Astrologické okénko
Jsem astrolog, který se tímto zabývá již přes 15 let. Spolupracuji s imunologem, takže se můžete zeptat také na otázky s tímto spojené, ale nejen je.
Stručné shrnutí
- Astrologické rozbory v diskuzi kombinují horoskop s imunologickými a dietními doporučeními; u celiakie se doporučuje celoživotní bezlepková dieta a povolené obiloviny uvedené konkrétně (pohanka, jáhly, amarant, kukuřice, rýže, quinoa).
- Pro atopii a ekzémy jsou v diskuzi doporučeny konkrétní kosmetické přípravky a léčebné postupy, např. Bioderma Atoderm PP, Eucerin Omega 12%, Linola, a u inhalačních alergií preparáty Analerg a Imun (Joalis) včetně možnosti hypovakcinace.
- Při podezření na potravinovou alergii u kojenců a batolat autorka uvádí konkrétní alternativy mlék (Nutrilon allergy care, Nestlé Althéra, Beba 2 HA, Nutrilon anti‑colics), měření protilátek (IgE, IgA, IgG, IgM) a doporučuje konzultaci s pediatrickým gastroenterologem nebo imunologem.
Nejčastější otázky
Q: Jak se diagnostikuje a řeší celiakie u dítěte?
A: Celiakie bývá potvrzena biopsií střeva, následná léčba je celoživotní bezlepková dieta se zákazem pšenice, ovsa, ječmene a žita; povolené obiloviny uvedené v diskuzi jsou pohanka, jáhly, amarant, kukuřice, rýže a quinoa, doporučeny jsou i bezlepkové směsi jako Paleta Bezlepková směs na chléb tmavý nebo Schar Mix B.
Q: Jakou náhradní výživu zkusit při podezření na alergii na bílkovinu kravského mléka (BKM)?
A: Diskuze zmiňuje formuly Nutrilon allergy care a Nestlé Althéra jako vhodné alternativy, dále Beba 2 HA a Nutrilon anti‑colics; změnu mléka je třeba konzultovat s pediatrem a případně s gastroenterologem.
Q: Jaké přípravky se doporučují pro posílení imunity a prevenci častých viroz u dětí?
A: V doporučeních se objevují Ribomunyl, Imun (Joalis), sirup Apotheke s Echinaceou a rakytníkem a přípravek Imunoglukan jako prevence v podzimním a zimním období.
Q: Jak pečovat o atopickou pokožku u dítěte a jaké kosmetiky zvolit?
A: Pro atopickou pokožku diskuse uvádí produkty Bioderma Atoderm PP, Eucerin Omega 12% a Linola; zároveň uvádí, že potravinové alergie často vyhasnou kolem 2–3 let, ale citlivá kůže může přetrvávat.
Q: Co dělat při opakovaných zánětech dolních cest dýchacích a podezření na vícečetné infekce u malé holčičky?
A: Diskutující poukazují na potřebu vyšetření na reflux (GER), cystickou fibrózu a protilátky proti mléku; pokud jsou IgE protilátky negativní, je doporučeno sledování a konzultace s imunologem a gastroenterologem.
Q: Jak omezit recidivy herpesu (oparů) a co pomáhá z přírody?
A: V diskuzi je doporučen extrakt z grepových semínek pro místní i vnitřní použití a vnitřně třezalka (St. John’s wort); Zovirax je zmíněn jako běžně užívaný antivirotikum, které u některých uživatelek nezabírá.
Závěry z diskuze
Shoda
- Astrologie v kombinaci s imunologickými poznatky poskytuje v diskuzi konkrétní doporučení ke stravě, prevenci a péči o děti s alergiemi.
- U malých dětí se často uvádí, že potravinové alergie (IgE typ) mohou vyhasnout mezi 1.–3. rokem nebo do 2–3 let věku.
- Při opakovaných respiračních a alergických potížích je opakovaně doporučována konzultace s pediatrem, imunologem nebo gastroenterologem a cílená vyšetření protilátek.
Sporné názory
- Někteří příspěvky naznačují, že astrologie může identifikovat predispozice k poruchám jako LMD/ADHD; jiný názor v diskuzi připouští, že diagnóza LMD/ADHD je komplexní a vědecky se obvykle stanovuje až po klinickém vyšetření (protichůdné možnosti: astrologická predispozice vs. klinické vyšetření).
Otevřené otázky
- Do jaké míry lze spoléhat na astrologické prognózy při rozhodování o zdravotní terapii a dietních změnách?
- Kdy přesně u konkrétního dítěte vyhasnou potravinové alergie a kdy přetrvá citlivost kůže nebo dýchacích cest?
