Dotaz - Po jaké době jste s přítelem uvažovali o rodině? Kolik Vám bylo?

6. črc 2020

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat na Váš názor.. Ohledně rodiny po jaké době jste s přítelem uvažovali o rodině a popřípadě kolik Vám bylo?
Protože s přítelem jsme spolu už pomalu 5 let, a máme kde bydlet teď nám schválili hypotéku.. Pritelovi je 26 mě je 22.. A opravdu už uvažujeme o miminku, ale chtěla bych se zeptat jestli náhodou není to příliš brzy, protože už se mi stalo že jsem někde řekla že s přítelem uvažujeme o rodině, ale řekla mi na to že si zkazime mladí a že budou děti vychovávat děti... Tak by mě zajímal Váš názor děkuji.

ondul
6. črc 2020

Po deviti letech vztahu, 28 a 30 let.
A je to bozi, jsem rada, ze to to ted mame. Studovali jsme, cestovali, bavili se a vsecko si bez ditete uzili a a mimino ted oba zboznujeme, je to ted taky strasne krasna doba.

jaja01k
6. črc 2020

Když jsme se poznali, bylo nám 26 a 34. Po roce a půl jsme se dohodli, že je čas založit rodinu.

lennus
6. črc 2020

Není, směle do toho, pokud máte zázemí, měla jsem první ve 30, pak dvě těhotenství, co nevyšly a druhé tedy v 35. A stále si říkám, že jsme měli mít děti dřív, hned v 25 po studiu. Fandím mladým maminkám! 😉

papousekpaja
6. črc 2020

Pripadas si ve 22 jako dite? Nahodou, nejlepsi vek pro miminko. Ja na sve prvni cekala do 33, driv se bohuzel nezadarilo. Ted mam 6 tydenniho chlapecka.

volfici
6. črc 2020

Fyziologicky jsi v tom nejlepším věku. Pokud to oba cítíte stejně, máte jakou takous jistotu, že to zvládnete i finančně (stoprocentní to není nikdy, vždy se najde něco, kvůli čemu "není ještě správná chvíle"), tak hurá do toho. Hlavně si do toho nenechte mluvit, nikde to nerozhlašuj, ať nejste pod tlakem z věcných dotazů "už?", jakto, že pořád nic?" nebo nemusíte poslouchat nejapné připomínky a nevyžádané rady. Nikde není psáno, že se hned povede. I když ti to samozřejmě přeju. My čekali deset let, než se povedlo.

gruyerre
6. črc 2020

22 let byl pro mě ideální věk na dítě, ale tebe neznám, takže těžko říct. Někdo není dost zralý ve třiceti a někdo nikdy. Záleží na vás dvou. Rozhodně se neohlizej na to, co říká okolí, jim je do toho prd 🙂

jjasmina
6. črc 2020

Každý to má postavené jinak, já cca do 25 let furt cestovala, hodně pracovala a teda necítila jsem se na to. Dítě u nás přišlo ve správný čas až po třicítce, ale samozřejmě každej to má jinak. Ikdyž to beru zpětně ve 22 jsem si ten život ještě pekelně dobře užívala, takže by mi tam to dítě stejně nezapadalo.

hanih
6. črc 2020

Záleží na vás dvou, jak se cítíte. My jsme se brali po šesti letech vztahu a za další dva roky se nám narodila první dcera. Začali jsme spolu chodit ve třiadvaceti, oba jsme studovali vysokou a teprve po ní jsme se dohrabali k řešení společného bydlení a ještě jsme chtěli stihnout nějaké cestování, tak jsme to všechno trošku oddalovali. Zpětně si říkáme, že vědět tehdy, jak to bude s dětma úžasný, šli bychom do toho dřív...

hasara33
6. črc 2020

Ahoj, byli jsme spolu dva měsíce a začali mluvit o rodině 😁 za další dva měsíce přišla žádost o ruku, to byl listopad 😊 v dubnu 2018 svatba a v říjnu 2019 se nám narodila dcera 🙂 vzali jsme to vcelku hopem, ale po svých zkušenostech jsem už od začátku vztahu věděla, že s tímhle chlapem strávím zbytek života a to se zatím nezměnilo, teď budeme stavět baráček a plánujeme druhé dítko. Mě je 26 a manželovi 32 😊. Pokud cítíte, že už je čas na založení rodiny tak směle do toho a nemyslím si, že byste si zkazili mládí 😉 naopak pak budete mít ještě dostatek síly a také financí na užívání si až dítě/děti odrostou 🙂 a samozřejmě na případná vnoučata 😁

marti89
6. črc 2020

Po 4,5 letech cca, v době početí mi bylo 26. Podstatné je, jak to cítíte vy. Někdo chce studovat, jiný cestovat a někdo rodinu..

