Jaké kalhoty nosíte v prvním trimestru?

atenka46
13. únor 2015

Ahojky! Dotaz pro ty, co už se cítí nafouklé jako já... Jaké kalhoty nosíte? Mě všechno po chvilce ( hlavně při sezení) tlačí na podbřišku. Včera začaly byt nepohodlné dokonce i teplé legíny... :( Nějaké rady? Na těhotenské kalhoty mi připadá docela brzo, navíc mi připadá ze mají vsechny strasne vysoký pas, ja kalhoty do pasu nesnesla ani před těhu, zdá se mi že se v nich nemůžu nadechnout🙂

marecekavendulka
13. únor 2015

a nějaké s laclem? 🙂

frantiska85
13. únor 2015

Nosím mezi lidi elastické bokové džíny, na běhání manželovy elasťáky a doma lítám s holou ... tedy skoro holou ... v kalhotkách 🙂

banditarich
13. únor 2015

Nosím teď elastické džíny, normální kalhoty už mne tlačí. Zkus ty z Lindexu, snad mají bokovky. A co šatičky? Já tedy nemůžu, jsem soudná, kdo by na ty sloupy od kulečníku koukal 🙂

jitavrtule
13. únor 2015

@atenka46 v 9tt jsem nosila svý normální kalhoty a na sezení v kanclu si je buď porozepnula nebo pak pozdějc používala zapínání přes gumičku na knoflík (obyč gumička do vlasů provlečená dírkou na knoflík a místo do dírky zapínáš knoflík do tý gumičky - omotáš jednou, dvakrát kolem). S gumičkou jsem vystačila až do 18tt u většiny normálních kalhot, hodně jsem pak nosila taky šaty a těhotenský punčocháče z HM, ty nosím pořád a ohýbám je pod bříško, že drží jen přes boky.
Těhotenský gatě mají naopak všechny bokový střih, hodně nízký, ale pak mají nahoru přes břicho ten bavlněný úplet, za který to drží. Problém je, že dokud nemáš břicho, tak nemají na čem držet a padaj dolu.

fillipepi
13. únor 2015

Já jsem si oblíbila těhotenské legíny, mají "úplet" na bříško, ale jsou elastické, takže drží, i když je bříško ještě maličké. Nebo pořídit těhotenské kalhoty a prostě je chvilku nosit ohrnuté přes boky, jenom je riziko, že z nich pak vyrosteš 🙂

sannnya
13. únor 2015

Taky mám dost citlivé bříško a zezačátku mi bylo špatně, jen jak jsem ho trochu utlačovala. Já v kanclu rozepínala kalhoty 🙂 pak jsem začala rovnou s těhotenskýma kalhotama a taky mi málokterý vyhovujou, ze tří koupených nosím jen jedny, protože dvoje mají poměrně pevný šev pasu a i když je nízko, vadí mi to, těhu legíny jsou každopádně super věc

kacaba85
13. únor 2015

Jednoznačně těhotenské legíny a sukni. V tom mi bylo nejpohodlněji. Jedny ted posílám do světa, kdybys měla zájem vyzkoušet za pár korun.

klaaaara
13. únor 2015

@fillipepi kde se dají koupit těhu legíny prosím? Děkuji za radu

jitavrtule
13. únor 2015

@klaaaara Jožánek je má v nabídce na eshopu,v kamenných prodejnách je mívají taky, v Praze třeba Brána k dětem má zboží od Jožánka. V HM mají dvou set černých těhu legin, ale ne v každé prodejně.
www.jozanek.cz

klaaaara
13. únor 2015

Super díky. Zitra mrknu v HM v Brně. Ale od Jožánka ty turecké kalhoty, tak to je bomba. Objednám na léto. 😉
@jitavrtule

mafeska
13. únor 2015

@klaaaara já je kdysi koupila tady http://www.mamitati.cz/moda-pro-maminky/leginy/ kupovaa jsem tam i trička a kalhoty a trička nosím ještě tedka i když už jen doma, jsou strááášně pohodlný 😀

fillipepi
13. únor 2015

@klaaaara Černé jsem pořídila v H&M, ale mají trošku tendenci se vytahovat. Pak jsem pořídila tady: "http://www.promaminy.cz/adelka/eshop/44-1-Tehot..., jsou elastické, trošku lesklé (ne matné) a mají našité kapsičky, takže když si vezmu kratší tričko, nevypadám, jako když jsem si něco zapomněla. 🙂 Ty nosím raději.