Zmíněné značky a firmy
Bioderma Atoderm PP, Eucerin Omega 12%, Linola, Analerg, Imun (Joalis), Ribomunyl, Apotheke (sirup Echinacea s rakytníkem), Imunoglukan, Nutrilon allergy care, Nestlé Althéra, Beba 2 HA, Nutrilon anti‑colics, Glukopur, Paleta (Bezlepková směs na chléb tmavý), Schar Mix B, DM (Reis milk), proalergiky.cz, modrykonik.cz, afr abio.sk, Ústav respiračných chorôb Rožňava, naseporodnice.cz
Zmíněné produkty a metody
ADHD, LMD, atopický ekzém (AE), celiakie, intolerance laktózy, testy protilátek IgE/IgA/IgG/IgM, hypo‑/hypovakcinace, Nutrilon allergy care, Nestlé Althéra, Beba 2 HA, Nutrilon anti‑colics, Ribomunyl, Imun (Joalis), Analerg, Apotheke sirup Echinacea s rakytníkem, Imunoglukan, Glukopur (hroznový cukr), extrakt z grepových semínek, třezalka (St. John’s wort), Zovirax, Mojžíšova metoda (cvičení), celoživotní bezlepková dieta, seznam „skrytého lepeku“ (uzeniny, sójové omáčky, modifikovaný škrob), Paleta Bezlepková směs na chléb tmavý, Schar Mix B
Místa a osoby
Rožňava, Olomouc, Vyškov, Trnava, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Kadaň, Žatec, Most, Levoča, Dagmar Kludská, Mojžíšová
@kam.zyk -Dobrý den.Chci se zeptat na syna,zda jeho problémy s učením budou vážnějšího charakteru,podle vyšetření hrozí poruchy disfunkcí.V září nastupuje do první třídy. Příští rok bychom chtěli ještě jedno miminko ale z jistých důvodů bychom chtěli holčičku-vyjde to? Nebo kdy je nejlepší období pro početí? Datumy narození v IP. Moc děkuji
@kam.zyk Dobrý den, natrefila jsem na tyto stranky a prosila bych, jestli byste se na mě mohla podívat. DN 17.8.1983 v 10:10 Chrudim. Chtěla bych vědět,kdy se dočkáme dětiček, zrovna si chystáme do KETu-bude uspěšné??A kolik dětí mě v životě čeká? 🙂 Předem moc děkuji za odpověd. 😉 Veronika
Ahoj prajem pekny vecer chcela by som vediet ci bidem mat druhe dietatko ?? ak ano kedy Dakujem 🙂
@verry Vy děti mít budete minimálně dvě!
@janka221178 hoďte mě sem datum, čas a místo narození, kouknu na to.
@verry ničeho se nebojte, hlavně si to užívejte!!! Je to skvělá zpráva a všechno vám tam krásně vychází dobře, přeju, ať nemáte těh.nevolnosti jako jsem měla já 🙂
@jojo1 taky moc zdravím a vzpomínám si, srdce...to je vždycky nejtěžší vyléčit. Teď jsem ale četla nádhernou větu (Páral, Generální zázrak, str.405): "...Podivnost lásky je v tom, že čím více náš užírá, tím více jsme. Nejzajímavější to začíná být, když to přijmeme a přestane nám to vadit...Když se rozdáváme a pak zjistíme, že někdy třeba házíme perly i sviním, neděje se nic tak hrozného, protože tím rozdáváním nás neubývá, nýbrž naopak." (konec citátu) Já každopádně přeju, ať hážete svoje perly jen těm, kdo si to zaslouží!!! Přeju to všem...
@kam.zyk ano, hormonalne som vraj uplne v poriadku, mam za sebou viacere umele oplodnenia- tie sa robili pre manzelov zly spermiogram, tam mi zistili horsiu kvalitu vajicok. Okrem toho mam nizky tlak a tym aj horsie prekrvenie organov malej panvy- z toho mam nizku sliznicu maternice.
@gubik jaký máte tlak? Já mám 100/60, v těhu mi to padlo na 90/50 - kupodivu, moje zkušenost je ta, že na zvýšení tlaku nejvíc pomáhá každodenní pohyb, i např.jóga je vynikající. Vy mít děti budete, ale někdy je to holt zpožděné...holt Saturn v 1.domě. Ten nutí člověka umět vytrvat, učí sebedisciplíně, je to planeta tvrdá, ale znamená životní moudrost a zkušenosti.
@kam.zyk no moj tlak je tak 90/50. Jogu cvicim takmer kazde rano, aj ked teda asi len 10-15 min. Inak s tou sebadisciplinou mate pravdu, pred neplodnostou som ju nemala v povahe, stale sa ucim trpezlivosti a uz viackrat som si pomyslela, ze keby som mala deti hned, ako som chcela, tak pri mojej povahe by to bolo pre mna skor na skodu. Verim, ze mate pravdu, ze raz deti mat budem 🙂 Dakujem Vam velmi pekne za odpovede
Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda se nějakým způsobem vyřeší nepříznivá situace v naší rodině,před časem jsem vám už psala,mame v péči manželovu nevlastní sestru 25.7.2001 a bohužel pořád řešíme výchovné problémy,manžel je z toho už tak zoufalý,že uvažuje o zrušení péče ,je narozen 16.9.1979,tahle situace se vyhrotila až do konfliktu s širší rodinou,já jsem narozena 1.12.1982,zajímalo by mě jestli se vse uklidní nebo jaké bude pokračování nebo jak bych to napsala,moc děkuji
@kam.zyk ahoj po delší době 🙂 Nakonec se přece jen narodila ryba, ale úplná "měkká" ryba to asi nebude 😀 Měla bych dotaz ohledně jejího zdraví. Řeším možnou abkm (má pár příznaků). Teď držím týden dietu, ale zatím nevidím moc velké zlepšení, nejspíš budu muset vyřadit ještě vejce a soju (co budu jíst???).
