Zácpa po pokračovacím mléku. Může být? Máte zkušenost?

veronika_aki
7. únor 2020

Zdravim maminky, chci se zeptat zda s tim ma některá zkušenost? Od narozeni pouzivame konkrétně Sunar Expert AR. Ten by mel byt proti ublinkavani a zácpě. Celeho pomalu pul roku dceri jednicka vyhovovala. I s prikrmy, které jsem začala davat po čtvrtém měsíci. S dvojkou jsem sice zacala asi 14 dni pred ukoncenym sestym mesicem, ale nejakou dobu to jeste slo. Pak jako kdyz utne, prestala mala pravidelně kakat. Kdyz uz, tak jen male tuhe bobky a vic nic. Je mozne, ze ji najednou mleko prestalo vyhovovat i presto, ze jednicka nam sedla uplne krásně? Nekadi treba dva tri dny. Coz by mi nevadilo kdyby nemela hysteraky kvuli bolavemu brisku. Behem dne je prave tak plna, že dostat do ni neco, co by ji trochu prohnalo, ovoce atd. je skoro nemozne. Dekuji za postrehy

michaelllas
8. únor 2020

Dobrý den, podle mého to bude spíš tím, že dcerka jí větší množství pevné stravy (tím se snížil počet mléčných tekutých porcí). Zkuste buď naředit příkrmy vodou, nebo jí zkuste nabízet více tekutin k pití ( vodu). Pokud nepřidáváte, tak do příkrmů vždy dát trošku oleje 🙂