Covid a přístup lidí

24. únor 2021

Spíš se potřebuji vypovídat, než se na něco co zeptat...já už si připadám spíš jako blázen, že to řeším. To to opravdu tak hrotíme a bojíme se zbytečně, jsme ovce? Od začátku pandemie se chováme víceméně zodpovědně. Stýkáme se s nejbližší rodinou. Teď jsme návštěvu u rodičů odřekli kvůli situaci. Přátelé jen v případě, když situace byla pod kontrolou. Dítě chodilo do školky vesměs dva měsíce. Jsem doma s mladším, tak staršího mám tak zase doma. Stejně jako listopad a prosinec. Nosíme roušky tam, kde bysme mohli někoho nakazit. Když jsme byli nachlazený a nešli na testy, zůstali jsme v karanténě dva týdny. Když jsme nakonec měli potvrzený covid, zůstali jsme doma 3 týdny (manžel má home office). Ale přijde mi, že 90% lidí si.mysli, že jsou nedotknutelní. Mě to přijde jako bezohlednost vůči těm druhým, kteří by se třeba i chtěli chránit. Vesměs vím o spoustě lidí, kteří byli v kontaktu s nakaženým, věděli o tom, ale vesele se setkávají s ostatními, nic neřeší. Nikomu nic neřeknou. Co to má být tohle...těm.lidem nedochází, že tímhle se ta situace zhoršuje? Že by ten život mohl být lepší, když by se dodržovalo, co se má? Prosím, nelinčujte mě. Jen už se těším opět na normální život a tahle situace mě dostává do kolen.

hojda
25. únor 2021

@zuzineckah Mluvím o náměstí, centrum města, takže tam je ten pohyb osob opravdu vyšší. aktuálně platné: na všech ostatních veřejně přístupných místech v zastavěném území obce, kde
dochází na stejném místě a ve stejný čas k přítomnosti alespoň 2 osob vzdálených
od sebe méně než 2 metry, nejedná-li se výlučně o členy domácnosti.

eithelwing
25. únor 2021

Mám to stejně. Dcera do školky chodí, ale jen když je ok. Jezdime na nakup, k nejbližší rodině. Na vesnici je naštěstí příroda dostupná, aniž bychom museli potkavat hory lidí.
Nepřestává mě udivovat, jak lidi nosí roušky pod nosem, kašlou na dezinfekci, jezdí na hory... Vždycky jsem byla naštvaná na děti ve škole, že znají jen svá práva a nechápou své povinnosti. Jenže mnoho dospělých to má stejně.

klokanka31
25. únor 2021

@zuzineckah Ale ten selský rozum nás dostal tam, kde teď jsme. V pr****

zuzineckah
25. únor 2021

@hojda koukám, že to žereš ve velkým. Tak jo 🙂 Tohle nařízení respektovat nebudu, nejsem samovrah, abych si funěla do roušky nebo respirátoru tam, kde opravdu nemusím. A kde musím, k tomu opravdu nepotřebuji vodítko. Venku rozhodně žádný tlamolep nosit nebudu.
@klokanka31 ne, tam nás dostala vláda, která - už se opakuji, ale asi si to nečetla - nebyla za ROK schopna navýšit kapacitu nemocnic o alternativní lůžka třeba v na držky padajících hotelech, ani počet zdravotníků třeba z řad dobrovolníků nebo mediků a studentů, kteří by tato lůžka (sociální hospitalizace, bezpříznakový pacienti a pacienti s lehkým průběhem) obsluhovali. Takže NE, opravdu si tohle na triko neberu. Od jistého momentu (přesněji minimálně od podzimu, kdy velkohubě ty debilové vystavěly pseudonemocnici v Letňanech, kterou záhy zase sbalili s účtem 100 mega) je to zcela jednoznačně a JEN odpovědnost vlády.

hojda
25. únor 2021

@zuzineckah nenos, jen se nediv, ze je treba problem s hospitalizaci dite, protoze detske oddeleni predelali na covid oddeleni.

hojda
25. únor 2021

@zuzineckah chybi jipova luzka a personal k nim, jip v hotelu nezridis a z cisniku jipove sesry ta rok neudelas, v nemocnicich je problem jen s temi jip oddelenimi, predstav si to jako hrdlo lahve, tim projde jen omezene mnozstvi a za nim uz je luzek vice, ale kdyz vsichni potrebuji v jeden okamzit jip, tak je problem.

maargit
25. únor 2021

@eithelwing s vetsinou souhlasim. Rousku/respirator ve vnitrnich prostorach nosim, socialni kontakty omezeny. Ale cemu vadi hory?

marcicek84
25. únor 2021

@zuzineckah radim ti,nedohaduj se se svedky covidovy,nema to smysl,ztratis jen cas a stejne si pojedou to svoje,ja tyhke stale stejne nicky uz znam Flegr je jejich novy buh a apoklypsu vyhlizeli uz na podzim...🙈🙉🙊

hojda
25. únor 2021

@marcicek84 řekla hysterka měsíců únor a březen 2020😉

drep
25. únor 2021

@zuzineckah hele, ty stokrát omlet sociální hospitalizace nevím, kde jsou, ale nejsou to jipky. Intenzivní péče je ta nejvíc křehká struktura. Vidím v naší nemocnici, jaká je enormní snaha navýšit jejich kapacity, jenže to neuděláš ze dne na den. U nás se jedna jipka rozrostla z šesti na patnáct lůžek, už podruhé jdu sloužím na jipku v provizorních podmínkách (takové, které bych si představila na misi s lékaři bez hranic nikoliv v krajské nemocnici v 21. Století). Sestry ze standardů tak pracují už půl roku a pořád to neumí. Což není jejich vina, ony se hrozně snaží, ale práce nad hlavu, lidí málo, zkušené sestry se snaží jim věnovat, ale mají dost svého. A doktora na jipku můžeš pustit nejdřív s dvěma roky praxe, dřív by tam byl totál bezadný a spíš nebezpečný. Koupíš přístroje, těch je hafo, ale intenzivistickoj sestru cvičíš tak dva roky, doktora pět. A to fakt vláda nemá šanci vyřešit.

marcicek84
25. únor 2021

@hojda ani nevim proc na me reagujes,s tebou jsem si vubec nepsala...koukam,ze sis tady nasla dalsi obet,snad ti dlouho psenka nepokvete...

hojda
25. únor 2021

@marcicek84 😴😴😴 Nějaký pěkný hoax na dobrou noc by nebyl?

tynka9
25. únor 2021

@normalnimatka jako elaborát jsi sem zkopirovala pěkný. Nemám to tak dopodrobna prostudované, jako @somalicats (díky za odbornější info)... ale jen kritickým myšlením - kardiochirurg se pasuje do role imunologa - už to mi blinká kontrolka. Možná byly vakcíny připravené nestandardně rychle, ale na druhou stranu, pokud by nebyly bezpečné, tak přes schvalovací autority neprojdou. V tuhle chvíli je celosvětově naočkováno mnoho lidí a vakcíny jsou pod takovým drobnohledem, že kdyby se objevilo podezření na popsané nežádoucí účinky, tak už se o tom mluví, zkoumá se, řeší se. A že se nakazili někteří po první dávce vakcíny? Ti je samozřejmě možné, až cca 14 dní po druhé dávce nastupuje imunita...

normalnimatka
25. únor 2021

@tynka9 to jsi hodně naivní, že si myslíš, že vakcíny a jejich studie jsou pod drobnohledem:D

eithelwing
26. únor 2021

@maargit Osobně věřím tomu, že Trutnovsko zamořili turisti. Příbuzná tam dělá na covidovem a říkala, že po uzavření okresu se konečně Trutnov vylidnil. To už by byvalo bylo lepší, kdyby pro omezený počet lidí otevřeli svahy a hlavně se snažili zamezit shlukování. Ale to už je teď jedno. 🤷

maargit
26. únor 2021

@eithelwing Tak to je prave to, co si moc nemyslim. Manzel tam ma rodinu, zname, kamarady. Domaci, garazove party na dennim poradku. Turiste, co jdou do hor, nakazi maximalne kolegu, co s nima sedi v aute a logicky si to z okresu pak odvezou. Pokud vubec nekoho nakazi. Na horach a venku obecne je sance chytit to dost nizka. Ale domaci chlastacky, nesvedomitost a nezodpovednost, to je to, co to dela.

maargit
26. únor 2021

@eithelwing Ale pro otevreni svahu jsem. To bylo opravdu nelogicke. Kdyby to otevreli pro snizeny pocet lidi, tak nevidim problem. Kazdy uz si pohlida, aby jel na sedacce sam. Ale v helme a kukle je fakt prenos limitne blizici se nule. Samozrejme je problem pridruzene provozy. Ale kdyz jsou uzavrene ubytovaci kapacity, tak o co jde... No, ale to uz je opravdu jedno

eithelwing
26. únor 2021

@maargit Taky tam má rodinu a manžel též. Máme trochu jiné informace. 🙂 Ale s těmi zabavami to znám stejně. Mám kamarády, u nichž v práci proběhly předvánoční večírky, kteří ví, které podniky jsou natajno otevřené. 🤷 Jenže to je přesně to pokřivené chápání demokracie. A obávám se, že přísnější omezení to moc nespasi, pokud je lidi nevezmou za své.

tynka9
26. únor 2021

@normalnimatka hele u každého léku probíhají ještě post-registrační studie. Protože nelze při klinických studiích přijít na vše. A mohla bych ti vyjmenovat pár léků, které se třeba po 5 letech na trhu stáhly, protože se objevily závazné až život ohrožující NÚ. A byly to léky, které rozhodně v tak krátkém čase neužívalo tolik lidí, nebylo tolik dat. (Ale fungují jiným způsobem než vakciny, hůř se nu predvidaji) Už jen Izrael poskytl Pfizeru data o ockovanych, což standard také nebývá. A v případě, že se tady řeší “podezřelé” úmrtí seniora po vakcinaci, tak bych se hodně divila, kdyby se tady ututlalo zrovna něco takového, co popisuje ten článek.

marcicek84
26. únor 2021

@tynka9 vzhledem k různým zvěrstvům co se děly v minulosti a že těch očkovacích skandálů bylo, tak bych na toto vyjádření byla velmi opatrná. Víme, že to řízení státu potřebuje do lidí dostat, že jiný plán není a pak se i nabízí ta možnost, že přivou oči na případnými ztrátami, ano pro společnost je to krásné, ale do té doby, než se to bude týkat konkrétně tebe nebo někoho z tvých blízkých to ten celospolečenský efekt ti k ničemu nepomůže a ani když budeš mít zbytek života poškození zdraví, tak tu společnost nebudeš absolutně zajímat, takže opatrnost je skutečně na místě... co popisuje ten článek by vysvětlilo to podezřele úmrtí některých seniorů po aplikaci vakcíny...

normalnimatka
26. únor 2021

@tynka9 ahjo, to tě fakt mám poučovat o tom šíleným mechanismu nahlašování a uznávání NÚ? kolik jen lidí zvedne zadek, a jde nahlásit nú doktoroj, že? a kolik doktorů řekne od stolu "no, to nemůže bejt očkováním..." "ale stalo se to přesně po tom" "no to je náhoda, s tím jsem se za celou praxi nesetkala, vakíny jsou naprosto bezpečný" aneb "vypadněte a neotravujte..."? ae i když to nahlásíš, tak kolik doktorů to není línejch nahlásit? a i když výjimečně idoktor není línej a opravdu se to nahlásí, tak co asi farmafirma na to? farmafirma řekne jen časová shoda, spojitost s očkováním eprokázaná. a jak by taky mohla bejt, že? i když někdo kixne, mylsíš, že se těm tělům hrabou v mozku? stačí nebejt úplně blbej, a třeba sledovat velmi nápadně silnou korelaci mezi množstvím očkování a SIDS. u dětí je to pro ně vůbec super. všecky úmrtí mrňat uzavřou jako SIDS a nazdar. a to i když se to stane u dvojčat den po očkování. (ano, to je bohužel pravda). taky je zajímavá statistika, jak loni v usa rapidně klesl počet sids, protože lidi o hodně míň chodili se svejma dětma k doktorům. jinak usa patří k zemím s nad s největíšm počtem sids na počet obyvatel, a taky počet píchanců u miminek. ale klidně měj růžový brejle.
další kapitola je provádění oněch studií, kdy se reálně nezkoumá skupina A, která dostane onu vakcínu a skupina B, která dostane placebo, jako opravdu placebo, a ne jinou vakcínu, která je hodně podobně poškozující, třeba meningokok. výsledek? skupina A se neliší výrazně od skup B = nová vakcína je bezpečná. ačkoliv některý z těhlech kovid vakcín byly údajně opravdu kontrolovaný s placebem, není to rozhodně standard.
k tomu kovidu a jeho nápadnou souvislostí očkování s úmrtíma seniorů, je taky "pěknej" případ třeba Gibraltar. Kdo chce, informace si najde.
A já už končim. Nebudu tady plejtvat čas🙂

drep
26. únor 2021

@tynka9 že se ti chce diskutovat s konspirátorama, dyť je to ztráta času. Expertka si to přečetla na rosalio a proto je to slovo boží🤷‍♀️

klokanka31
26. únor 2021

@marcicek84 Vždyť před pár dny se psalo jak v domově důchodců ve Vrchlabí umřelo 30 důchodců... Byli očkovaní, ale to prý nemělo se smrtí nic společného 🤔

maargit
26. únor 2021

@eithelwing Pokrivene chapani demokracie je u nas dost fenomen. Ale v tom pripade se vlastne muzeme i shodnout na tom, ze turiste to na trutnovsku nerozsirili. Nebo aspon ne v te mire, ze by kvuli nim musel byt zavreny okres. Myslim, ze si trutnovaci k uzavreni dopomohli stejne jako v jinych okresech tim, jak se chovali. Na turisty bych to nehazela, turiste jsou i v jinych okresech a pri dodrzeni vsech opatreni ze strany starousedliku a ze strany turistu by melo byt vse v poradku. Rekla bych, ze my jsme opatrni, ale hory potrebujeme a na slusne turisty a sportovce nedam dopustit.

marcicek84
26. únor 2021

@klokanka31 no, když ti po vakcíně umře najednou 30 důchodců a někdo řekne, že za to vakcína nemůže, tak jsem rozhodně na pozoru, protože tomu prostě neuvěřím, je to už docela podstatný počet, na to, aby to nemělo částečnou souvislost (neříkám, že všichni) a jestli si někdo potřebuje lhát do kapsy, že to je přirozená smrt, tak prosím, ale bylo by lepší vědět, kdyby ta vakcína nebyla bezpečná, než půjde k ostatním lidem, nedej bože dětem...

somalicats
26. únor 2021

@sudylichozrout Sputnik je obdobny te od Astra Zeneca. Inaktivovany virus ma cinska vakcina. Ale jak jsem psala, tak u zvirat je zkusenosti dost s temi inaktivovanymi vakcinami.

klokanka31
26. únor 2021

@marcicek84 Přesně. My s manželem máme jednu teorii proč se vakcína dává zatím jen důchodcům, ale tady to nechci radši psát...

somalicats
26. únor 2021

@drep Tak to vis, dr. Google a spol vi vsechno nejlip 😀. Btw. ja uz jsem naockovana i pres tehotenstvi, pac prichazim do kontaktu s pacienty a kupodivu jsem neumrela ani dite nebylo preprogramovano. Ale ten cip od Gatese je bozi, neomezena data... Ale pssst 😀

mamikry
26. únor 2021

@somalicats Takze ockovani v tehotenstvi a pri kojeni nevadi? Mam rodit v kvetnu (to se na me teda patrne jeste nedostane), ale pri kojeni, pokud kojit budu a bude cim, bych se naockovat nechala.

marcicek84
26. únor 2021

@klokanka31 tak teď se to zkusí na učitelích, tak uvidíme co se bude dít, ale bude zavřená republika a okresy pro jistotu, aby se nic neprosáklo, že...