Vycházky ven s novorozence. Jak odvádíte starší dítě do školky?

natslie
29. bře 2023

Dobrý den chtěla bych se zeptat mám syna který chodí do školky druhý je na cestě termín mám září chtěla bych se zeptat jak odvádíte děti vy do školky s novorozencem ??děkuji za odpověď 🙂

krisstina93
29. bře 2023

Tak první dva týdny můžeš mít doma partnera na otcovské, takze to mi muž mimino hlídal a pak normálně no, nacpu dítě do kočárku nebo šátku a jdeme do školky :D jak bys chtěla chodit do školky nějak speciálně?

palja
29. bře 2023

@natslie druhá dcera se narodila koncem listopadu, do školky jezdíme 40 minut MHD. Malou jsem vždy pořádně oblékla a zabalila vzhledem k počasí a jezdila s námi už od svých 3 dnů v kočárku, když plakala tak jsem jí přendala do nosítka. Cestu tam i zpět prospala, popř jsem někdy mezi cestami kojila. Manžel byl v práci, otcovska by se mu nevyplatila a ani si jí brát nechtěl.

marimanta
29. bře 2023

My musíme do školky autem, nemáme ji dochozí pěšky. Mimino je prosincové, v lednu jsem ještě nechala školkáče doma (byl covid a já byla líná). Později mimino do sedačky a jelo se. Moc na tom asi vymyslet nejde...

emily228
29. bře 2023

Normálně, mimino šlo do sedačky nebo kočárku a jelo se.

zmrzlinka
29. bře 2023

@natslie dcera je rozená v září a syna jsem si nechala po poporodní tři týdny doma.A syna jsem vozila autem do vedlejší vesnice,takže dcera jezdila s náma ve vajíčku.Nechala jsem ji spát v autě ve vajíčku.A když brečela,tak šla s námi dovnitř.

kkkt
29. bře 2023

@natslie mame to sice 30 minut chuze ale pres silene frekventovanou cestu bez prechodu a rano je to fakt naprd. Termin taky zari. Plan je jasnej, kdyz bude chlap tyden doma tak bude vodit on a potom rano mimo do vajicka a odvezt. Odpoledne prochajdou pro nej 😊 nemame jinou moznost 🤷‍♀️
A ve skolce rano tak vidim plno maminek

biciklissie
29. bře 2023

Že začátku byl doma i tatinek, ale stejně jsem bych pár týdnů skolkove dítě nechala doma. Pak buď kočárek nebo nositko.

natslie
autor
29. bře 2023

Školku máme 10 min od baráku ani né nevíme jestli přítel bude doma tak sem se chtěla zeptat jaké zkušenosti máte ☺️ všem děkuju za odpověd ☺️

natslie
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
natilla
29. bře 2023

Mám termín v srpnu a od září školačku, manžel učí, takže doma nebude. Škola 10min pěšky, tak to budu muset dát sama, počítám se šátkem a kočárem a spojím to asi s procházkou, podle počasí.

kakba
29. bře 2023

Porodila jsem a starala jsem se jen ja. Mimino se muselo zapojit ihned. Manzel musel do prace, teda ja ho poslala. Nebyla potreba mi pomahat.

dobevacka
29. bře 2023

U nás vodí dceru do školky muž. Jezdí na 7 do práce a má to po cestě. Já ji jen vypravím... Odpo chodíme s kočárkem/ v nosítku.

rnika
29. bře 2023

Nejjednodušší do šátku. V kočárku jsem se bala malého nechat dole pod schody.

pavkova28
29. bře 2023

@natslie také jsem to tak měla. Dcera školková a syn narozený konec srpna. Bylo mu 10 dní když jsme šli do školky. Nebo spíš jeli. Jezdíme do vedlejší vesnice. Denně ráno, většinou i odpoledne. Když byl novorozenec, tak v autosedačce ve vajíčku jsem ho brala. Když byl tak půl roční tak vždy před školkou vyndala z autosedačky. Teď před školkou vyndám a dojde si tam už sám 🙂

natslie
autor
30. bře 2023

Děkuju všem za odpověď nechci nechávat syna doma když není potřeba🙂☺️
Když sem četla že s novorozencem se nemá chodit ven týden až 14 dní co vás pustí z porodnice tak sem se lekla jak to udělám 😄

kkkt
30. bře 2023

@natslie ono je rozdil 1 a 2 dite. To druhe se hold musi pridat k chodu - za me 😇 a na zacatku zari syna taky nechci stahovat, novej kolektiv, tvoti se nove vztahy.

la_amanita
30. bře 2023

Syna do školky vodí muž. To by nešlo?

fandysek_1
30. bře 2023

@natslie tak v září asi nebude -10 a velká vedra a nebála bych se vzít malé do nosítka nebo do kočárku a jít do školky. Kolikrát mi někdo ve vestibulu pohlídala kočárek jiná maminka nebo školnice. A po obědě mi ucitelky vypravily děti a poslaly do vestibulu.

natslie
autor
30. bře 2023

@la_amanita ne každý má možnost aby muž odváděl dítě ráno 🤷