martinazidkova
6. črc 2020

My jsme spolu s manželem 3 roky. Mě je 20, manželovi 22 a v srpnu/září se nám narodí prcek. Z okolí jsme se dočkali reakcí, jak že jsme se unahlili (tchyně, tchán), tak i že jsme manželé tak se není čemu divit (moje rodina) 🙂
Mimčo sice bylo neplánované, ale cítíme se na to a vím že manžel bude úžasný otec 😊

zelenaesmolda
6. črc 2020

Pro me osobne je to brzo,hadam,ze podle veku je to tvuj prvni vaznejsi vztah.Clovek by mel vyzkouset za zivot vice partneru at nema pozdeji pocit,ze mu ujel vlak a nic si neuzil

gruyerre
6. črc 2020

@zelenaesmolda počkej, takže by se měla se svým nynějším partnerem rozejít, i když jim to klape? Jen proto, že je to její první vztah?

pipi_puncocha
6. črc 2020

My máme miminko 8 let od seznámení, ale já jsem do 25let studovala, v posledním ročníku mě manžel požádal o ruku, svatba ve 26, potom jsme si pořídili vlastní bydlení a začali plánovat rodinu. Samozřejmě kdybych nestudovala, tak bych to viděla jinak, ale takhle jsem spokojená, byla jsem 2x na Erasmu, užili jsme si dlouho ve dvou a teď nějak nemám pocit, že by mi doma s malým něco chybělo. Ale v tomto bych se rozhodně neohlížela na okolí, to záleží jen na vás....

jirovapa
6. črc 2020

S chlapem jsem 8 let, máme dvě děti. Nyní mi je 25 a chlapovi 30. První dceru jsem rodila v mých 23 letech a jsem za to ráda. Moc si mateřství užívám a nějaké kamarádky už taky mají děti. Mám i kamarádku v mém věku co má 6ti letou dceru a je šťastná 🙂. Záleží jestli se na to rodičovství cítíte vy dva. Pokud ano, tak hurá do toho. Já jsem ráda, že jsme si předtím s chlapem užili dovolené a zábavy. Nyní nám nevadí být doma a starat se o děti 🙂.

penny87
6. črc 2020

Tohle je hrozne indi-vindi. Nekomu to sedne ve 20, pro nekoho je v 35 jeste brzy. Ale asi urcite lepsi driv nez kdyz to uz to moc nejde.. my se dali dohromady, kdyz nam obema bylo 18, po mesici spolu zacali bydlet, za 2 roky svatba a v 25 jsme tomu nechali volny prubeh. Otehotnela jsem po 3 letech a potratila. Nastesti za 4 mesice se zase zadarilo, takze se syn narodil presne po 4 letech od nechraneni se. Ale zpetne to hodnotim jako idealni vek, uzivali jsme si, cestovali, meli konicky.. ted si taky uzivame a cestujeme, je to uz ale posunuto do uplne jine dimenze 😊 (lepsi, ale i tamta etapa mela sve kouzlo).

autor
6. črc 2020

@papousekpaja právě že nepřipadám moc dobře vím co chci a co nechci v životě 🙂

klea81
6. črc 2020

Po 10 letech, 25-26 let

autor
6. črc 2020

@hasara33 děkuji moc za hezkou odpověď, velmi potěšila 🙂 protože ano vím ostatní nemají co do toho říkat nebo mluvit.. Ale prostě jsem se bavila s kamarádkou v práci kolik je stala výbava a tak.. Als do toho nás slyšela vedoucí a prostě na mě začala být trošku zlá.. Jako že si zkazim mládí a že ve 22 letech je příliš brzy.. A prostě že ať si nejdříve hodně peněz nasetrime že to stojí hodně peněz.. Ale já vím že miminko stojí hodně peněz ale nemyslím si že potřebuje zrovna značkové věci a luxus všechno... A jinak ohledně svatby zase tolik nespěcháme protože s přítelem jsme se dohodli, že ano jednou bychom chtěli být a mít ten papír a být manželé.. Ale dokud nebudeme mít dítko a třeba aby mu bylo do 3 let tak ne a oba to vidíme stejně..

autor
6. črc 2020

@martinazidkova to je moc hezký příběh 🙂

klea81
6. črc 2020

@zelenaesmolda proč schválně víc partnerů? Jakože víc zklamání víc Adidas? Není náhodou úžasný trefit se hned s tím prvním? Chápu, že ten kdo to nezažil nepochopí 😇

autor
6. črc 2020

@zelenaesmolda ano je to můj první vážný vztah.. A popravdě nechci jiného kluka.. A natoz přítele vyhovuje mj to jak to máme a hlavně on pro mě udělá cokoliv mi vidí na očích.. A kdyby mohl snese mi i to modré z nebe a hlavně byl tu pro mě v těžkých chvíli.. Když jsem v 18 letech odešla od rodičů... A on chápal proč a řekl že společně to všechno zvládneme sice trošku těžší to bylo začátky ale teď se nám žije dobře 🙂

