20měsíční dcera je protivná, vše bojkotuje

nejkulatoulinkatejsi
21. únor 2018

Ahoj maminy, prosím vás, poraďte mi. Mám dceru 20 měsíců a minulý týden jsme obě byly nemocné, nějaká chřipka. Teď už je to lepší. Dneska jsme i poprvé byly na chvilku venku. Celou dobu je hrozně protivná, přičítala jsem to té nemoci. Ale teď nevím, jestli nemá nějaké období vzdoru?
Je hrozně odmítavá, nechce si s ničím hrát, já jí něco postavím, podněcuji ke hře a ona se akorát naštve. Dneska od té doby, co se vzbudila po ovědě, bulí a já už na to nemám. Můžu se stavět třeba na hlavu, ale cokoliv jí řeknu, to ji ještě víc naštve. Teď už jsem to nezvládla a dala jí na prdel. Předtím dvakrát vyvztekat do pokojíku, což nepomohlo. Přijde mi, že jsem totálně selhala.
Ona všechno bojkotuje, všechno je špatně. Chce si jen vlézt na gauč pod deku a i tam je protivná, pohádky ji nebaví. Fakt už nevím, co s takovým dítětem? Ubíjí mě to! Nehledě na to, že jsem sama ještě nemocná a unavená a ve 36. týdnu těhotenství. Mám fakt dost. Manžel je v práci, takže ten teď nepomůže, navíc před ním se takhle hrozně ani nechová. Na návštěvu taky nikam nemůžeme kvůli té nemoci. Ještě chvilku a vyskočím z okna! :(

karolly
21. únor 2018

Vydrž!!! Nic jiného se poradit nedá. Nebo malou odlož k babičkám, pokud máš tu možnost. Mám to dost podobně. Synovi 20 měsíců, já tedy teprve ve 23tt, ale není to žádná sláva... U nás pomáhá totální ignorace, když se takhle chová.

iccc
21. únor 2018

Třeba je ještě po nemoci unavena, zesláblá, nebo uz má dlouhou chvíli, jak jste pořád doma. Nebavilo by ji modelovat? Nebo společně něco upéct? Zkusila bych vymyslet něco nového, co jste jeste spolu nedělaly a nebo už je to dávno. U nás když se malý vzteká nejvíc zabírá něčím zaměstnat, rád dělá dospelacky práce, utírá třeba prach, luxuje se mnou, sundavá prádlo ze sušáku apod.

nejkulatoulinkatejsi
autor
21. únor 2018

@karolly Já se snažím ignorovat, ale ona za mnou chodi. Chce se tulit, tak se tulime a za chvilku s tím má zase problém, začne řvát a odtahovat se. Vůbec nevím, co s ni je.

nejkulatoulinkatejsi
autor
21. únor 2018

@iccc Já ji nabízím tolik věci, co dělat - na všechno odpověď NE! Sama si vytahla lego, jen ho vysypala a už ho chtěla uklízet. Říkám, počkej, uděláme si baracek a stavěla jsem jen ja, ona řvala a vůbec ji to nezajimalo. A to si s legem skoro nehrajeme, takže jsem myslela, ze ji to bude bavit. Jinak domácí práce ji baví nejvíc, ale nechce. Já tomu vůbec nerozumím a nechápu, jak muže vydržet řvát v kuse už půl dne. Fakt v kuse. Jinak byla vždycky hrozne zlaticko, proto me to teď tak vyvadi z míry nejspíš...

iccc
21. únor 2018

Tak asi ještě není úplně ok. Přeju pevný nervy. Holt to neni vždycky sluníčkový, chápu, že je to na palci. Tak snad půjde brzy spát a zítřek bude klidnější.

anetka1701
21. únor 2018

neni pretazena a unavena?? mne tohle delaly holky kdyz mely malo spanku... osobne jsem to resila nurofenem na spani (ne denne...). oni se diky tomu fskt dukladne vyspaly a vzbudily se jako slunicka 😁

alkuska
21. únor 2018

Hele a nebolí ji zuby? Já jsme měla podobné období s dcerou někdy před druhým rokem a přišli jsme na to, že má vzadu boule jak ji tlačily stoličky. Ještě jí teda nevylezly, zas to přešlo, ale museli jsme to řešit Calgelem, jinak se s ní nedalo vydržet. Tak to raději zkontroluj.

kamste
21. únor 2018

A nemůžou jí růst stoličky? Dítka pak jsou protivná a plačtivá...
Navíc dítka cítí i naše nálady a zrcadlí je. Pokud něco nebaví mámu, tak ani dítě se u takové hry netváří nadšeně...
Občas bylo nejlepší všechno nechat a mazlit - stejně nešlo nic udělat, když mi kňouravě-protivný dítě viselo na noze....
A taky je potřeba ujišťovat "o lásce" - možná cítí blížící se změny
https://www.aharodicovstvi.cz/budovani-blizkeho...

