prso, nechala ji nekdy i u nas v postely kdyz bylo nejhur, tak jsem dala nurofen aby se vyspinkala ona i ja) Pak treba za mesic dva vylezl zub mely jsme chvili klid a znovu. Bohuzel prosla tim nejedna mama z nas. A na prstech bych nespocitala kolikrat se nam zmenil rezim v noci i pres den. Vydrz, bude lip 😉

verape
17. lis 2017

To je období, zase to přejde a bude líp. U nás je to také tak, střídají se lepší a horší období. Nelezou mu zuby? V půl roce syna jsem taky vstávala v noci každou chvíli. A při nachlazení a zubech je to tragédie ještě teď ve 14 měsících. A při zubech mi taky hůř jedl. Nemůže tě chlap nechat ráno přispět? My to tak děláme, protože v noci s ním manžel nesvede nic, vstávám já. Přeju hodně sil.Bude zase líp.

marketa999
autor
17. lis 2017

@atomix @coolina taky mě napadlo, že by to mohly být zoubky, žádný zatím nemá. Ale v puse nic nevidím, dásně nateklé nemá 😔

ariadna12
17. lis 2017

Vzdy je to chvili dobre, chvili horsi. Vydrz😉

petrasipkova1
17. lis 2017

Pokud ho netrápí nic jiného, všechno je v pořádku ( jídlo, stolice, rýma, teplota atd) tak to budou nejspíš zuby, dcera tohle měla snad furt, vyřešila jsem to hned po narození, společným spaním s prsem v puse, jinak bych to nedala. Ted je jí 28 měsíců a spí celou noc, maximálně se jednou vzbudí, ale rostou jí poslední 2 stoličky takže přes den je to s ní šílené, jsem štastná, že to bude za náma, a bez zubů snad bude lépe, a od dubna mě to čeká znovu 😀 Myslím že prostě pomůže vykašlat se uplně na všechno, a všechno dělat tak aby mimi bylo spokojené a ty co nejvíc v pohodě a odpočatá. Vydrž, za chvilku to uteče, ani nebudeš věřit jak.

petrasipkova1
17. lis 2017

@marketa999
dcerka taky nemá dásně nateklé, není nic poznat až se najednou začne dásnička otevírat.

marketa999
autor
17. lis 2017

@verape manžel vstává do práce před 6 a já jsem na to tak zvyklá, že i o víkendu se budím před tou šestou, i když by mohl hlídat manžel ☹ stavíme baráček, takže o víkendech je na stavbě od rána do večera a přes týden tam jde po práci taky. Takže jsem na malého "sama" a přijde mi, že už padám na hubu 😵

marketa999
autor
17. lis 2017

@petrasipkova1 malej bohužel vyžaduje kojení v sedě, takže se u toho vždy skvěle proberu a v posteli se mu nelíbí. Má rád svůj prostor, spí v postýlce. Nesnesl ani šátek ani nosítko 😒 jestli budu muset vydržet do 28 měsíců, aby spal, tak to mě dřív asi klepne 😀

marketa999
autor
17. lis 2017

Je mi jasné, že u každého je to jiné... Ale pokud by to přece jen byly ty zoubky, jak dlouho může tohle období alá protiva trvat?

hanica83
17. lis 2017

@marketa999 Vím že je to někdy dost o nervy, ale vydrž, zase se to zlepší! Malý (16měsíců), je taky většinou andílek, ale od cca roku se mu dost pokazilo spaní (před půlnocí téměř neusne a pokud jo, tak je o půlnoci vzhůru a čumákuje třeba do čtyř) a mívá období, kdy bych ho šla nejraději reklamovat 😀 Většinou jsou to zuby. Teď mu vylezly tři stoličky, dva měsíce byl na roztrhnutí...a teď začínají špičáky 😀
(když mu lezly první řezáky, taky nemíval dáseň vůbec nateklou, nešlo to poznat, dokud se neprořízly. Zato teď měl ty stoličky nateklé asi 3měsíce)

marketa999
autor
17. lis 2017

@hanica83 to jsi mě moc nepotěšila ☹ to zní přímo děsivě 🙄 3 měsíce??? No potěš...

hanica83
17. lis 2017

@marketa999 Někdy to trošku děsivé je 😀 Ale ty hezké chvíle to vyváží, neboj. Je potřeba si taky někdy třeba na dvě hodinky dáchnout - třeba jen vyrazit sama do města....