zuzousek
16. únor 2015

mě začaly tlačit kalhoty už asi v 7tt, takže jsem chtě nechtě musela koupit těhotenské - mám legíny, takové trochu zateplené, od happy mum a absolutní spokojenost. Taky jsem před těhu nesnesla kalhoty s vysokým pasem, ale teď jsem ráda, že mi nefouká na břicho a nikdě mě nic netlačí 😀

perfectdays
24. únor 2015

@atenka46 Existují i těhotenské kalhoty s nízkým pasem, pokud vám vysoký pás není příjemný. Těhotenské kalhoty jsem si pořídila hned, jak mě normální začaly tlačit. Pohodlí nade vše!

ronyx
24. únor 2015

Já teda nosila u prvního klasické bokové rifle,které měly ale po bocík pasu našité z pružné látky části,které se vlastně při zvětšování bříška samy hezky roztáhly,takže jsem je nosila celé těhu.A nikdo nepoznal,že to nejsou klasické rifle 😉

terulanovotna
12. črc 2015

Ahoj, já jsem si koupila super kalhoty v Praze v Happymum, jsou to vlastně klasické bokovky s našitým pružným pásem, takže jsou moc pohodlné a nikde nic netlačí 😉 🙂 😉

veronikav1990
15. črc 2015

Já dneska začínám 19. týden a kupodivu pořád mi sedí kalhoty, které jsem nosila před těhu. Při sezení v práci si je musím rozepnout, ale dá se v nich vydržet. Naštěstí mi zatím roste jenom břicho. O víkendu jsem si objednala první těhotenské kalhoty a třičtvrťáky a moc se na ně těším 🙂

beruska125
15. črc 2015

Ja jsem ten případ ze jsem musela koupit těhotenské hooodne brzo. Ale nikdo to zpočátku nepoznal, chvalili mi hezké džíny. Úplně ze zacatku jsem nosila šaty a trochu vetsi kalhoty často pri sezení rozepnute 🙂

kacinda
15. črc 2015

Já mám ten samy problém a mela.jsm to tak i u prvního. Všechno me tlačili na podbřišku a pak me z toho bolelo bricho... Koupila.jsem si tehu kalhoty a je to úplne pohoda,nikde nic netlačí,proste paráda 🙂

kacinda
15. črc 2015

A jinak.jsem 10.tt a taky nemám ráda vysoký pas,ale zvykla.jsem si. Pořád lepší to.wnez aby me bolelo bricho

barumat
5. říj 2015

Už jsem se začínala bát, že jsem divná - jsem v 9.tt a zvlášť večer, když mám všeho tak nějak už dost, mám břicho jaký máma prej měla tak v šestým měsíci. Ona teda zase byla extrém, ještě v pátým měsíci nikdo nic nevěděl a nosila normální oblečení, ale na mě je to prostě tak nějak vidět od začátku, obalil se mi pupek a vzadu trošku záda tukem. Ráno je to lepší, ale v některých kalhotech se už prostě necítím, nebo se do nich vůbec nenarvu, a to mám na váhu pořád stejně a ve stehnech a zadku jsem dokonce zhubla. Tak zatím nosím ty přes břicho volnější a elastický kalhoty a za stolem se rozepínám. Pak se uvidí, ale tipuju to max. měsíc a budu v těhotenskejch taky 😒

karlajasmine
5. říj 2015

Já mám obrovsky bricho..Od 9tt nosím tehotensky kalhoty a od 25tt tehotensky kalhoty s roztrihanou/ustrihlou gumou v pase. Kolem nohou mám velikost M ale kolem pupíku tak těhotenskou XL..

