22měsíční dítě odstavit od UM. Je rozumné, nechat jen 1 láhev před spaním?

catherina22
14. lis 2019

Dobrý den dámy. Prosím vás o radu. Má dcera vypije přes noc i 3 lahve 250 ml UM a přes den nechce jist. Kolikrát aby vůbec něco snědla přes den ji musím krmit násilím a pak se večer nacpe mlékem. Chci malou odstavit od UM, ale chtěla bych ji kvůli vitamínů 1 láhev před spaním nechat, je to rozumné, nebo ji radši nemám plést a odstavit úplně?

keety2
14. lis 2019

@catherina22 můj syn to dělal taky začala jsem postupně snižovat dávky a teď má jednu flašku před spaním a někdy když se vzbudí tak vypije tak 30 ml jen na uklidnění. Jsou mu dva roky

catherina22
autor
14. lis 2019

@keety2 a jak jste prosím dávky snižovala? Myslíte jako počet odmerek na láhev nebo vyloženě jste mu v noci už láhev nedala?

michaelllas
14. lis 2019

@catherina22 Noční mléko jsem u malého odbourala tím ( v 16 měsících), že jsem mu místo mléka dala v láhvi vodu. Pár dní se budil 1-2x cucnul vody a spal dál. Teď už si v noci nedá ani tu vodu. Dávám UM večer před spaním, ke snídani a po obědě ( aby měl těch 330 ml kojeneckého mléka za den)

keety2
14. lis 2019

@catherina22 ne místo 250 ml jsem dala 180 a pak až měl jen 30 ml a nakonec se už nevzbudil . Místo mléka vodu jsem zkoušela ale to u nás neprošlo

shakira007
14. lis 2019

Ja bych jí odstavila úplně časem si zvykne

megi89
14. lis 2019

@catherina22 malému bude 20 měsíců a pije mi taky v noci 2x,obcas 3x po 120ml... 🙄Vypije a usne hned. Zkusila jsem mu dát vodu a ten řval tak, že ho slyšeli sousedi pod námi... Zatím nemám odvahu mu mléko brát. Teď mu ho redim v noci na 120ml dávám 2 odměrky.

te_reza
14. lis 2019

To je teda nářez, 3x za noc, by mě natáhlo🙈po roce sem ji v noci dala jen napít vody přestala se budit úplně, um měla ráno a večer do 3 let. Já bych to utla úplně, když jsou pak větší jsou moc chytrý, já si vyslechla argumentů 😂

cuuza
15. lis 2019

Každý druhý den uber z každé noční dávky 30ml a jednu odmerku. Ať má čas se naučit jíst přes den. Klidně bych dávala ze začátku přes den kaše, ať jí to připomíná to noční mléko.

jirinakuk
16. lis 2019

@catherina22 Mám dvouletého syna a je pravda, že čím více mléka tím méně přes den jí. Na mlíčko mají ještě mrňouskové nárok a dá jim alespoň potřebné vitamíny 😉 Snižte třeba jen na 150ml. Dávám také max 150ml je fakt, že on mi téměř nikdy víc nevypil😆 Také jsem zkoušela v noci dát pouze vodu, ale on míko😂😂😂