Mohla by ses podívat, jestli má nějaké sklony k alergiím apod., nebo jí vlastně nic není a já ji jen zbytečně moc pozoruju? Datum narození: 1.3.2012 v 16,12h v Praze. Pokud bys ještě potřebovala moje data narození a nenašla je, dej vědět 😉
Moc děkuju. Už jsem z toho vyřízená, jak pořád koumám a něco řeším. Posledních párměsíců se vše točí jen kolem zdraví ☹
@janasev Tak tady to chce navštívit odborníka, dětského psychologa a řešit to. Protože jinak se ty konflikty budou stupňovat -- já ale říkám - hlavu vzhůru, není tak zle - ale chce to odborníka, dobrého. Máte spolu s manželem dobrý vztah, a to je velké pozitivum v celé té situaci, kdy je celá rodina rozkmotřená, protože každý má na věc jiný názor.
@verbalinka Moc to řešíš, to je jednoznačně vidět z horoskopu 🙂 vysazení BKM nech ještě týden, nezapomeň, že ještě musíš vysadit hovězí (telecí netřeba). Soju ale taky musíš vysadit a co jíst při vysazení BKM, to napíšu do IP. Čím mažeš, v čem koupeš? Zdraví ale má obecně dobré. Je to Ryba, ale s ascendentem ve Lvu, zas tak "měkká" rYBA TO Nebude, bude to Ryba přirozená autorita a pečlivka, 1.dům zasahuje do Panny, ty mají rády režim, jsou pořádkumilovné 🙂
@kam.zyk já si to myslela 😀 takže dieta zbytečná? Ona nemá atopák, ale hleny ve stolici, plynatost, kroutí se u kojení, hodně blinká (pořád převlíkám)... Jinak preventivně mažu a-dermou exomega. Kolem druhého měsíce měla vyrážku na bříšku, ale nakonec to nebyl atopák.
@kam.zyk no na doporučení sociální pracovnice navštěvujeme dětskou psychiatričku, ale bohužel ta by to léčila pouze medikamenty, na což nechceme moc přistoupit, v minulosti jsme jí předepsaný lék dávali,ale s chováním to nic neudělalo a byla po požití utlumená,taky si myslíme,že by psycholog pomohl víc, jsme nyní domluveni na konzultaci opět na doporučení naší sociální pracovn. tak snad se to nějak urovná, spíš už jsme z toho tak špatní, že nevíme co dělat, děkuji vám za radu
@verbalinka Právě to se ukáže, až budeš dietu držet těch 14 dní, jestli je zbytečná nebo ne. V tomhle věku se ještě utváří střeva, imunita, takže tyhle projevy bývají i u neatopiků docela běžné, ale pro jistotu to ověříme dietou. Ničeho se neboj🙂
@janasev ne ne, psychiatrička ne, psycholožka nebo psycholog. Medikamenty ne, ale léčit duši, sladit se navzájem. Manžel.nevl.sestra musí pochopit, že pro všechny je výhodnější vyjít si vstříc a ne jít "proti proudu". Někdy je strašně těžké pochopit (její případ), že ti druzí to se mnou myslí dobře, a hlavně - že mě mají rádi a záleží jim na mě. To jsou jednoduchá slova, a přitom je někdy tak těžký je vyslovit. Přeju hodně štěstí a trpělivosti, a hlavně dobrého psychologa.
DOBRÝ VEČER 🙂 CHCI SE ZEPTAT,JESTLI NĚKDY BUDU MÍT VÍCE DĚTÍ A JESTLI PŘESTANU UŽÍVAT ANTIDEPRESIVA...DĚKUJI...PETRA(1.6.1986 V 8 HOD.)
@kam.zyk Ahoj, chcela by som Vás poprosiť o radu ako ďalej. DN 30.6.1981 6.20 hod. Bratislava. Som rozvedená a už dva roky som sama. Chcela by som vedieť, či ma čaká ešte nejaká láska. A so svojou postavou som tiež neni spokojná, nejak sa neviem naštartovať, ak by som mohla poprosiť nejakú radu ohľadne stravovania a cvičenia, a často trpím na zápaly mandlí a vaječníkov. Zaujímalo by ma akým smerom sa uberať. Ďakujem veľmi pekne.
@petruska_007 ještě napište místo narození.
@lucia81 ano, láska na vás čeká, jsou tam dvě manželství. Postava- kolik vážíte a měříte? Hoďte mě sem míry, ať znám typ postavy.

@gubik Pekny datum ma tvuj muz.A koukam ze ty si tak stara jako ja.Jen ja breznova,marcova.