Moje roční dítě se stále dožaduje umělého mléka

miseeel
30. říj 2017

Ahoj devcata...!
Mam jen takovy dotaz: moje temer rocni dite se nechce vzdat UM (kupujeme Hipp).
Stale ho pouziva jako uspavaci prostredek (spanek dopol.2 hod + 200ml mleka, pote odpol cca 1,5 hod dalsich 180-200ml a na noc 240ml - stale v noci na mlekove krmeni vstavam dvakrat) nechce mi moc pit caj, vodu jen nucene, co se stravy tyce - rano chleb+lucina k tomu zelenina, v poledne hami sklenicka, popr.muj vytvor a odpol rohlik + jogurt + ovoce. To tak nejak zobe po cely den (maliny, hrozny, jablicko....) mate to nekdo podobne? Zkouseli jsme uspavat bez mleka, ale ten krik se nedal vydrzet :-/ diky za rady popr.za uklidneni, ze to vlastne neni nic spatneho... i kdyz....

kata267
31. říj 2017

Kazdy to ma jinak a spis bych se treba zeptala mudr.co na to mnozstvi rika ona (neresit nazory ostatnich super matek 😀), prece jen zna vase dite...um bych rocnimu diteti uplne nebrala...u nas dite 1,5roku a ja davam pred vecernim spanim 120-150ml (postupne jsem snizovala davku protoze byla v noci furt procurana a to ji podle me budilo) a krmeni v noci prave odbouravam at se uci spat celou noc...

miseeel
autor
1. lis 2017

@kata267
To je prave muj cil - odbourat nocni krmeni. Ale jak uz zde nekdo zminil- ma to jako tekutinu.... vodu a caj odmita :/ zacarovany kruh... vaha bych rekla ok. Na 79 cm ma 11200g, spis mi dela starost to mnozstvi mleka pres den plus pevna strava (prijde mi, ze zere jak mlejn) 🙈😃

kata267
1. lis 2017

@miseeel tak to bohuzel neporadim, dcera pres den pije podle me dost tak to neresim...leda zkouset to.mliko vic a vic redit at to neni jidlo ale jen takova bila voda...nebo zkus ten caj trosku osladit at mu to jako.chutna treba medem...

jasamin
1. lis 2017

Já bych to vůbec neřešila. Je to opravdu ještě malý špunt a na mlíčko má nárok i v noci. Podle lékařů by stejně dítě nemělo pít do 3let kravské mlíko a doporučuje se podávat UM. Jediné co bych třeba zkusila je snížit pomaloučku to množství a zkoušela bych podávat vodu, čaj atd.

miseeel
autor
2. lis 2017

@kata267 nema rad sladke.... to snizivani mleka vyzkousim...

kata267
2. lis 2017

@miseeel drzim palce 👍

anna165
2. lis 2017

Synovi je rok a dva měsíce a take stále vyzaduje um,v roce jsem mu pomalu zacala snižovat davku a jde to😊,drzim palce 😉

mr_falko
2. lis 2017

nasi je rok a tyden a neumim si predstavit,ze bych ji um vzala....vecerni+nocni flaska je automatika

beruda
2. lis 2017

Já tedy nevím, proč chcete, aby bylo roční dítě bez mléka. Já noční krmení odnaučovala až ve dvou letech, kdy měla šílenou rýmu, v noci se ucpávala, až z toho zvracela. Vysvětlila jsem jí tenkrát, že v noci mlíčko nesmí, když z něj blinká a od té doby už se na něj nebudila. Ale v roce bych to vůbec neřešila.

lhubajda1
2. lis 2017

Náš malý má 2 roky a 8 měs. A UM pije stále ráno a večer. Má to jako rituál. Po vzbuzení chce mléko a před spaním. Jinak do roka byl kojen a UM měl jen na noc aby ho více zasitilo. Jinak jí vše možný a to mléko má tedy 2* denně a váha 16 kg a 94 cm. Tak akorát.