marketa999
autor
17. lis 2017

@hanica83 to se mám tedy na co těšit 😴 bohužel nemám hlídání, abych mohla takhle sama někam vyrazit...

absintka19
18. lis 2017

@marketa999 vazte si toho ze muzete kojit a mate zdrave dite...co ja bych za to dala...vim ze se tezko zvyka na nove chovani miminka ale budte rada, mohl by byt takhle "protivnej" od narozeni. Nikdo neceka ze se mu narodi andilek ne? Jednou to bude ryma,kasel, pak zuby, pak brisko nebo spurt.
Zavidim vam uprimne. Berte to z te lepsi stranky, delate vse co muzete, ono se vam to vrati.👶

zmrzlinka
18. lis 2017

Ze synem jsem nespala půl roku nezu vylezli zuby a s dcerou je to lepší akorát nechce jíst.

coolina
18. lis 2017

@marketa999 me dceri narostl prvni zub cca v 8 mesici a to jsem taky porad studovala v pusince jestli neco nevidim pac to mela obdobi ze v noci se porad budila a pres den plac z niceho nic (trvalo to 1.5 mes). A strkala si ruce pesticky malem az do krku. A najednou koukam a zub konecne venku. A nerekla bych,ze mela nejak otekle dasna taky jsem tam nic nevidela. Pak v zapeti vykoukl druhy zub. Nastal klid. V 11 mes znovu zoubkove obdobi prisli horni dva zuby (kupodivu v noci spinkala krasne si pamatuju ze te ji narostli ani nevime jak). No a ted v lete ji rostli stolicky 4ks a hned na to 3ky a 4ky behem prazdnin ji narostlo 8 zubu. Pres den pohoda vetsi aktivitou zapomela ze ji neco boli. A v noci kazdou hodku a pul vzhuru. Zaplat panbuh za kojeni pac se hned zklidnila. Neboj ja ziju 400km od domova taky jsem vice mene na malou sama pomaha mi jen manzel kdyz pride z prace. Ted malej lezu dalsi zuby a prospi mi celou noc (cca od 20hod-7hod) takze u nas je evidentni,ze nektere zuby ji poradne potrapili a o jinych ani nevime ze lezou 😉

kaliopea
18. lis 2017

ja jsem u male pri prorezavani zubu,davala na noc cipek Viburcol,je to homeopatikum,na coz ja sice moc neverim 😀 ale chtela jsem to zkusit a zdalo se,ze zabral a mala diky tomu spala celou noc...zkusila bych to 😉

deniee
18. lis 2017

@atomix To je útěcha. Dceři budou v lednu dva a zrovna jí lezou stoličky.. Představa, že to, co vyvádí teď, budu zažívat ještě půl roku je ohromující, natož vydržet ještě dva roky.. 😅 Každej spurt byl taky tragédie a to nepočítám, že měla otočený spaní a já za tu dobu spala dohromady patnáct minut za 1 noc. Myslela jsem, že už s sebou vyčerpáním seknu.. Jinak to není myšleno vůbec špatně i když to teď po sobě čtu, tak to tak vyznívá, tak snad se neurazíš a vezmeš tu útěchu s nadsázkou.. Ale souhlasím s Tebou. Taky si myslím, že je to spurt nebo zuby.. Snad to nemá chudáček jako bonus obojí dohromady.. 😨

alkuska
18. lis 2017

@marketa999 Pokud už opravdu nebudete moct, zkuste mu prostě dát paralen. Já jsem se k tomu uchýlila teda až v roce a půl při stoličkách, ale ten klid byl úžasný, vyspali jsme se všichni, nakonec i to dítě je z toho unavené... Taky nám parádně zabíral calgel, ten jsem v tu dobu dávala běžně, jinak bychom se zbláznili, malá si pak o něj i sama říkala.

lida9
18. lis 2017

haha, jako bys popisovala nas pred pul rokem... moc te nepotesim nam to trvalo skoro dva mesice nez se zklidnil a u nas to teda byli zuby, my je pak i videli, ale nez se prorizli trvalo to 7 tydny... prorizl se jeden a byl najednou klid/spal, teda nez zacal rust dalsi😀 to ale uz je jen par dni... zkus ukrojit kurku chleba a nechat ususit, za nas nejlepsi kousatko co v proriznuti fakt pomaha narpzdil od studenych umelych ( nikdy bych neverila ale poradila doktorka ), jen musis hlidat prcka s kurkou jako u vseho🙂