evinahosta
6. črc 2020

Určitě do toho jděte 🙂
Mně je 29, s mužem jsme spolu 11,5 let a prckovi bude v srpnu rok...z te doby “pred miminem” nam cast zabralo studium, párty do rána každý víkend, stavba domu (a párty)a nasledne horecka nizkonakladovych letenek (a zase samé párty 🙂), takze jsme si uzili az az vseho a citili se na dite pripraveni 🙂
Na druhou stranu si ted rikame, ze jsme do toho meli jit mnohem mnohem driv ... po te dvacitce je clovek fyzicky na vrcholu, tehdy kdyz jsem x noci po sobe proparila, stejne jsem fungovala jakoby nic..ted mi tahne na tricet a kazda dalsi noc, kdy vstavam s prckem nekolikrat, se na mne silne projevuje jak fyzicky, tak psychicky 😀
Takze za me do toho jdete! Jednak ma clovek opravdu asi vic sil 🙂 a hlavne - je to tak strasne krasne, ten broucek malinky, ta laska k nemu...ze lituju, ze jsme se o to tolik let ochuzovali 🙂
No a navic, me treba mela mamka, kdyz ji bylo 21. Pamatuju si, ze kdyz mi bylo 15, ji bylo 36 a byly jsme obe jak vrstevnice, protoze 36 proste neni zadny vek 🙂 ve 40 uz od nasi nasi meli pokoj a zacali “zase zit” 😀 kdezto ja budu ve 40 psat ukoly s desetiletym 😀

autor
6. črc 2020

@penny87 děkuji za Tvůj názor 🙂

autor
6. črc 2020

@klea81 jsem ráda že jsem toho kluka poznala ukázal mi jak je hezké mít někoho a vědět že mu na Tobě záleží a je to druhý kluk ale ten první ani nepočítám byla to chyba největší 🙂

autor
6. črc 2020

@evinahosta děkuji za tak hezkou a hlavně pravdivou odpověď.. Jinak moje mamka mě zase měla ve 28 a taťkovi bylo 31..pomalu taťkovi táhlo už na 32.. Takze i proto byli určite komplikace že jsem se narodila o něco dříve a tak dále.. A nevím co na to mi řeknou rodiče ale jejich názor já od mých 18 nerespektují... Protože jsem se odstěhovala a všechno jsme zvládli s přítelem a nebyla to jen jedna překážka.. A popravdě miminko nám přijde fajn a hlavně protože Hlidame malé kluky.. A vidím na něm že bude úžasný táta.. Protože nechtěl h mě spinkat malej a co přítel vzal si ho k sobě a uspal a když se večer zbudil jen spí dal já jdu za ním.. A vidět takhle že prostě nemusí jít ale že jde a nabídne se je to hezký pocit že vidíš že opravdu ten táta bude jednou úžasnéj 🙂

listopadka1
6. črc 2020

já jsem s manželem už 12 let, začali jsme spolu chodit, když mi bylo 16 - je to můj první kluk, první a jedinej vztah 🙂 Brali jsme se po 5 letech, v mých 21, a cca o rok později se začali snažit o rodinu. Bohužel se nám nedařilo, měla jsem PCOS a po dvou letech se zadařilo z IVF - bylo mi 24 a mladá jsem si teda rozhodně nepřišla. Kdyby se nám to povedlo hned v těch 22, byla bych šťastná. Ale všechno mělo něco do sebe, za ty dva roky jsem si našla skvělou práci, zjistila jsem, co mě baví a naplňuje, pracovala taky trochu na sobě. Teď máme dvě holčičky, vlastní dům, začíná se nám dobře dařit i pracovně a máme před sebou spoustu krásných let.
Když jsme tehdy uvažovali, jestli založit rodinu brzo, nebo si "užívat", přemýšleli jsme takhle - sice jsme byli mladí, ale ne že bychom měli nějak hodně peněz na rozhazování, cestování a tak. Ani jeden z nás není žádný velký dobrodruh, abychom vyrazili s krosnou po světě nebo tak, takže jsme si říkali, že bude lepší mít nejdřív děti, než vyrostou, postavit dům, splatit hypotéku, taky si vybudujeme nějakou kariéru a až budou děti dospělý a samostatný, my ještě zdaleka nebudeme starý a budeme si moct projezdit svět pěkně v klidu a pohodlí 🙂

madbetka
6. črc 2020

V 15 jsme se poznali, v 21 jsme se vzali, ve 23 jsme měli první dítě, je mi 26 a nedávno se nám narodilo třetí. Nic jsme si nezkazili a fakt nejsme děti, co mají děti. Jsme spokojení mladí rodiče 🙂

lachtanice86
6. črc 2020

Pro mě by to bylo brzo i pro mého chlapa, ale každý to ma jinak

zelenaesmolda
6. črc 2020

nechces jineho ted,za deset let muze byt vsechno jinak