Změna času a 11měsíční dítě. Držet se režimu?

nnikola24
27. bře 2021

Dobry den
Rada bych se s vami poradila. Mam 11m dítě. A když se měnil čas na zimní neměla s tím problem s tou změnou, jen rano vstala dříve a pak během dne se srovnalo.
Ale ted je větší a rada bych zeptala ted nejdeme mi ani tak o ranní vstavani jako spanek večer.
Mame režim a chodí spat kolem 20h většinou tak už v 19:30 spí.
Tchyně mi řekla že kvůli změně jí nemam nutit spat , ale neumim si predstavit že by šla spat jeste “pozdeji”

Je většinou od 13:30 - 14h vzhuru a do večera je dlouhá doba a i ona je unavena .

Co myslíte mam se držet režimu ? A proste jí ulozit ke spanku v půl 20 ? Jako vždy ☺️

Děkuju

areh
27. bře 2021

@nnikola24 vždycky jsem se řídila podle dítěte, režim jsem nijak neměnila. Počítala bych s tím, že vstal o hodinu "dýl" a místo v 19: 30 bych zkusila uspat ve 20 hodin a další den normálně, podle toho jak ráno vstane. Syn se vždycky pěkně srovnal a režim byl normální. Neměj z toho strach.

te_reza
27. bře 2021

Já jsem vždycky dělala jakoby nic a dobrý. Prostě večer klasika co byla zvyklá a dobrý

nnikola24
autor
27. bře 2021

@areh moc dekuji ☺️ Snad to bude dobre uviidime
Ten zimni cas ji nijak nevadil jen rano a behem dne si to upravila sama

j.a.n.i
28. bře 2021

@nnikola24 Ale ona nepojde spat dyl, ona pujde spat stejne, to jen ty mas problem s tim, ze hodiny budou ukazovat neco jineho.

codal
28. bře 2021

@nnikola24 když byly holky menší, tak jsme to pár dní srovnávaly, že jsem je dávala spát o 15 minut dřív, za dva dny zase o 15 minut a ono se to pak samo srovnalo do potřebného času, ale trvalo to třeba 10-14 dní než to bylo zase " normlaní".

nekiaxy
28. bře 2021

@codal presne tak. U deti rezim nemenim, neni duvod. Pozdeji vstavame rano, pozdeji vstavaji po obede, pozdeji jdou spat vecer. Behem tydne az dvou se to prizpusobi novemu rezimu, ktery ma manzel s chozenim do prace. A obed je taky o hodinu pozdeji😉

me_druhe_ja
28. bře 2021

Dneska vstával místo před 7 před 8. Ale na denní spánek spal min, takže vstával jen o cca 30min později než běžně. Večer ho dám spát jako vždy kolem 20:00 a uvidíme. Podle mě se srovná hned. 🙂 Na podzim to bylo horší, tam mi tenkrát vstával v 5 ráno asi týden.😃

gramar
28. bře 2021

Nikdy jsem to neřešila u dětí, šli spát tehdy kdy měli, takže cca kolem osmé a ráno vstali taky jako vždy, takže bych řekla že jediný kdo měl problém jsem byla já, protože jsem měla dojem že vstávají moc brzo (ale to dělali i bez ohledu na změnu času) 😂

zuzekk
28. bře 2021

A vy dodržujete nějaké přesné časy??
našemu dítěti je přes 2 roky, a prostě když se vzbudí, tak vstáváme. Což rozhodně není každý den stejné, má nějaký rozptyl, cca mezi 7-8. Podle toho jak spal v noci, jak se prostě probudí. A kvůli přeštelovaným hodinkám ho rozhodně nebudu budit dřív (dýl se donutit fakt nenechá 🙂 ). Jako problém to vidím, když se musí vstávat do školky, ale když do života nevstupuje instituce....
Spánek přes den - jde spát, když to na něj přijde, nebo když má podmínky. Někdy v 11h musíme do postýlky, jindy ho dotáhnu v půl druhé. Na večerní usínání tenhle rozsah nemá moc velký vliv, kolem 8 teď býval unavený - pokud bude kolem 7, uložíme, pokud kolem 9, počkáme. Celkového času za den+noc naspí stejně bez ohledu na změnu času 🙂