Covid a přístup lidí

24. únor 2021

Spíš se potřebuji vypovídat, než se na něco co zeptat...já už si připadám spíš jako blázen, že to řeším. To to opravdu tak hrotíme a bojíme se zbytečně, jsme ovce? Od začátku pandemie se chováme víceméně zodpovědně. Stýkáme se s nejbližší rodinou. Teď jsme návštěvu u rodičů odřekli kvůli situaci. Přátelé jen v případě, když situace byla pod kontrolou. Dítě chodilo do školky vesměs dva měsíce. Jsem doma s mladším, tak staršího mám tak zase doma. Stejně jako listopad a prosinec. Nosíme roušky tam, kde bysme mohli někoho nakazit. Když jsme byli nachlazený a nešli na testy, zůstali jsme v karanténě dva týdny. Když jsme nakonec měli potvrzený covid, zůstali jsme doma 3 týdny (manžel má home office). Ale přijde mi, že 90% lidí si.mysli, že jsou nedotknutelní. Mě to přijde jako bezohlednost vůči těm druhým, kteří by se třeba i chtěli chránit. Vesměs vím o spoustě lidí, kteří byli v kontaktu s nakaženým, věděli o tom, ale vesele se setkávají s ostatními, nic neřeší. Nikomu nic neřeknou. Co to má být tohle...těm.lidem nedochází, že tímhle se ta situace zhoršuje? Že by ten život mohl být lepší, když by se dodržovalo, co se má? Prosím, nelinčujte mě. Jen už se těším opět na normální život a tahle situace mě dostává do kolen.

mamikry
24. únor 2021

@bruckner Jenze ono prave "mluveni" o problemu je soucast terapie. Unaveni, nastvani a frustrovani jsme uz v tuhle chvili nejspis vsichni. A ventilovat to mi nepripada ke skode. Vy to berete pres vztek, jini pres strach, dalsi pres rezignaci. Kazdy mame jiny zpusob a nazor.

mimi1004
24. únor 2021

@bruckner Tak to nečti. Ještě abychom se bály tu něco napsat. A hlavu si z prdele vytáhni sama 🤬

normalnimatka
24. únor 2021

tak se bojte, když váš to baví, no. ale uvědomte si, že ten virus prostě nezmizí a bude tady další roky. to už do konců vašich životů se budete stýkat jen s nejbližší rodinou? no, tak prosim...
(ačkoliv teda netleskám nikomu, kdo s potvrzenou nákazou chodí mezi lidi např. tomu teda taky nerozumim... ale nestýkat se s lidma vůbec, kromě nejbližší rodiny, nosit furt náhubek atd, to je podle mě docela extrémní.)

martiniquest
24. únor 2021

@normalnimatka Tady nejde o strach z covidu, alespon u me ne. Mam respekt, ne strach. Tady jde o to, ze vinou epidemie jsou prervane nemocnice a jakykoli uraz, autonehoda, dosad si co chceš, muze byt pro cloveka fatalni, protoze nebude nikdo, kdo by mu pomohl a budou umirat lidi v souvislosti s timto. Ja mam fakt realne strach, ze se mi manzel vyseka v aute (jezdi hodne a denne), treba vinou frustrovaneho cloveka, ktery bude zbytecne ruskovat, a zadna sanitka neprijede. Ze virus nezmizi je snad kazdemu inteligentnimu cloveku jasne. Jde o to, abychom zase meli normalne dostupnou lekarskou peci. Ja mam treba v noze casovanou bombu, kterou mi zoperuji neznamo kdy, protoze covid.

marti89
24. únor 2021

Bohužel se tomu nevyhnete, ani když budete dodržovat vše. Nikam krom kontroly v nemocnici a u dětské jsem už od půlky října nešla. A stejně jsem teď s dětmi pozitivní, manžel negativní. Opravdu jsem byla pouze jen na těchto 2 místech, vydezinfikované ruce, respirátor 2ka. Na nákupy a další vyřizování chodí manžel, s dětmi sedíme doma, popř. zahrada. Po okolí to hromadně kosí britská mutace, a fakt to není jen bububu jako loni na jaře. Tohleje svinstvo, který leze tělem a hledá postupně slabinu.