Jinak přeji pevné nervy. "Je to jen vývojová fáze - to přejde"

nejkulatoulinkatejsi
autor
21. únor 2018

Holky, nevím. Poslední stoličky ještě nemá, ale v životě takhle kvůli zubům nevyváděla. Už jsem ji dala spát a vůbec neprotestovala. Jestli to zítra nebude lepší, vůbec nevím, jak to vydržím. Díky ha vaše rady. 🙂

alkuska
21. únor 2018

@nejkulatoulinkatejsi Tak se jí tam kdyžtak podívej nebo strč prst, jestli tam má boule, je to jasné. U nás to bylo opravdu velmi podobné, trvalo to cca 2 týdny než se to zase uklidnilo, ale ještě to bude pokračovat, to je jasné 🙂.

nejkulatoulinkatejsi
autor
21. únor 2018

@alkuska Udělám to. Jen teď už půl hodiny spí. Usnula úplně hned. Takže až se vzbudí, zkusím to. Kdybych prave aspoň věděla příčinu, protože tohle není normální...

horsiee
21. únor 2018

@nejkulatoulinkatejsi náš má čerstvě dva roky a tak cca 3 měsíce zpět byl mrzutý a protivný. V noci spal v intervalech 15-30 minut. No a rostly zuby, taky nikdy předtím nebylo kvůli zubům tolika rozruchu. Také méně jedl. Ty stoličky jsou asi nejhorší. Přeji pevné nervy.

normalnimatka
21. únor 2018

kriste pane...no snaž se zjistit příčinu...
ale jako řešení posíalt dítě vyvztekat do pokoje a následně dát na prdel...to snad nemyslíš vážně. co když jí není dobře? může už vypadat dobře a třeb aji něco pořád bolí nebo cokoliv, co nevidíš.zvlášt, dkyž se nejdířv přijde potulit a pak zas nechce...

blabloblu
21. únor 2018

A ty seš v klidu? Když jsem protivná já, škodí dítě a i pes je uštěkanější. 🙂 Nádech, výdech a trochu času pro sebe bez děcka. Nechat ji bejt s hračkama, pustit si hudbu co máš ráda a dělat si svý, třeba vařit, nebo dělat nádobí. Nebo děcko do nosítka na záda. Hlavněse hodit do klidu. Pak se nejen zklidní dítě, ale ani tebe to nebude vytáčet. ;) Na imunitu a lepší náladu vitamín D pro obě, a vitamíny B pro maminku.

blabloblu
21. únor 2018

@normalnimatka no hlavně že nikdy nikomu neruply nervy a když to někdo přziná, šup, pošleme ho stydět se do kouta :D klid

normalnimatka
21. únor 2018

@blabloblu tak jako jo, no..nikdo nejsme dokonalej. ale přijde mi, jakoby poprv v životě autorky dítě trochu kňouralo a nemělo náladu a ona to řeší separací a naplácáním...ta holčička jako nijak viditelně "nezlobila"... pak bych takovou reakci chápala, i když ne schvalovala:D

opicaa
21. únor 2018

😂

jitulien
21. únor 2018

Hlavně ji do ničeho nenuť, jestli je třeba ještě oslabená nemocí, tak určitě nebude chtít být venku nebo si hrát. 🙂 ty se taky snaž si odpočinout, může z tebe cítit napětí a můžeš být taky ještě oslabená nemocí ;) a ještě mě napadlo- zkusila si se jí zeptat, co by ráda dělala, když si nechce hrát?

fykyska
21. únor 2018

@nejkulatoulinkatejsi Je to normální 🙂 tato témata se zde řeší poměrně často..
včera se podobné téma kde bylo součástí tohoto chování i žárlení na ml. sourozence řešilo na profilu bajcaa 🙂 podívej....

