Dotaz - Po jaké době jste s přítelem uvažovali o rodině? Kolik Vám bylo?

6. črc 2020

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat na Váš názor.. Ohledně rodiny po jaké době jste s přítelem uvažovali o rodině a popřípadě kolik Vám bylo?
Protože s přítelem jsme spolu už pomalu 5 let, a máme kde bydlet teď nám schválili hypotéku.. Pritelovi je 26 mě je 22.. A opravdu už uvažujeme o miminku, ale chtěla bych se zeptat jestli náhodou není to příliš brzy, protože už se mi stalo že jsem někde řekla že s přítelem uvažujeme o rodině, ale řekla mi na to že si zkazime mladí a že budou děti vychovávat děti... Tak by mě zajímal Váš názor děkuji.

gruyerre
6. črc 2020

@zelenaesmolda promiň, ale to je fakt uhozeny uvazovat takhle... Protože za 10 let můžu chtít jinyho chlapa, dám mu kopačky, přestože ho miluji a on mě. Jen abych vyzkoušela víc chlapů. Super. A pak si to může celý život vyčítat, protože zjistí, že odkopla toho prvního nejlepšího 🙈🙉😀

tasimia
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
6. črc 2020

@gruyerre
nebo se za deset let zamiluje jinde a uz nebude moct odejit protoze deti,dum,hypoteka atd.

hasara33
6. črc 2020

Já jsem trochu v tomhle staromódní takže za mě první svatba a potom dítě, přes to nejede vlak😁 ale samozřejmě každý si to musí udělat tak, jak mu to nejvíce vyhovuje 😉 jinak osobně si nemyslím, že ve 22 letech je to brzo, kdybych manžela potkala v tomto věku tak je scénář stejný 🤗 jinak taky je to můj první vážný vztah, protože než jsem potkala jeho měla jsem několik mužů, ale s těma jsem od začátku věděla, že nemá ani cenu cokoliv vážného začínat, něco jim chybělo a to "něco" jsem právě našla u manžela 😊 pokud to cítíš uvnitř, pokud cítíš, že je to ten pravý tak se řiď svou intuicí a jděte do toho, hodně štěstí vám přeji a žijte spolu šťastně dokud vás smrt nerozdělí 🤗🤗🤗🍀🍀

gruyerre
6. črc 2020

@zelenaesmolda no a nebo bude za 10 let šťastná, vdaná a s dětmi. To nikdo neví. Měla by se zařídit podle toho, jak to nejlíp cítí ona sama. Ne se rozchazet se chlapem, kterýho miluje, protože coby kdyby.
A ty teda taky pořád čekáš se založením rodiny a s bydlením, jestli náhodou za 10 let nezačneš milovat někoho jiného?

ariadna12
6. črc 2020

Pokud mate hotove skoly a nejakou pozici v zamestnani, ktera vyhovuje, jste spolu stastni, sla bych do mimca. Ja rodila v 39 letech a vim, ze ve 22 letech bych mela mnohem vic energie. Starsi matky byvaji nektere uzkostlivejsi a maji logicky i stare rodice, takze detatko prarodice, i kdyby stokrat chteli, nepohlidaji. Za mne to brzy neni.

ajja87
6. črc 2020

Já bych do toho taky šla, my s manželem po devitiletem vztahu se vzali, ze rok na to miminko, mě v té době táhlo na třicet manzelovi 31.Chtela jsem vždycky dítě dřív(treba už kolem těch 23),tvrdila jsem, že nechci být stará máma s mít dítě až ve třiceti, ale manžel nechtěl ,ja ani neprotestovala, od těch 23 jsem si vždycky říkala, tak treba příští rok, že si teda ještě užijeme, no a čas letěl a mě bylo 28, když manžel přišel s tím, že bychom tedy mohli mít dítě... No jenže první tehu nevyšlo a pak se nedařilo... Takze první mimčo přišlo těsně pred 30.ted 33 na krku a marně se už dva roky snažíme o druhé.... Teď si třeba říkáme, ještě nejsme tak stáří, ale e ve finále když si spocitam kolik nám bude, až budou děti v našem věku, tak mě to celkem děsí... Nechci říct, že už budem nad hrobem, třeba budem vitální důchodci, ale už to stáří prostě bude klepat... A ja jsem třeba teď ráda, že naši jsou ještě relativně mladí, přestože jim zdraví, taky moc neslouží,... Takze mě mrzí, že jsme nepocali dřív a tobě radím, jdi do toho a neboj se toho!!!