normalnimatka
24. únor 2021

@mamikry a představ si, že to kovid klidně bejt moh. ty testy nejsou zdaleka tak spolhelivý, jak seo becně tvrdí a věří. jsou často falešně negativní i pozitivní.

normalnimatka
24. únor 2021

@martiniquest ale prosímtebe.... jak často chodíš ted do nemocnice? většina personálu se tam kope do zádele, protože nemaj co dělat! to, že je vytížený ARO ajipka, je věc jiná. takže se rozhodně nemusíš bát, že tě nebude mět kdo operovat, když se stane xy. to s tímhle nesouvisí. jak lidi nesportujou a celkově seděj doma na prdeli, tak je o hodně míň úrazů naopak.

martiniquest
24. únor 2021

@normalnimatka Spolehlivost pcr testu pri bodberu z nosohltanu je 98 %, to jen pro predstavu. Malo mi to neprijde

martiniquest
24. únor 2021

@normalnimatka delas si ze me srandu? A kdo me asi tak uspi,ty chytraku? Nehlede na pooperacni peci a pripadne komplikace, ktere nikdy nevyloucis. Mam kamaradku anesteziolozku na olomouckem aru a druhou zdravotni sestru na cevnim. Moc dobre vim, jaka situace v nemocnicich je.

normalnimatka
24. únor 2021

@martiniquest a normálně dostupná péče by byla, kdyby se stát nechoval jako kretén.

spolehlivost 98% je prostě píčovina. mám z okolí fakt hodně případů, kde byl někdo naprosto jasně pozitivní, i když byl "negativní" a naopak.

a když je ti jasný, že ten virus nezmizí, a chceš teda dostupnou tu péči, tak jako co by se teda mělo dít podle tebe? není třeba mnohem důležitější navýšit výrazně lůžka a personál, kterej bude pracovat na aro a jipu? a ostatní nemocnici nechat normálně fungovatt?

a kamarádka anestezioložka dělá co? no asi nic moc, pokud nejsou plánovaný operace. to si fakt myslíš, že si nemocnice může dovolit NEmít žádýho anesteziologa ve službě?:D

mamikry
24. únor 2021

@normalnimatka Ano, to vim. Na antigen plne nespoleham, proto jsme uz 14 dni doma a nikam nechodime. Jinak nam ale vysly negativne i testy na protilatky, ktere mame doma, takze bud jsme je delali moc brzo, nebo to covid neni.

normalnimatka
24. únor 2021

@mamikry nejen antigenní, ale i pCR jsou hodně nespolehlivý.

dyechampion
24. únor 2021

me je z toho jak to lidi nedodrzujou fakt zle. a at nikdo nerika, ze se v tom neda dychat, hlavne ze zdravotnici v tom pracuji kazdy den defacto nonstop a hlavne at mi nikdo nerika ze to prej vsichni dodrzuji, ze v autobusu jen 2 lidi nemeli rousky...ti 2 lidi uplne v pohode nakazi ty ostatni co rousky maji. vsude kam jdu vidim jen lidi na ulici bez rousek. britska mutace je mega svine, odstupy na ni nefunguji, je proste ve vzduchu. buh vi co bude zac ta jihoafricka, pry neco horsiho. myslim si ze nejvetsi problem lidi je pochopit, ze vlada fakt za to ze kovid existuje nemuze a ano neni to perfektni vlada a furt delaji jedno pres devate, ale jako pardon - ale vidite co se deje na slovensku a jejich vlada? a ostatni zeme? proste mam pocit ze cesi si mysli, ze covid je jen tady a ze za nej muze nase vlada. proste namysleni sobci. pokud se to ani za rok s cislama nelepsilo, tak tomu nedavam zadnou nadeji.

