Jak o sebe pečujeme na rodičovské/mateřské?

24. zář 2020

Ahoj holky, taková otázka k zamyšlení. Pecujete o sebe nějak? Jaké máte denní/týdenní rituály? Já jsem si dneska říkala při pohledu do zrcadla, že takhle jsem teda na začátku vztahu s mým přítelem nevypadala a že je na čase s tím něco udělat 😅😁

jjasmina
24. zář 2020

Moc se toho nezměnilo, pečuju o sebe jako předtím, akorát min chodim na kosmetiku, jinak se maluju normálně. Nemám hlídání a kojim , takže na nějaký relaxační procedury a masáže prostě čas není. V noci mi malá nespí, xkrát vzhuru, tak jsem ráda, když zalehnu

ninive211
24. zář 2020

S prvním porodem jsem přestala chodit na nehty, jinak asi pořád stejně. Ani předtím jsem nějak nechodila třeba každý měsíc na kosmetiku, ke kadeřnici jednou za tři měsíce i před dětma, takže žádná změna v tomto a jdu-li mezi lidi, líčím se denně aspoň základ pořád (bez řasenky a aspoň BBkrému ani ránu). Jediný co, tak bych chtěla začít chodit na masáže (s mýma zádama bych prý měla, říkal mi masér, když jsme byli LONI na relax pobytu), ale chodit pravidelně třeba týdně není čas a hlavně finance, když jedna půlhodina masáže stojí třeba 400), takže to je asi v nedohlednu. Teď v létě jsem chodila párkrát do solné jeskyně, koupila jsem si voucher na slevomatu, taky takový relax jen pro sebe.

amazonkajanik
24. zář 2020

Pořád stejně. Líčení,česání a barva já sama už 15let. Pokud je něco s vlasama,na co si netroufnu,jdu za ségrou (kovářovic kobyla chodí bosa 😂)kosmetiku jsem zažila snad jen 5x v životě a po každé to byl dárek. Masáže taktéž v podstatě,jinak mi je dělával přítel. Jinak ale dost dlouho uvažuji o tom si zaplatit nějaké welness ,až bude možnost,jsem nějaká zbitá,přeci jen,nejsem už nejmladší a dost jsem před malým tvrdě pracovala ...
Ale taková perlička,před cca 18lety jsem šla na kosmetiku a paní,že mě nebude odlicovat,že by mě prý už tak hezky nenalicila 🤦měla jsem jen lesklé bílé stíny a tekute linky 😂

tasimia
24. zář 2020

Pořád stejně. Nehty, vlasy i moje ranní a večerní rituály :D

jitushb
24. zář 2020

Já se nikdy moc nemalovala ale řasenku používám pořád. Kadeřnici stíhám tak co 2-3 měsíce (mám krátké vlasy tak musím 😁) a posledních pár měsíců jdu jednou až dvakrát týdně do fitka (mají tam dětský koutek tak nemusím řešit hlídání) u první dcery jsem si dělala i nehty, ale co je na světě i druhá tak jsem ráda že si je stihnu ostříhat.

dandaa
24. zář 2020

Pečuji o sebe pořád stejně. Ke kadeřnici každé tři měsíce, nehty na rukou jednou za měsíc, pedikúra jednou za šest týdnů, kosmetika 2x ročně . Cvičím cca 3x týdně doma. Jinak vlasy myji 2x týdně, každé ráno i večer si čistím obličej+peeling,krém , po koupeli mažu celé tělo krémem. Líčím se každý den a i se hezky oblékám. Ani na svůj věk nevypadám, tím, že jsem malá a drobná.

moonulka
24. zář 2020

Péče se nezměnila, na nehty ani na kosmetiku jsem nikdy nechodila, barvím se sama hennou a konečky si zvládnu ostříhat sama jednou za dva měsíce 😁 Jen tu koupel voňavou už bych si ráda dala, naposledy jsem ležela ve vaně když jsem rodila 😄

elesse
24. zář 2020

Priznavam, ze nic moc. Od porodu (7 mesicu) jsem byla 2x na pedikure a 1 u kadernice. Kadernici akutne potrebuju uz asi mesic a jeste jsem tam nedosla. Nejsem schopna se objednat k zubari atd. Denni pece vypada tak, ze si vycistim zuby, udelam culik, nandam rasenku a pletovy krem. Vlasy se myji asi tak den pote, co uz je to nutne:(

barmil
24. zář 2020

Jsem tři měsíce po porodu, kojim a na nehty a vlasy chodim pravidelně, v tehotenstvi i ted, nehty co 14dni a střih a barva každých 6tydnu.
Doma jsem vždy upravena, hezky oblecena, zadny vytahany starý tepláky, rano sprcha, sérum na obličej, denní krém, ucesat, navonet.. Kdyz jdu ven, tak lehce liceni, sjednotit tón pleti, bronzer, řasenka, voňavka, hezky se oblect.
Až do porodu jsem cvičila, hned z porodnice jsem zacla chodit dlouhé procházky s kocarkem, po 6ti nedeli uz zas běhám a cvicim doma.
Ale nedělám to pro manžela, ale pro sebe, je pro mě důležité být upravena a cítit se dobře.

re_barbora
24. zář 2020

Nic moc 😏 pravidelne chodim jen na nehty a kazdy rano a vecer cistim plet + serum a olej. Licim se kdyz nekam jdu, doma ne. Barvim se sama a na strihani tak 2x do roka a na kosmetice a pedikure jsem byla ted pred porodem po letech. Po sestinedeli chci zacit cvicit a az si zajedem nejakej system, tak bych rada chodila aspon jednou za ty tri mesice na kosmetiku a ke kadernici a jednou/dvakrat za mesic do sauny.
Uz mi tahne na tricet, tak je nejvyssi cas 😅

smarket
25. zář 2020

Já pečuju hlavně o vlasy, to je takova moje přednost. Mám je do pasu, husté, hodně vlnité , takže ty potřebují pravidelnou starostlivost. Jinak jednou týdně maska na obličej, čištění pleti pravidelně, líčení jen ven. Na nehty nechodím, u mě to nemá efekt , stejně je vždycky hned odrovnám a ani mi to není přijemné. Pak hodně dbám na vůně, to mi pomáhá i na psychiku, buď tělovým krémem, nebo příjemným parfémem. A co je nejpodstatnější, využiju každou příležitost ke spánku 😂 syn má 2 roky a pořád je nespavec, v noci hrůza, tak to doháním když je syn u babičky nebo když jde s manželem ven, to udělá strašně moc.