zelenaesmolda
6. črc 2020

@gruyerre
me neni 22 a nemam prvniho chlapa 🙂

calvac
6. črc 2020

Ja mela prvni dite v 31 a druhe ve skoro 39 letech a pro me s manzelem to bylo akorat. Za me je ve 22 brzy, ale to je muj nazor. Ja jsem byla v tomto veku jeste jak prastena pubertacka. Studovala jsem do 26 a je fakt, ze jsem si zivot uzivala. Taky jsem chtela mit pred zalozenim rodiny odpracovano. Udelej dle sveho nejlepsiho presvedceni, drzim palce.

gruyerre
6. črc 2020

@zelenaesmolda takže když mi bude třeba pětatřicet a budu mít právě dvanáctého přítele, můžu si být jistá, že se nezamiluju za 10 let do někoho jiného? 😀

marti89
6. črc 2020

@zelenaesmolda A ty víš, že s tvým x-tým partnerem vám to bude za 10 let klapat? Děti se snad pořizují, když vztah funguje, ne jako záslepka a důvod spolu zůstat. Když jim to někdy v budoucnu fungovat nebude, tak půjdou od sebe, to sd snad může stát každýmu.

journals
6. črc 2020

O dítěti jsme začali uvažovat až jako manželé. Kdybych nebyla vdaná, o dítěti neuvažuju. Chápu, že to každý má jinak, ale já jsem prostě klasik. Když dítě, tak svatba. Přes to nejel vlak. Tak asi tak...

95newmommy2020
6. črc 2020

Bylo mi 20, když jsme spolu začali bydlet. Tehdy manželovi bylo 33, a on chtěl dítě hrozne moc. A začali jsme se snažit. No a ono to neslo, a neslo to dlouho. Já jsem se na to teda necítila, tak jsem byla i svým způsobem rada. Jenže když už mi padl 23. Rok a stále nic tak už mi to bylo opravdu divne a začali jsme řešit IVFKo. Nakonec se povedlo po 3,5 letech inseminaci. Ale takhle pokud by se na to ještě necítil klidně bych pockala ještě tak 5 let. Ale udělala jsem to hlavně pro nej. Nepripadam si nějak vyzrálá, ale on je naprosto úžasný, takže se stará a je v péči dost aktivní. Já si myslím, ze v tomhle věku ještě brzo je, manžel si do ty doby užíval party, hospody, dovoleny, motorky, auta nevhodný pro rodinu. :D A já mu to občas celkem závidím.

ella1995
6. črc 2020

My Jsme spolu 4 měsíce (ale známé se něco přes 5 let)
A už jsme mluvili o společném bydlení, svatbě i rodině mě je 24 a příteli 26
Myslím si že u každého to je individuální 😊😊
Pokud to tak cítíš tak v tom nevidím problém 😊

martt
6. črc 2020

My jsme se s manželem znali rok když jsme zacli mluvit spolu o bydlení a manželství. Měli jsme to naplánované tak ze chceme v létě svatbu a na jaře miminko. Na konec byla svatba a na jaře a miminko v létě 😀.Bylo mi 22 a manželovi 28 .Jsme spolu 10 let a nevymenila bych ho za nic na světě.

mrstte
6. črc 2020

My jsme se s přítelem seznámili 1.12 2019 a teď 1.7 nám potvrdil doktor 7 týden těhotenství. Oba máme děti strašně moc rádi 🙂. Tak nějak to přišlo samo že vysadím prášky a uvidíme.

slayc
6. črc 2020

Zacali jsme spolu chodit kdyz mi bylo za par dni 18, jemu 23. Vzali jsme se v mych 21 letech, mesic pred svatbou jsme dozrekonstruovali byt a nastehovali se. Hodne lidi se netaktne ptalo, jestli to neni kvuli diteti🤦‍♀️, odpovidali jsme, ze z lasky a zda se to uz nesmi😄. Dite jsme chteli mit az ve chvili, kdy budeme mit dostatecnou financni rezervu a nemusime se bat, ze se neco podela. Nakonec jsme se pripraveni na rodinu citili v mych 25 letech. Pokud se na to citite pripraveni, nereste, co si mysli ostatni. 😊👍

cherie24
6. črc 2020

@zelenaesmolda a to má čekat 10 let jestli náhodou nepotká lepšího? To je výborná rada. Já měla ve svých 23 letech svůj 3. Vážný, dlouholetý vztah a jediné co mi to přineslo bylo, že jsem se s každým dalším zklamáním víc uzavřela do sebe a o přestala jsem důvěřovat chlapům. A to je spíš doména chlapů, že mají pocit, že musí vyzkoušet kde co a obtáhnout, kde koho. Většina žen takové touhy vůbec nemá.
Cestovat se dá i s dětmi, je to všechno vždycky složitější s nima, ale mladý rodič má na to víc sil a energie. Já jsem se i celkem uklidnila ve svých 24. Jasně občas si řeknu, že bych si ráda vyrazila na flám, ale to můžu i až malá odroste a rozhodně toho nelituju, že ji mám. VŠ jsem dodělala s pupkem, měla jsem teda i odpracovaný rok, takže i nárok na mateřskou a miminko si vyloženě užívám. Sportuju s dítětem, jezdíme na výlety a návštěvy, malá se lidí nebojí a je to usměvavý pohodář v jakémkoli prostředí. 😊 A cestování doženu i s ní, protože jak já vždycky záviděla těm, co prožívali dětství s akčníma a sportovníma rodičema a jezdili na aktivní dovolené a vrchol jejich dovči nebyl vyvalit se na pláži 😎