Tím , že dítěti dáš na prdel si nepomůžeš, ovšem nebudu tvrdit, že bych to nikdy neudělala 😃
Ale důležité je hledat spouštěče 🙂 spouštěče proč se dítě zrovna chová tak jak se chová 🙂

Nálada, počasí, unava, špatný den, probíhající nebo začínající nemoc, nervosní matka ( a že nás je ) potřeba pozornosti, v případě sourozenců - žárlivost nebo sourozenecká rivalita....

Je to otrava poslouchat věčné kňourání, pípání, hekání , fňukání a mamííí sem mamí tam a když už je to po miliontýstýdesátý je to i na palici - žena je unavená , frustrovaná , otrávená z dítěte i ze sebe..
Ale je třeba hledat způsoby jak vše vyřešit ..
Pokud je to bolest zkus na večer prášek na bolest - paralen , panadol i kdyby naslepo tak když bude klid bylo to bebíčko.
Pokud je to vzor musíš vydržet - nezabít 😃 nic jiného Ti nezbude..
Pokud je v tom jakákoliv jiná příčina musíš pozorovat . Hlavně je to o věku , s dalším dítětem to bude také náročné a navíc se projevy chování mohou též měnit ze dne na den především ze žárlivosti 🙂
Pokud máš možnost dej malou na hlídání, pokud ne popros někoho o pomoc aby přišel k Tobě domů a strávil čas s Tebou a malou ve známém prostředí a malá se mohla soustředit na něco / někoho jiného ...

opicaa
21. únor 2018

U nas na im poradku...syn je silna osobnost..naladovy..hyperaktivni...za cely den nesednu na prdel..bud uklizim co rozlil,rozhazel nebo rozbil a nebo ho zachranuji aby se nezabil...v prestavkach varim a chystam mu svacibky....a rev a nalady u toho vseho taky stale..chapu ze je to doat narocne...taky jsem tehotna,i kdyz teprve 23.tt ...nezbyva nez vydrzet...kdyz uz hodne prudi a rve tak jde do vany...😂😶

leneee
21. únor 2018

Pridam jen maly komentar,hodne bylo receno.Ja bych take tipla zuby a nebo doznivajici nemoc/unavu a do toho mozna i vnima hodne vase rozpolozeni/tehotenstvi... Zkuste si zitra jen zalezt spolu pod perinu,tulit se,povidat si-proste vubec nic nedelat,neresit,odpocivat,uzivat si samy sebe.Az bude mimco,uz ten cas mit nebudete...Treba sama rekne co ji trapi...Kdyz by zas byla negativni,rict ok,nebudem to delat a nechejte to plynout.Nedavat treba ani alternativy,nezahlcovat ji navrhy a jen proste byt spolu.Treba potrebuje jen to-byt s vami ted a tady.

dzogobela
21. únor 2018

Taky jsem to tak nedavno mela. Dcera (18 mesicu) nemocna, tyden v horeckach, ja stejnetak... A manzel zrovna jak na potvoru do 7, pul 8 v praci... Horecky skoncily, ale stejne byla jeste tak tyden protivka, presne, jak pises, nic ji nebavilo, furt se vztekala... Ale i hodne spala. Ted uz je v poho a jak byla asi 14 dni hruza, tak ted mi prijde o to uzasnejsi a vazim si toho, jaka je 😀 drzim palce, at to brzo prejde, chce to jen pevne nervy.

jitulien
21. únor 2018

@leneee nemůžu než souhlasit! 🙂 Prostě nenutit k žádný aktivitě, tím bude ještě protivnější 🙂 Nechat volnou ruku v trávení času, už je to poměrně velká holka a poradí si v tom, co chce dělat

ladyhacek
21. únor 2018

Období vzdoru to nebude. Chování dle mě neodpovídá. Spíše ty zuby nebo ještě nemoc.

jaanicce
21. únor 2018

@normalnimatka Vy jste taky dobra. Tohle urcite maminka potrebuje slyset. Neni prece zadny herodes, jen je unavena, tehotna a snazi se to pochopit. Kdyby to nechtela resit a necitila se spatne, tak sem asi nepise. Ale tohle dokonaly a vyrovnany matky z casaku proste asi pochopit nedokazou..