misaarisa
2. lis 2017

Malý bude mít tento měsíc dva roky a UM si dává každé ráno a každý večer. Je to takový denní/večerní rituál a jsem ráda, že si ho dává, protože jídlu jako takovému zas až tolik nedá (ale on byl vyžle od miminka, i když se narodil s normální porodní váhou). Takže za sebe - dokud ho bude chtít, tak ho bude mít. 😉

lhubajda1
2. lis 2017

@misaarisa Taky to tak vidím a na druhou stranu proč mu ho brát.

jitavrtule
2. lis 2017

@soleilll trochu zbytecny navazet se do zen co koji,ne? Zrovna matky, co koji dlouhodobe jsou vetsinou ty posledni co by mliko (jakýkoli) detem odpiraly.
A jinak pro autorku - mliko bych v roce vuuuuubec neřešila,dyt je to jeste prtous. Pokud ti ji i pekne pres den, jsi stastna zena 🙂 u nas v roce převážně kojena a fakt jen ochutnavala. Odstavena ve dvou letech a i ted ve dvou a pul si mliko da rada, v noci vetsinou jedna flandera padne, pres den na odpocinek si taky rekne o mliko nebo chce naslehat mlecnou pěnu. Nedej bože vzít ji do kavarny,tam si mliko nebo babyccino objednava frajerka sama 😀 u nas teda z um presla bez problému na kravský, a oboje ji casto pajcuju vodou nebo rostlinnym mlekem a pije to.

misa357
2. lis 2017

@jitavrtule Babyccino? Co to je?

evulinka27
2. lis 2017

Mě to teda dost přijde.. Chápu názory co zastávají do 3let atd.. já si myslím, že pokud dítě normálně jí pevnou stravu a má ji opravdu pestrou, tak od roku žádné UM nepotřebuje. Přeci je zdravější mít vitamíny z ovoce a zeleniny, mít luštěniny, mléčné výrobky, maso a vejce než umělé vitamíny z nějakého mléka!!!
Já ti zkusím poradit obrácený postup toho co jsem dělala já, když jsem syna přestala kojit a potřebovala jsem mu noční kojení a uspávání právě UM nahradit. (pro rejpavé, byla jsem ve 13tt a hrozila mi hospitalizace kvůli krvácení a nehodlala jsem doma nechat roční dítě co vživotě nezažilo jedinou noc bez máminých prs 😀 a bylo třeba ho naučit usínat i s tatínkem a vydržet s ním i celou noc).
Flašku a UM mi odmítal úplně striktně.. měla jsem na to spešl flajdu - jen na mléko a nabízela jsem mu ho furt a furt a furt přes den. Od šklebení až po ochutnávky pomalu začal.. trvalo to asi 14dní než se chytl a až tehdy jsem mu ho mohla nabídnout i v noci.
Takže být tebou, tak si pořídím jen spešl flajdu na vodu či čajík a nabízet a nabízet a nabízet jiné tekutiny, nevadí, že si nevezme, nebo se hned otočí a frčí pryč. Prostě to má na očích a pak si cucne 1x, pak i polkne 😀 a věřím tomu, že si postupně a pomalu zvykne i na jinou tekutinu než je mléko..
Alespoň bych chtěla docílit toho, že přes den mléko není a večerní a noční by byl asi až pak následující boj 😀

soleilll
2. lis 2017

@jitavrtule Nechtěla jsem se navážet do kojících, jen si myslím, že ženská, která dává nebo dávala dítědi UM, by asi nikdy neřekla jiné, že od roka je to nezdravý.

miseeel
autor
4. led 2018

Ja se spis ptala jak odnaucit pres den (prijde mi nenormalni, ze sni hami sklenicku a po obede je zvykly spat, jenze mleko je nutnost! Bez nej mi ani dobrovolne nevleze do postele...) jenze mezi obedem a mlekem je pul hodina.... clovek by rek, ze mu po tom musi byt blbe.

dzogobela
4. led 2018

No, nemyslim si, ze dite by melo byt um do 3 let, protoze v nem jsou vitaminy... Ony ty pokracovaci mleka uz nejsou takova a rozhodne je lepsi pestra strava nez um. Ale v roce je to podlw me naprosto ok 🙂 takze bych to neresila.
Ja kojila do cca 14 mesicu a od te doby je dcera bez mleka, nechtela jsem uz kojit a ani ji ucit na um 🙂

baris
4. led 2018

Mladší dcera - od narození na UM - pila každé ráno a večer svou 250ml dávku UM až do 4,5 let 🙂 Kupovala jsem jí Bebu - vanilkovou, rýžovou ... Normální mléko doteďka nepije. Jen vanilkové občas snese. Ale jedla normálně - svačiny, obědy i večeře.