martiniquest
24. únor 2021

@normalnimatka Ty jsi opravdu pitoma. Dal s tebou debatovat nebudu.
Personal si vycucame z prstu. Protoze ono vycvicit sestru nebo dojtora na intenzivni peci je prece otazka mesice.

mamikry
24. únor 2021

@normalnimatka Tak to si uplne nemyslim. Jiste procento tam asi bude, ale vetsinu nakaz by odhalit mely.

normalnimatka
24. únor 2021

@martiniquest já mám zase blízkou známou ve fakultce na rtg na pohotovosti. takovou nudu prej v životě nezažili, jako za tenhle rok. je tam x sester a doktorů na jednu směnu. a o těch odměnách, který jim teda ze srdce přeju, a který dostali a dostávaj za nejmenší vytížení v životě, a i částečnej homeoffice, to je taky docela úsměvný.

to víš, no....například rentgenovat na pitvách prej zakázali, asi aby se nezjistilo něco, co by mohlo lidem opravdu pomoct, aby se nemoc víc pochopila a mohla se líp léčit. o to tady není zájem. zájem je o to lidi co nejvíc napíchat jedovatejma vakcínama. to je zajímavý, že vakcínu vyvíjí celej svět. a jak rychle, co? zatímco lék nejsme schopný najít, že. i když, v zahraničí na tom nejsou tak bídně, jako my. tady se tutlá hodně dobře.

no hele, otázka měsíce ne, ale půl roka ve standardním režimu. když máme ale ten děsně nouzovej stav, kdy všichni za tejden umřeme, umim si představit, že by se to mohlo i urychlit, to by o to ovšem stát musel stát:D

normalnimatka
24. únor 2021

@martiniquest mimochodem anesteziolog na ARU je něco jinýho, než anesteziolog na chirurchii, přeci. aro přece vytížený je. i když na ty sociální hospitalizace by se taky mělo pamatovat, že? ze začátku se o nich mluvilo. teď to nikoho nezajímá. kolik z těch lidí, co jsou v nemocnicích, tu nemocnici OPRAVDU potřebujou, a který se jen nemaj kam vrátit, protože je "tam" nechtěj.
víš, řešení je úplně někde jinde. ne v tom, aby všichni lidi byli stejný posraný jako ty.. nemůžeš prostě uzavírat republiku do konců všech věků. všechno je mnohem složitější. tak, že ve skutečnosti to je právě častějc spíš jednoduchý.

veruuu_kubesovic
24. únor 2021

Jezismarja ženský, proboha chce to trochu optimismu do toho vašeho pomalého umírání...Život neskončil, jede se dal, kdysi bylo spousta onemocneni na které se umíralo, pomohlo možná očkování, možná kdo ví co?
Když vám to není po chuti, klidně se denně prolevejte savem a skuhrejte dal...
Ja ziju, mam 2 deti, starší dcera s cukrovkou, roušky nosím jedině kdyz jdeme na kontrolu k diabetolozce, do obchodu necouram x krát denně, venku rousku nemám, a co dělají ostatní je mi fuk, ja nemam čas kontrolovat kdo má nebo nemá roušku...to fakt není moje starost!!!
Stejne tak jako se vídáme s rodinou, deti mají jen jednu babičku, hystercit z Covidu fakt nehodlám, klidně se zamknete doma na 3 západy a vypnete hlavně TV pac ta roční mediální masáž vás zničí, hlavně psychicky...

klokanka31
24. únor 2021

@fififjonka Lepší dcerku ochudit o kontakty a mít jí zdravou, než jí dopřát kamarády, ale pak ji nedejbože vidět bojovat o život. Asi jsi taky slyšela o tom syndromu z korony u malých dětí.

klokanka31
24. únor 2021

@bruckner Až bude někdo z tvých nejbližších bojovat o život, tak budeš mluvit jinak.