kata267
21. únor 2018

@nejkulatoulinkatejsi mam stejne starou dceru a naprosto chapu, je to takove asi obdobi, proste vydrzet I kdyz je fakt ze nektery dny to mam relative na haku a jiny dny me to taky dokaze maximalne vytocit..a to mam doma jeste I 3mesicni.mimino takze bud rada ze "prudi" jen jedna 😀... ale k veci, mozna je to doznivajici nemoc, zuby nebo proste citi ze bude zmena se sourozencem a nedokaze se s tim popasovat

kata267
21. únor 2018

Jo a souhlas s tim travenim casu, ja ji nechavam at si dela co chce (mysleno at si hraje jak chce), kdyz chce ona moji pritomnost pri hre vetsinou si rekne abych se zapojila

nejkulatoulinkatejsi
autor
21. únor 2018

Maminky, ona má miminka zatím rada. Vždycky, když nějaké vidí at už venku nebo v televizi, tak se jakoby tak roznezni a pořad říká “miminko” a taky se hodně mazli i s pupickem, dává mu dudlik, pusinky...
Jinak jsem ji nechala dělat, co chtěla. Nechala jsem ji ležet pod dekou na gauci, ale ona stejně pořád fnukala a když jsem se ji třeba dotkla, úplně se vyskubla a začala řvát a dělat scény. Tak jsem si ji nevšimala, šla jsem mýt nádobí a pak zase přišla, tak se pritulila ke mne a zase začala řvát. Vůbec nevím, co ji vadilo. Pak začneš vztekle házet věcmi nebo me bouchne... no a ja byla už asi pretlakovana a muselo to ven. A je mi to líto, ze jsem jí dala na zadek. Jenže ona je normálně hodně komunikativní, vlastně vůbec nezavře pusu a teď? Sotva odpoví. Umí jen NE. No, od 18. hod. spi v kuse, asi byla fakt unavená, i když spala normálně jako vždycky. Uvidíme, co zítra. Zatím všem dekuji za reakce, i za ty neschvalujici. Taky na sebe nejsem pyšná.

dc2015
21. únor 2018

Jako kdybych to psala já minulý týden. Totálně jsem selhala, totálně vybuchla, pak se synovi omlouvala, brečela... jsem teda v prvním trimestru :D Jinak vše hodně podobné... Syn šel do hysterie a agrese... No, nevím, co se dělo, ale tenhle týden dost obrat. Na rady zde jsem pořídila Bachovy kapky, dám vědět, jak zabíraj, až zas bude mít své dny. Bohužel fakt asi nepomáhá nic jiného než to přečkat :(

fykyska
21. únor 2018

@nejkulatoulinkatejsi není každý den posvícení 🙂 stane se... Žádná z nás nejsme super star a jsou i dny kdy je všechno na palici 🙂
Nicméně , hodně dělá i komunikace - i když bude na ránu zkuste jí říkat, já vím já tě chápu, je to těžké , jsi asi hodně unavená Adélko, Terezko , Miláčku , LÁSKO 🙂 nevím jak se díťátko jmenuje.
Říkat a připomínat dítěti - já Ti věřím, že i když jsi teď vzteklá tak mi časem třeba povíš co Tě trápí . Nemusíš se bát jsem tu pro Tebe.. atp.
A k tomu nunání bříška, pro dítě je sourozenec něco děsně imaginárního , bavím se o tom pokud je první dítě ve věku kdy ještě neví a nemá ponění jak se ( rodí, počíná atp) proto jeho dočasná reakce může být hrozně fajn . Jeví zájem o miminka v okolí , mazlí je , má radost z mimi věciček , ale ve skutečnosti i když se to nezdá může v sobě bojovat 🙂 cítit se ohroženo i když není sourozenec ještě na světě. Nebo může citít vztek , napadlo Vás třeba někdy, jestli první dítě čistě lidsky nežárlí na Vaše bříško ?! Ale ne snad z toho důvodu, že by nemělo rádo miminka, ale že vidí , že jste protivná ( PŘIROZENĚ) a že to mlže dávat za vinu bříšku ( to ty bříško to ty mimino si mě změnilo maminku a ona je teď nemocná a unavená ) a protože je to pocit - emoce velmi silná a hlavně zmatečná pro dítě samotné může z toho vyvádět jak magor 😀
Je spousta emocí , které nám dítě prostě neumí říct a pak CVAK a už se válí , vzteká šílí ..
Hlavně buďte v klidu ..
Podle toho co píšete JSTE DOBRÁ MÁMA :-* A i dobré matky mají své dny :-*