Batolecí mléko od ukončeného 12. měsíce. Je v nich rozdíl?

11. led 2024

Dobrý den,
chci přestat kojit a ráda bych se zeptala na vaši zkušenost s batolecími mléky. V porodnici dostávala dcera na dokrmení (než jsem se pořádně rozkojila) Hipp1. Uvažují proto o tom, že bych vzala právě Hipp.
Zajímá mě ale, jestli je v batolecích mlékách nějaký rozdíl (kromě ceny). Nebo je úplně jedno, které začneme používat?
Moc děkuji za postřehy 🙂

krisstina93
11. led 2024

Tak rozdíl je ve složení, docela dost i chuti, roční děti si celkem vybírají už. Hipp třeba dcera při odstavu v 15 měsících vůbec nepřijala. Třeba sunar chutná víc, je trochu sladší.

pilzzee
12. led 2024

A nemuze od roku uz normalni mliko?

alpakovo
12. led 2024

Než učit na UM,zkusila bych plnotučné mléko. A vyhnula bych se sunaru, právě proto že je sladký. Jinak jsou v UM opravdu rozdíly jak ve vůni tak v chuti 🤷 ve složení nevím,to jsem až tolik nestudovala, vyhrálo u nás to, po kterém syna nebolelo bříško

95newmommy2020
12. led 2024

Já dávala tak do 2 let kendamil. A od 2-3 let Hami nebo Nestle - mlíčko s kaší. Chtěla jsem držet UM, co nejdéle, ale dítěti to pak mox nejelo.
Zato synovec pil UM - Sunar ještě v první třídě.

janastranska
12. led 2024

My také dáváme Kendamil, protože to je jediné mléko po kterém od malička nemá žádné potíže a chutná mu. Miluje i jejich kaše ☺️
Ale jak píšou holky výš, buď bych zkusila mléko kravské anebo, když se jedná o odstav kojení, myslím, že v tomto věku už není úplně nutné nahrazovat MM za UM, když bude mít během dne dostatek mléčných výrobků jako jogurtů/sýru/mléčných kaší 🙂)