bruckner
24. únor 2021

@normalnimatka konečně někdo normální 👍
@veruuu_kubesovic přesně 👏

bruckner
24. únor 2021

@klokanka31 ani netušíš kolik mých příbuzných bojovalo o život...a prohrálo....a nebyl to covid....aha.....z toho se fakt neposeru

klokanka31
24. únor 2021

@martiniquest A jde i o to KDO za chvíli bude v těch nemocnicích léčit, když sami zdravotníci jsou nakažení.

klokanka31
24. únor 2021

@bruckner Ale proč jít smrti vstříc?

drep
24. únor 2021

@normalnimatka bože, to jsou plky. Ta atestace se jmenuje anesteziologie a intenzivní medicína, patříme pod jedno oddělení a naprostá většina nás je deponovaných na aro/jip lůžkách. Jasně, že tě bude mít kdo uspat, jasně, že tě bude mít kdo operovat, akorát po mrtvici možná skončíš na ortopedickým jipu, protože to je občas jediný necovidový volný lůžko ve špitále (jasně, nezapomínám na ultimátní argument, že špitály jsou buď prázdné nebo plné lidí bez obtíží, jen se mi tuhle kravinu nechce vyvracet už po tisíce). A kolik tam mají zkušeností s péčí o lidi po mrtvici nebo resekci střeva vím dobře.

klokanka31
24. únor 2021

Víte v čem je teď největší problém? Britská mutace je sakra zákeřná potvora, která zabíjí i zcela zdravé a MLADÉ lidi. To vám nevadí? Že nejsou v bezpečí naše děti, ani my? O život dětí se bojí snad každá normální máma. A i o sebe byste měly mít obavy, copak vás nenapadla myšlenka co když zrovna vy neuvidíte vyrůstat vaše dítě? A co by dítě mělo za život bez mámy?

normalnimatka
24. únor 2021

@klokanka31 tak zaprvé, chřipka taky zabíjí. i mladý. a nejen britská mutace, ale všechen kovid občas zabíjí i mladý.

ale čemu prosimtě prospěje strach?:D jako já fakt nevim, mně to rozum nebere. víš, že imunita je něco, co je třeba hodně propojený se stresem, potažmo strachem? takže úlně to nejhorší, co můžeš pro sebe i svoje děti udělat, je bejt podělaná. VŽDYCKY tady byly nemoci. VŽDYCKY se může stát jakákoliv nehoda. strach nic neřeší. paralyzuje tě, všechno zhoršuje, neprospívá.

@drep no tak sociální hospitalizace se uváděl oficiálně podíl snad 40%, což mi teda rozhodně nepřijde vůbec málo.

klokanka31
24. únor 2021

@normalnimatka Je zajímavý že to zabilo i mladého chlapa, který to měl u pr**** jako ty.

normalnimatka
24. únor 2021

@klokanka31 no a? to s tím jako souvisí jak? jak mi má pomoct v mým potenciálním přežití nebo nepřežití při kovidu, jestli jsem z toho posraná?:D když pominu teda to, že tím nemyslíš to, že ten strach z tý nemoci to samozřejmě vemi pravděpodobně zhorší..?

a teda neřekla bych, že to co píšu, nějak vypovídá o tom, že bych to měla u prdele. já jen říkám, že se to řeší špatně. a že to řešení není zamknout celej svět, poslat celej stát do kopru, nebo při nejmenším zadlužit naše děti a vnoučata na dašlích 100 let, jak nikdy, a hlavně není řešení bejt z toho podělanej.

hojda
24. únor 2021

@normalnimatka jj jenze tahle chripecka zabila v Americe vic lidi nez zemrelo v obou svetovych valka i ve Vietnamu a v New Yorku umrelo plno lidi uplne zbytecne na celkem banalni veci, protoze zkolaboval zdravotni system. Kolik let se chces promorovat, nez tu projdou vsechny mutace? Cim lepsi vir moznost se sirit, tim vetsi sance na dalsi horsi a horsi mutace na ktere ti promoreni bude prd platny.