popelka1984
6. črc 2020

Tak po třech letech, malej se narodil když mě bylo 30 s chlapovi 33

jade85
6. črc 2020

My cca po 2.5 letech, syn se narodil když jsme byli 4 roky spolu a 9 měsíců po svatbě 😁 Ale bylo nám už oběma přes 30. Upřímně, nechtěla bych mít dítě s partnerem, se kterým jsem byla když mi bylo kolem 20. Ale nelze to srovnávat, každý to má jinak 😊

denisahlavicova
7. črc 2020

Mně je 19 a příteli 22.. Jsme spolu rok a půl a mame 5 měsíční dceru. Školu máme, přítel práci má, bydlet máme kde.. Já vždy chtěla dítě co nejdřív, ať si s ním co nejvíc uziju😊👶 a on vlastně taky 😊 hlavně neposlouchej kecy, že děti mají děti.. Pokud se na to cítíš a víš, že to zvládneš, jdi do toho a hodně štěstí 😊❤️

autor
7. črc 2020

@madbetka mohu se zeptat jak to zvládáte se 3 dětmi? Protože s přítelem se nám líbí představa mít trošku větší rodinku 🙂

autor
7. črc 2020

@tasimia 16 mi opravdu už není a to bych ani nechtěla popravdě v 16 až do 18 jsem měla jinaci problémy.. A vím prostě že ano je mi 22 je to možná na tuhle dobu brzy ale já vím že pro mě není až tak priorita nějaká práce kde bych chtěla dělat kariéru a na ní je vždycky čas ne aby se udělala hodně slušná ale časem si po dětech vybudovat něco menšího a být hlavně s prací spokojená.. Máme už bydlení takže si myslím he to je základ hlavně keř bydlet a něco málo máme nasetreno na mimi, ale je mi jasné že tohle určitě nebude stačit na vše.. A vymodlene štěstí gratuluji.. Něco si mi tím připomněla 🙂

autor
7. črc 2020

@hasara33 jasný chápu a je to věc kterou má každý jinak, ale hodně se mi třeba líbí na příteli že oba se shodneme na všem.. Třeba že když už bude svatba bude jen malá a bude tam jen rodina a nikdo víc protože oba nemáme rádi když by tam bylo hodně lidí, jsme takoví introverti oba dva.. Ale my by jsme se i spokojili jen se svědkami na svatbě ale to by nám neodpustili naší rodiče :D
Já měla před mým přítelem jen jednoho ještě kluka.. Byla to "slepá láska" byl starší ale nevím kvůli němu sem celkem hodně riskovala a pak mě řekne že si našel jinou slečnu po tom víkendu co jsem tak riskovala :D
Intuice mi říká že bych bylaoc ráda kdyby příští rok jsme byli ve 3 no jakoby ve 4 do rodiny počítám i našeho společného psíka 😊

autor
7. črc 2020

@ajja87 děkuji moc za Tvůj názor velmi mě potěšil a dekuji 🙂

autor
7. črc 2020

@calvac jasný každý to máme jinak a každý má svůj názor 🙂 a dekuji 🙂

autor
7. črc 2020

@95newmommy2020 jasný chápu Vas názor ale popravdě když to řeknu mě nikdy nebavilo zrovna jít někam do hospody pít alkohol a tak... Ano zase druhá věc je ze tedka se nemusí řešit hlídání dětí protože když chceme jít ven s kamarády jdeme.. Ale pak to bude jináci ale ta představa nám vůbec nevadí, protože oba víme že kdyby jsme nebyli jisti sami sebou a navzájem tak ani o mimi neptemyslime 🙂 a tady to bylo trošku obráceně já se jen zeptala kdypak by chtěl uvažovat o rodině.. A na to mi řekl až budeme mít hypotéku pak už mu je jedno kdy se stane.. A tak teď když už máme hypotéku a budeme kde mít normálně bydlet tak jsme nad tím začali přemýšlet více a proto i děkuji za Tvůj názor :D

autor
7. črc 2020

@ella1995 děkuji

autor
7. črc 2020

@martt to je moc hezké 🙂

autor
7. črc 2020

@mrstte gratuluji a hlavně hodně zdravícka 🙂