Hubené dítko - rady pro jednoduché zúžení pasu kalhot?

martina_22
14. črc 2016

Maminky, omlouvám se, pokud se toto téma již probíralo, ale nenašla jsem..
Neměly byste nějakou radu, jak vyrobit nebo co a kde koupit?
Mám dvouletou holčíčku, hodně hubenou..nosí teď velikost 86/92. Do teď jsme používali látkové plenky a nyní se snažíme o odplenkování.
A narazili jsme na problém, protože je hodně hubená, tak jí v pase nedrží žádné kalhoty..legíny..všechno co nemá šňůrku v pase, tak padá dolů..
Zkoušela jsem kšandy, ale ty bohužel sundavá.
Vím, že se dá u každých kalhot guma zabrat, přešít..nebo našít takovou tu zmenšovací gumu s knoflíkem..
Ale teď jak máme občas nehodu, tak se mi to popravdě nechce dělat asi u 20 kalhot najednou..:o)
Nemáte zkušenost s nějakou sponou nebo tak? Něco co se dá přendavat z jedněch kalhot na druhé..bez přišívání?
Moc děkuji za rady.
Martina

konidana
14. črc 2016

Spínací špendlík?

janickajana
14. črc 2016

Prodávají hodně věcí na děti, aby se to dalo stáhnout na bocích. CCA a HaM jsem hodně nakupovala. Nebo pak tepláky a legíny, dát do nich gumu a upravit dle potřeby ☺

martina_22
autor
14. črc 2016

@konidana tato varianta mě také napadla,leč dítko si občas kalhot sundá tak rychle, že se bojím, že se špendlík otevře a dítě si ho pak někam zapíchne..

konidana
14. črc 2016

@martina_22 nebo zkusit, jestli by to neudržel kolíček na prádlo - někde jsem viděla fotku, jak tatínek dítku takhle zajišťoval padající kalhoty:D

matysikovad
14. črc 2016

my jsme u holky měli navlačené všude funkční šňurky, většinou to šlo narvat všude

irinka
14. črc 2016

Gumu, dávám jí všude kam jde, pak prostě vybírám gatě takové, aby měli regulaci a nebo používám pásek.

jhoki
14. črc 2016

Jedině kalhoty s regulací, dají se koupit různě..tesco, pepco, takové slimky i po bazárcích...

mandala
14. črc 2016

Spínací špendlík určitě ne, mohla by se popíchat, jedině šle, jiná varianta mě nenapadá. Jinak většinou zabrat guma nejde, protože je všitá a to s tím pak nic neuděláš, jedině vypárat, zkrátit a pak znovu všít, ale to je moc složité. Já většinou nastřihnu malou dírečku v rubu v pase a provléknu prádlovou gumu, taky nám všechno padá 😉
@martina_22

hafika
14. črc 2016

A co kšandy (šle)?

zvirka
14. črc 2016

Já buď kupuju s regulací, nebo vzadu zapošiju. Problém je, že u většiny tepláků atd. je dnes prošitá guma. Ty buď kupuju přes net, kde mají změřený pas, nebo beru do obchodu metr.