netanel
5. říj 2015

Já jsem teprv v 10. týdnu, ale už se vejdu jen do dvojech kalhot a do tepláků.😀 Včera jsem si koupila těhotenské legíny a budu nosit šaty a kozačky asi až do porodu.🙂 Jinak gumičku taky nosím, rozepínám se kudy chodím..😀

cattus
5. říj 2015

Ja si koupila leginy s vysokym pasem. Z pocatku jsem je mela jak strycek Pompo vytazeny az skoro pod prsa. Ted jak pomalu brisko roste mam je niz a niz. Horsi je to v praci. Tam mame prisna uborova pravidla a vedouci mi leginy nechtela dovolit. Jenze tyhle maji jinak sity pas a prekazi mi takze je mam vecne srolovane pod briskem. Shanim ted nejake bud leginy nebo teplejsi kalhoty ktere se budou tvarit jako cerne dziny nebo spolecdnske kalhoty s vyssim volnym pasem. Potrebuju aby byly co nejpohodlnejsi. Travim v nich obcas az 12 hodin a musim se v nich bez potizi ohnout sednout na bobek a hlavne musi vydrzet caste prani. A nemuzu nikde nic sehnat. Kdyz uz neco hezkeho najdu je to za nekrestanske penize na to abych je nicila v praci a nebo jsou extremne dlouhe a nevypadaji dobre.
Bohuzel i kdyz v predpisech mame ze muzu mit cerne kalhoty nebo sukni nedari se mi pres vedouci protlacit ze bych nosila cerne saty s cernymi puncochami a pres ne pracovni kosili. V tom by mi bylo fakt nejlip.

barumat
7. říj 2015

Pokud se zadkem a stehny vejdete do normálních kalhot a nechce se vám šaškovat s gumičkou na knoflík, doporučuju tohle, náhodou jsem si toho před časem všimla v katalogu Magnetu: http://www.magnet-3pagen.cz/3-zazra-ne-knofliky... nebo mají tohle: http://www.magnet-3pagen.cz/suche.html?search=s... Mně to přijde za těch pár stovek rozhodně elegantnější a praktičtější, než instalovat gumičky, přendavat je z kalhot do kalhot a pak nedejbože řešit, když nějaká rupne. A na pár měsíců to vystačí 😉

sovulka
19. lis 2016

nemáte někdo tyhle legíny z tchiba? http://www.tchibo.cz/tehotenske-leginy-s-biobav...

barumat
19. lis 2016

@sovulka Jak na ně koukám a vzpomínám na svoje těhotenství, tak by mě shora ta gumička hrozně tlačila. Měla jsem taky legíny a pořád jsem je tahala co nejvýš, jinak se mi dělalo blbě 😕

monoklnaoku
26. lis 2016

Já mam podobný problém :/ Dělá si mi zle a začne mě hrozně bolet břicho, když mě do něj něco tlačí a to jsem úplně na začátku, jsem nafouklá. Ty těhu legíny vypadají dobře, normální silonky a leginy jsou mučení.

katgatoo
26. lis 2016

Já jsem doteď šaškovala s rozepínáním při sezení. Protože mám dlouhé nohy, těhotenské kalhoty neseženu, tak jsem si nakoupila zimní svetrové šaty 🙂

astyna
26. lis 2016

Co budeš dělat ve 3.trimestru 😀 Já jsem teda do 20.tt nosila své běžné bokovky, v práci mě naháněli ažaž, takže jsem měla pohybu za celé "sedavé" oddělení.... poradila bych ti legíny, ale ty zase brzo klouzají dolů a ne každé postavě "lahodí".

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru