Dcera a výběr plavek

verca_20
25. čer 2019

Ahoj, dceři bylo čerstvě 16 let a jako dárek si přála nové plavky které budou aspoň trochu ,,sexy" narozdíl od jednodílných, které měla dosud na plavání (plave závodně). Dala jsem ji na ně peníze, ať si vybere sama. Včera si je vzala na opalavoní na zahradu a já byla v lehkém šoku.. horní díl by šel, přesto, že je štíhlá, tak už je docela vyvinutá na svůj věk, takže zvolila takový sportovně střižený pevnější vršek, zato ten spodek.. vybrala si titěrná tanga, prakticky jen šňůrky vzadu spojené malým černým trojúhelníčkem.. a já nevěděla, jak reagovat. Nelíbí se mi představa, že bude u nás na koupališti v tomhle.. a uvidí ji její spolužáči.. učitelé, sousedé.. zároveň ji to nechci zakazovat a poroučet ji, ale nevím, zda tohle už není fakt příliš. Jak by jste reagovali vy? Dovolili by jste to dceři, nebo by šly tanga do koše? Díky za názory

karlajasmine
25. čer 2019

@verca_20 nechala bych ji, aby se oblékla jak chce..naprosto chápu, že ti to vadí, ale tím, že jí to zakážes, nijak ničemu nepomůžes, ani vašemu vztahu...

suzyz
25. čer 2019

Záleží, jaký máte vztah - jestli bere v potaz tvůj názor, nebo má tendenci se ještě víc "zabejčit". Promluvila bych si s ní a vysvětlila, že minimálně v jejím věku tanga nejsou úplně vhodné na veřejné koupaliště. Nabídla bych jí, že třeba dokoupíme ještě jiný spodní díl - jsou např. i "brazilky", ty vypadají ještě líp, než tanga (nevím, ale plavková tanga se podle mně nosila tak před 15 lety, nebo že by se to zase vracelo?). Prostě, zkusila bych jí to vysvětlit, ale spíš takhle (můžou si tam zní dělat i legraci apod., aby si nemyslela, že ti "vadí", když bude vypadat dobře - známe tenhle věk 🙂 Tvrdým zákazem apod. bych nešla, ona si holka může koupit cokoli a pak si to převlíknout, že to ani nezjistíš...

codal
25. čer 2019

Když jsem byla v pubertě nosila jsem černé linky a černé hadry. Máma učila na stejné škole, kde jsem studovala a věřím, že se za mě chvilema fakt styděla, páč ji i kolegové říkali, že jsem jak můra. Nikdy mi nic neřekla, nechala mě,až mě to přejde (naštěstí to netrvalo dlouho😀). Asi bych ji nechala, i když taky chapu, že ti to není příjemné.. dneska je hodně odhalená móda, já na to taky moc nejsem, ale myslím, že na tom koupališti nebude zdaleka sama v takových plavkách...

klea81
25. čer 2019

Její život, její věc. Můžeš maximálně říct, že ty bys v tom nechodila.

barulina
25. čer 2019

Ja na tom ani nevidim nic spatneho. Mozna jsem pro nekoho divna ale u dcery za par 7 let dbam i na to at chodi pekne oblikana. Podotykam ze ja rada vystrihy kratucke sukne. Aleni teplaky pekne tenisky, jehly 10cm. Dcerce vybiram obleceni uz ted takove rajcovni nebo jak to napsat ale primerenw veku. Pokud ma v 16 peknou postavu je jen fajn ze ma sebevedomi a umi to. Zenska ma byt zenska a tohle je uz naproossto bezna vec. Je mlad je leto tak proc ne;)

tulikiss
25. čer 2019

nechala bych ji at si je uzije, za par let bude vzpominat.. ja taky vzpominam na to kde je ta doba, kdy jsem si mohla tanga dovolit 😀 😀

lstuchlova
25. čer 2019

@codal Já jsem "můra" už 10 let. I teď se občas někdo mámy zeptá a podivuje, že mě to ještě nepřešlo. Odpovídá: Ani nepřejde. 🙂

Já v 16 takové plavky neměla, tanga jsem nikdy nechtěla, nebylo to pohodlné. Spolužačky ale tanga a tangové plavky nosily od 14.

bayt
25. čer 2019

@verca_20 Hm, taky by mi to vadilo, ale je skoro dospělá, má nárok oblékat se podle sebe 🙂 Navíc je ve věku, kdy člověk experimentuje. Taky jsem v pubertě nosila tanga, dneska bych si je na sebe nevzala :D

leilinka1234
25. čer 2019

Rozumím tomu z pohledu rodiče... Ale taky tomu rozumím z pohledu té mladé štíhlé slečny 🙂 byly časy, kdy jsem chodila na koupáku v tangách a bez vršku :D nebyly to sice trinitivriti :D byly takový krapet sportovnější, ale zadek mi koukal stejně :D nechala bych jí, případně bych jí naznačila, že se to třeba ne všude hodí a nabídla jí nákup ještě jednoho spodního dílu 🙂

verca_20
autor
25. čer 2019

@bayt A proč ta změna? :D

verca_20
autor
25. čer 2019

@leilinka1234 A kolik vám v té době bylo, smím-li se zeptat?🙂

pipi_puncocha
25. čer 2019

Já bych ji nechala, pokud se vyloženě nezeptá co si o tom myslíš, tak bych to nechala na ní. Možná se v tom sama bude cítit nic moc, pokud by kamarádky měly "normální" plavky.

A z druhé strany, já jsem se zase vždycky styděla, že mamka se opalovala bez vršku.🤣 (sama bych se pomalu nejradši koupala ve skafandru už od mala)

simone5
25. čer 2019

Řekla bych jí svůj názor, ale nic jí nezakazovala. Ideální je taky, když by jí svůj řekl její otec, pokud s ním má dobrý vztah. Já třeba v tomhle věku na názor táty dala hodně. Když mi tehdy řekl, že tanga mu přijdou laciná a že hezčí jsou plavky zakrývající zadek, ale se šňůrami na bocích, tak to jsem se mohla zvencnout, abych si něco takového pořídila. Naopak kdyby mi to rodiče zakázali, na truc bych nosila tanga. 😀
Ale z pozice rodiče vás naprosto chápu a děsím se toho, až tohle budu taky jednou řešit. 😝😅

sudylichozrout
25. čer 2019

Nechala bych ji byt, chce se libit. Ma na to uz vek, je ji 16. Je pravdepodobne, ze uz ma za sebou i nejake experimenty s klucima, uz se urcite nekde opila, mozna si dala i brko. Takova je puberta, no 🙂 Clovek se musi smirit s tim, ze uz ty male princeznicky vyrostly, chteji se nejak oblekat a nejak chovat.

leilinka1234
25. čer 2019

@verca_20 do 16ti jsem byla děsně drsná punkerka 😂 takže to tanga nehrozily, protože byly děsně super kanady a maskáčové oblečení... Tanga přišly asi chvíli před 17. narozeninami s novým přítelem 🙂 nicméně naši by asi tenkrát brali spíš ty tanga než dceru, která se češe bůh ví jak a je neustále zavřená v garáži s nějakými individuii s barevnou hlavou :D nakonec ze mě vyrostla celkem rozumná holka, ale chtělo to čas a ne zákazy rodičů 🙂

martinka_33
25. čer 2019

Pořád lepší když si vezme tanga dcera v 16ti než moje teta v 60ti 😀

kapii
25. čer 2019

Nezakazovala bych nic, jen by vám to narušilo vztah. Chápu, že ti to přijde nevkusné, ale přejde jí to. Já v 16 chodila jenom v černé, vysoké glády k tomu krátké sukně nebo minikraťasy, všude samé cvočky, vlasy na červeno po pás. Naši to nijak nehrotili. Kámoška měla přísné rodiče, ještě když jí bylo 19, tak nosila dvoje hadry, jedny na cestu z domu a domů a druhé mezi lidi a malovala se až ve škole. Jak jsme vypadly na VŠ, tak si chtěla vše vykompenzovat a byla jak utržená ze řetězu, protože teprve doháněla tu neodžitou pubertu a o rodičích nijak hezky nikdy nemluvila.

rajecka
25. čer 2019

Já bych neřešila, zda je to vhodné, spíš by mi vadilo, že tím může vysílat signály, které třeba ani sama původně nechtěla. Však to znáte samy, jsou chlapi, kteří mají pocit, že si výstřih a krátkou sukni oblékáte jen proto, abyste je sváděla. Když jdou moje obdařenější kamarádky s výstřihem tančit, okamžitě všichni mají pocit, že je můžou "ohrabávat", protože proč jinak by si takový výstřih braly..... Záleží jaká je, já bych jí vyjádřila pochopení, že v tomhle věku chce být každý co nejvíc atraktivní, ale jestli si je jistá, že chce vzbuzovat pozornost i u můžu tohohle typu.

zuzineckah
25. čer 2019
zuzineckah
25. čer 2019

@verca_20 podle mě si prokaučovala ten moment, kdy si do výběru plavek mohla zasáhnout. Měla si jít s ní a zkusit ji nabídnout vhodnou alternativu přímo v obchodě... spodky jste klidně mohly pořešit dva... Asi nemá cenu jí zakazovat. Ale zkusila bych to jinak. Ona má kluka? Jestli jo, zeptala bych se jí, jestli by se jí líbilo, kdyby se před ním producírovala nějaká pěkná kamarádka s téměř holou zadelí 😉 aby se případně nedivila, když jí přestanou kamarádky tahat s sebou ven😎 Jestli by pro jistotu nechtěla přeci jen na tyto příležitosti něco méně vyzývavého👍

zuzineckah
25. čer 2019

@martinka_33 ale zas na druhou stranu - moje tchyně bude mít 60 za tři roky a kdyby si hodila tanga, tak by schovala do kapsy i mladé žáby. Postavu má výstavní, hezky vysportovanou, pevnou, všeho tak akorát👍 Nicméně producírování v tangách není nic pro její povahu 😉

alkuska
25. čer 2019

řEKLA BYCH SVŮJ NÁZOR A AŤ SI TO DOBŘE ROZMYSLÍ A KDYBY TRVALA NA SVÉM, NECHALA BYCH JI. Jej, omluva za caps lock.

Z mé osobní zkušenosti - naši byli vždy hodně upjatí a přísní. Prakticky celou pobertu mi vybírala oblečení mamka a jelikož jsem nikdy nebyl uplně štíhlá a jsem i typem postavy taková hodně statná a kus ženské, vybírala na mě naprosto nemožné usedlé hadry jak na starou babu. Ale jako fakt, kolikrát to byly pestré flekaté umělé košile nebo takové ty obyčejné bavlněné trička s potiskama od vietnamců. Nic holčičího, žádné šaty, tričenka. Kolik já jsem se kvůli tomu nabrečela a navzdorovala, vše marno. Dodnes se stydím jak nemožně jsem chodila, jednou jsem potkala opravdu 60-ti letou ženskou ve stejném modelu jak jsem měla já, Jako chápu že se na mě špatně kupovalo, byla jsem fakt velká (ne obézní, ale statná, velké prsa, ženská postava už ve 13), ale užila jsem si i keců a posměšků od vrstevníků že je mi z toho ponížení do breku ještě dnes. Navíc mamka dodnes neumí vybrat dobře podprsenku, to bylo taky peklíčko. Ale moc mě to dodnes mrzí že nikdo nebral ohled na mé přání i když už jsem byla téměř dospělá. takže za mě - opatrně sdělit názor, ale nejdi uplně represivně přes mrtvoly, pže ti to může být zazlíváno i za dvacet let. Mnohem snáz bych asi dneska snesla to, kdybych si řekla že jsem já sama byla tele že jsem nějak blbě chodila, než že jsem to věděla už tehdy a musela jsem z donucení.
@verca_20

simone5
25. čer 2019

@zuzineckah Než aby moje máma šla se mnou v 16 na nákup plavek, tak bych se tehdy radši nechala dobrovolně vydědit. 😀 Neříkám, že to je případ tazatelky, ale přidávám svou zkušenost. A to jsem s mámou měla hezký vztah, ale prostě jsem si tyhle věci chtěla dělat po svém. Myslím, že i tohle patří k věku,

martinka_33
25. čer 2019

@zuzineckah Teta taky nemá osklivou postavu, navíc je vždycky hezky opalena 🙂 Je fakt, že já taky nemám tu povahu...

hasara33
25. čer 2019

@verca_20 u plavek bych asi takový problém neviděla, koneckonců pro chlapy jsou sexy prakticky všechny dvoudílný plavky, přeci jen to je skoro jako spodní prádlo 😁 pokud se ti to na dceři nelíbí tak bych jí asi s klidem řekla své výhrady popřípadě jí nabídla, že si můžeš vybrat jiný spodní díl 😉 ale určitě žádné výčitky či nějaké zakazování ......nicméně spíš bych si mnohem větší pozor dávala na to, jak se obléká když jde někam tzv. "pařit" přeci jen v dnešní době to některé holky opravdu přehání, zvlášť pak v letních měsících, a chlapi by si to bohužel mohli vyložit úplně jinak hlavně když pak holky třeba lehce koketují

zuzineckah
25. čer 2019

@simone5 to je kus od kusu... já s dcerou chodím nakupovat běžně, i plavky👍 Za týden má 17... nevybírám jí nic, ale když přestřelí, nebo něco vyloženě nelichotí její postavě, tak jí to taktně řeknu. Občas se sfoukne, ale vetsinou to uzná a mrkne po něčem jiném

bayt
25. čer 2019

@verca_20 Hm, protože je to minimálně vulgární 🙂 A nepohodlné 🙂

verca_20
autor
25. čer 2019

@bayt Myslíte jako plavky? nebo jako spodní prádlo?

bayt
25. čer 2019

@verca_20 Oboje.

verca_20
autor
25. čer 2019

@bayt Tak myslím, že jako prádlo vulgární nejsou, to je přeci nikdo nevidí.. to nepohodlí ovšem chápu..