Druhý rozvod
Ahoj holky,je tady některá maminka,která se podruhé rozvedla v mladém věku, a má z každého manželství dítě,a má krásný život s novým partnerem?Já si tím totiž procházím, a i když mě lidi utěšují,že to není ostuda,já se za to stydím,a taky se do budoucna bojím, že si kvůli tomu nenajdu partnera-kdo by chtěl mladou holku,která je dvakrát rozvedená?Momentálně jsem ve fázi, kdy chlapy nechci ani vidět,bojím se,že zas naletím,ale to bude asi tím, že je to ještě čerstvé.
Stručné shrnutí
- Existují případy, kdy se žena dvakrát rozvedla a později našla stabilní partnerství, kdy nový partner miluje děti z předchozích vztahů jako vlastní a rodina funguje (příklady: partner přijímá děti, děti mu říkají "tati", někde došlo i k dalšímu těhotenství).
- Hlavní bariéry po opakovaných rozvodech jsou sociální stigma a obavy z odmítnutí rodiny nového partnera, ale konkrétní zkušenosti se liší od úplného přijetí (tchýně: "do třetice všeho dobrého") po posměch a odsudky.
- Běžné způsoby, jak lidé po rozvodu potkali nové partnery, jsou návrat do práce, online seznamování (např. xchat) nebo společenské skupiny (např. motorkářský klub).
Nejčastější otázky
Q: Kde lze po opakovaných rozvodech nejčastěji potkat tolerantního partnera?
A: Lidé v diskusi uváděli konkrétní kanály: setkání v práci, online komunikaci (např. xchat) a společenské kluby (konkrétně zmíněn motorkářský klub).
Q: Jak děti obvykle reagují na nového partnera, který je přijme?
A: V diskusi jsou příklady, kdy děti nový partner milují, oslovují ho „tati“ a vztahy jsou šťastné; v jednom příspěvku dítě „zbožňuje“ nového otce a rodina se opět naplnila.
Q: Jak rodina partnera obvykle přijímá ženu s dvěma rozvody?
A: Zkušenosti se liší; jedna zmínka uvádí podporu tchyně s větou "do třetice všeho dobrého", jiné příspěvky popisují posměch nebo odmítání od rodiny.
Q: Může jedno konkrétní udání (např. svrab dítěte) vést k rozvodu?
A: Ano, v příspěvku bylo uvedeno, že rozvod nastal poté, co dítě mělo svrab a partner spolu s jeho matkou obvinili matku z „nečistoty“, což vedlo k rozchodu.
Q: Kdy je vhodné začít hledat nový vztah po rozvodu?
A: Účastnice doporučují nejprve si „vyčistit hlavu“, naučit se žít samostatně, užívat čas s dětmi a někdy návrat do práce; v několika případech nový vztah vznikl po návratu do zaměstnání nebo po delším psaní online.
Q: Je rozvod dvakrát stále společensky stigmatizován?
A: Několik příspěvků říká „není to ostuda“ a popisuje šťastné opětovné založení rodiny, ale také se objevily zkušenosti s odsuzováním a „koukáním jako na něco nenormálního“.
Závěry z diskuze
Shoda
- Není ostuda být rozvedená dvakrát.
- Děti z různých vztahů se mohou adaptovat a někteří noví partneři je přijmou jako vlastní.
- Nové vztahy často vznikají v práci, online (xchat) nebo ve společenských skupinách.
Sporné názory
- Někteří tvrdí, že po dvou rozvodech lze najít stabilní, milující partnerství a novou rodinu; jiní varují před možným odmítnutím ze strany partnerovy rodiny a společenským stigma.
Otevřené otázky
- Kde systematicky najít tolerantního partnera, který přijme děti z předchozích vztahů?
- Jak dlouho čekat před započetím nového vztahu po opakovaném rozvodu?
- Jak řešit obavy z odmítnutí ze strany rodiny nového partnera?
Zmíněné značky a firmy
xchat
Zmíněné produkty a metody
svrab, dyskalkulik, rozvod, svatba, prsten, život "na hromádce", xchat, motorkářský klub, návrat do práce
Místa a osoby
Německo
@lucinkaxxx
@ponds holky,a jak dlouho jste samy?Momentálně chlapa taky nechci,ale do budoucna chtít budu určitě 🙂
Mela jsem kamaradku, ktera ma 2 holcicky a kazdou s jinym partneren. Ne s manzelem- nebyla vdana. 1.ditko s cizincem jeste na vejsce, 2.bohateho a jak rika po zrale uvaze. No, po 1/2 roce zarlivych scen se po porodu od nej odstehovala, protoze si zacala si s jeho pritelem. Pritele si za rok vzala. Koupili si spolu dum a 3 mesice po svatbe zjistila, ze ji podvadi s mladyma holkama v hotelovych pokojich... Misto rozvodu ji koupil nove auto. Nastesti byl sobec a nechtel s ni dite...
Verim, ze se najdou prekazky pro rozvod, coz je lepsi reseni nez se v manzelstvi trapit. Ale proc se vsechny zenete do manzelstvi? Proc chcete svatbu a prsten na ruce? Me napr.ani jedno nebere, s manzelem jsme 11 let "na hromadce" a ani po narozeni prcka to menit nehodlame.
@aiva01 ja jsem se do svatby teda nikdy nehnala,ale jsem asi stara skola a pikud bych s nekym chtela tvorit rodinu,tak se vsim vsudy.
@andryyysssek ja jsem byla po prvnim synovi ( az na bezvyznamne ulety kteri vubec neprisli se synem do kontaktu) sama asi 4 roky,nez jsem mela takovy vztah abych ho se synem seznamila. Tak zo bohuzel po roce nedopadlo,takze pak dalsi dva roky pauza a pak dalsi partner. S nim 3 roky,tehotenstvi a v 6.mesici zase sama ( nevera z jeho strany). Ted jsou synovi dva roky a 2 mesice a stale jsem sama ( ty jo,to uz je takovou dobu jo? 🙂) A ani nikoho nehledam. Pro me byly vzdycky dulezitejsi deti nez chlap,asi nejsem moc stavena na zivot v paru nebo co ;) A ani nevim jestli bych ted na nej mela cas... Jak psal kdosi nademnou. Nepocitam s tim ze by nekdo prisel,ani to nevyhledavam,ale kdyby to prislo,tak budu prijemne prekvapena ;)
Pokud se teprve rozvadis,myslim ze bys nemela nad chlapama ani premyslet. Podle me je nejdulezitejsi se naucit zit sama se sebou a uzivat si cas s detma nez se vrhat do noveho vztahu.
@lucinkaxxx já nad novým vztahem nepřemýšlím,ale myslím to do budoucna.Přece jen,nechci být do smrti bez partnera.
@aiva01 je pravda,že do první svatby jsem se hnala,ale s druhou, i když jsem ji taky jednou chtěla, přišel manžel.
@andryyysssek no tak vidis,aspon uz jsi poucena,ze priste se do toho tak nepozenes ;) vsechno zly je k necemu dobry a ma te necemu naucit ;)
Nechci si hrat na " po boji je kazdy general". Da se pochopit, ze nekdy lecos proste nevyjde - myslim ted nejen manzelstvi. Hodne stesti!

@ninaaa snad už taky někdy v budoucnu najdu už toho pravého 🙂