Umělé míčko často v noci. Co byste poradily?

strasidelko
24. dub 2020

Ahoj holky.
Vím ze jste už toto téma se mnou tady řešili. Ale dostala jsem od dr a známých názory ze už sama nevím co je tedy a co není správně.

Nade půlroční malá je na umělém od samého začátku. Nikdy nám nespala celou noc ani dyl jal 4hodiny. Takže noc neovylhleho.
Jen by mne zajímalo zda v půl roce už by neměla ten spánek prodlužovat.

Dr mi říká ze ji musím nechat a zkouset kontrolovaný pláč, ze je teď ještě tvárná a naučí se to.

Malá je každý dvě až tři hodiny vzhůru a vyžaduje umele mlicko. Zkoušela jsem dudlik ten nechce. Čaj to hned pozná a je zle. Proste nic krom mlicka nepomůže.
Dostane mlicko a do par minut spinka. Ale jinak je schopna hodinu i dyl rvát když ho nemá. Pochovat to je klid ale polozim ji do postele a znovu.

Co myslíte nám pokračovat takto a krmit ji 12m´kazey tři hodiny nebo to co říká doktorka?
Děkuji všem za ochotu se mnou řešit moje trápení. Krásný den a hovne zdraví v této době.

leniczka23
24. dub 2020

@strasidelko Ahoj, jo doktori maj tohle proste nastaveny ze to tak je..ze dite od pul roku uz nepotrebuje v noci jist, ze se budi ze zvyku..coz je ve spouste pripadu pravda, ALE ja u prvniho syna sem videla, ze jeste to jedno, dve UM potrebuje aby se proste uklidnil a spinkal dal..UM jsem mu davala v noci skoro do roka a pul, pak proste zacal.spat celou noc nebo stacilo dat napit.Ted mam druhy, je mu 11m a v noci se vzbudi 1x-2x, ale da si malinko, takze mi za celou noc vypije max 1 davku. Kolik vypije celkem tvuj prcek? Jako krmeni po 3 hodinach i v noci UM je dost. Nejde ani tak o to, ze se budi, ale aby si ji neprekrmovala, uz takhle malemu diteti muzes zadelat na obezitu. Nezkousela si treba dat napit? Nezkusila si jen hladit chvilku? Neusne zas?

badyr
24. dub 2020

@strasidelko syn byl na UM od narození. Nyní jsou mu 2 roky a 3 měsíce a stále nám nespí celou noc, nicméně k UM. Dávali jsme v noci do cca 16 měsíců, poslední měsíc začal "zlobit" a vyžadoval v noci mlíko i 5x. Tak jsem řekla dost, promrčel 3 noci a bylo po nočním mlíku. Podle mě je vaše malá ještě maličká a klidně bych ji mlíko v noci dala.

vladienka
24. dub 2020

Hlavne vymenit dr... toto keby mi povedal tak koncim, v zivote som nenechala malu vyplakat, uf

miba10
24. dub 2020

@strasidelko každé dítko je jiné. Jedno ti bude na 6 měsících spát celou oč a jiné bude stále ječet. Ale k tomu co píšeš.... Myslím, že je ještě malá na to, aby ji nechala, protože chce mlíčko. To mlíčko ji spíš nestačí nebo ho má málo? 🤔 Zkus zvednout dávku mlicka a nebo ho trošku zahustit kaší. (to už jsem ti myslím psala). Neříkám udělat kaši, jen dát do toho mlicka jednu, dvě lopaticky (myslím tím, ty kterými se nabírá umělé mléko). Jen aby bylo hustší, ale ne jako kaše.

syrinxka
24. dub 2020

Malý bude mít rok a stále se budí 1-2x na mliko. Určitě bych nenechavala vyplakat tak maličké miminko. Možná bych zkusila, pokud už dáváte příkrmy, dat něco sytejsiho na noc-hustou polévku, kaši apd. Ale i kdyby to nepomohlo, dávala bych mlíčko i v noci klidně pořád.

88petule
29. dub 2020

Mám dcerku, 17 měsíců a ještě pije v noci UM. Nenapadlo by mě jí ho nedat. Mám ještě 2 starší dcery, takže vím, že se blíží doba, kdy bude spát celou noc a její tělíčko samo zjistí a řekne, že nepotřebuje v noci UM pít. Jinak je dobré před spaním udělat nějakou kaši. Některé maminky ji dávají i řidší do lahvičky (existují savičky na kaši).