Starší přešla v cca 1,5 roce na normální mléko s grankem a UM už nechtěla. Každé dítě je jiné.

vendelinka08
4. led 2018

@miseeel syn pil um jeste rano ve 3 letech kdyz zacal chodit do skolky. Prosim te..at si super matky rikaji co chteji..ty znas syna nejlepe a kdyz chce mlicko tak at ho ma. Je jeste malinky.

zmrzlinka
4. led 2018

@miseeel podle mne na tom nic nenormalniho neni

bayt
4. led 2018

@miseeel Já jsem teda docela překvapená :O Všude se řeší, že by se dítě mělo kojit minimálně ten rok, do dvou let je to jedině bonus. Náhradou kojení je UM, když kojení nejde. Tak proč bys to vynechávala?

gabkekoczi
4. led 2018

Naší holce budou 3 roky a UM vyžaduje každé ráno, tak jí ho stále dopřáváme. A tím, že má horší pitný režim, beremeto i jako plus, co se týká tekutin.

zuzana_ka
4. led 2018

@miseeel jestli te to uklidní, tak dcera by byla na um i teď a to má 4,5 roku. Místo nutrilonu ji dávám rýžové mléko z DMka. Malá to má jako uklidnovaci rytual a dělá ji to dobře, tak ji to neberu. Občas když nemůže usnout po o tak si dá mlíčko a je tuhá hned.

kaja2016
4. led 2018

@miseeel Mlíčko ničemu nevadí, ale v noci to není podle mě ideální jednak kvůli zoubkum(je sladké) a jednak i kvůli tvému spánku. Dcerka taky chtěla dlouho mlíčko v noci a já ho po roce a půl prostě přestala dávat. Neobešlo se to bez a slzicek, ale nic hrozneho to nebylo, trvalo to asi 10 dní, kdy se občas vzbudila, chvilku si poplakava, dostala slazene cajik a zase usla. Pak jsme přešli na neslazeny a nakonec vodu. Nakonec se nevzbudila vůbec. Já osobně si myslím, že po roce už to noční mlíčko je spíš na škodu. Jinak přez den má mít dítě dvě mléčné dávky, takže buď mlíčko, nebo kaši atd... To je naopak potřeba kvůli vapniku

kaja2016
4. led 2018

@bayt mateřské mléko má jiné složení, daleko lépe se tráví, nezkazí zoubky, navíc dát v polospanku ihned cucnout z prsů je jednoduší než vstát a umichat mléko, narušuje to spánek maminky i miminka. Můj názor, něco mám od doktora,.neco.vlastni hlava. -)

bayt
4. led 2018

@kaja2016 Však taky píšu "když kojit nejde". Je to náhrada MM, ne? Navíc bych řekla, že slazený býval sunar, ty moderní UM už snad nejsou...

kaja2016
4. led 2018

@bayt Ale jo, je to sladký. Ne sladký jsou HA a bez laktózy...

kaja2016
4. led 2018

@bayt problém je, že se to chová spíš jak jídlo než voda, takže je to jako bys v noci jedla třeba jogurt, ruší to spaní, tělo musí trávit... Je to zátěž....

simkrk
4. led 2018

Ahoj, no prijde mi docela brzy odnaucit dite od um.. Nam je rok a davam taky, 210ml vecer pred spanim a 120ml rano po probuzeni a pak sniha a behem dne ma klasicke jidlo. Ale um urco zcela nedavala pryc, deti maj mit snad do 3let mleko.. 🙂