Agáta a Beata - zdrobněliny 😉

kustka
4. kvě 2015

Dobrý den maminky, tety, kamarádky... a další ženy (a muži?), které znáte holčičky, ženy těchto jmen🙂 Mám dvě dcerky- Agátku a Beatku a naše okolí stále řeší zdrobněliny- resp. tvrdí, že jich moc vymyslet nejde. Chci jim dokázat, že se mýlí😉 Tak pokud tyto jmenovkyně máte a znáte, jak jim říkáte? Jsem moc zvědavá na Vaše tipy😉 Moc děkuji a přeji krásný den všem 😲

krystalka
4. kvě 2015

Synova kamarádka je Beátka a říkáme jí normálně Beátko, Beinko, Bei....a její sestřička se jmenuje Sára, tak to je zase Sárinka, nebo Sárí... 🙂

lv
4. kvě 2015

Beatky znám 3 a všem se říká Bibi..

1velrybka
4. kvě 2015

Agátu neznám žádnou, Beatu jsem potkala kdysi (v době puberty) v lázních. Říkali jsme jí Báťo. Dále mě napadá, že se jí dá říkat Beo, Beuš, Beuško, Beátko... Agátě se dá říkat Agi, Agu, Aguš...

aajda
4. kvě 2015

Agátu máme, říkáme jí Agu, Agi, Aguš, Aguško, Agísi, Agulo, Agulí, Agáťáku, někdo i Agčo. Nejvíc tedy Agátko. Beátku jsem chtěla jako druhou, ale Agi má dvě ve školce, tak už prý třetí nechce 🙂 A ve školce jedné říkají Beátko a druhé Bibi.

maki73
4. kvě 2015

Mám kamarádku Agátu, už se moc nestýkáme, ale v dětství jí všichni říkali Gigi a pokud vím, zůstalo jí to až do puberty, pak si také říkala ještě Gáty, chtěla být originální 😀. Doma jí někdy říkali i Agi, ale vzhledem k tomu, že měla sestřenici také Agátu, tak se to moc neujalo, možná bylo potřeba to nějak rozlišit, nebo se jí to nelíbilo, nevím, ale vždy se představovala jako Gigi nebo Džidži (nevím, jak to napsat česky, ale určitě pochopíte, co myslím 😀). Když jsem byla malá, myslela jsem si, že se jmenuje Gabrilela...

simcza
6. kvě 2015

Máme Andreu a sestřička se jmenuje Valerie. Plánované to bylo jako Ája a Vája. A tak mě napadlo při kombinaci Agáta a Beáta zkráceniny Gety a Bety. Nejsou to úplně blízké zdrobněliny, ale pro mě osobně je Gety lepší, než Agi. Ale to jen proto, že kamarádka měla fenku a té říkali Agi. 🙂

veruuu_kubesovic
6. únor 2022

Agi a Bei? Mě třeba hned napadlo...

felixfelicis
6. únor 2022

No podle me neplati rovnitko cim vic patvaru, tim hezci jmeno, Agatka i Beatka jsou obe moc pekna jmena a takhle to imho uplne staci 🙂

dolda
6. únor 2022

@kustka Kromě výše zmíněných kamarádka říká dceři Beíčku, mimochodem je to fakt krásné jméno.

treasurka
6. únor 2022

Odposlechnuto z pískoviště: Aguš, Agi, Agulík, Bea, Beátka, Beička.