Jantarové korálky. Opravdu pomáhají?

veronika_aki
11. srp 2020

Zdravím. Našla jsem starsi diskuze tudíž me zajimaji nejake aktualnejsi nazory. Sama nevim, jestli tomu věřím, ale víte jak je to s tím chytanim stebla... Ma nekdo zkusenost? Pomahaji opravdu na zoubky nebo cokoliv jineho? Co riziko uskrceni? Musi je mit ditko porad na sobe?No poprosim o jakekoliv zkusenosti a nazory, sama jsem zvedava co se dozvím 🙂

zuzkasim
11. srp 2020

Víš co, on ti nikdo nedá srovnání, jaké by to bylo bez korálků nebo s nimi, protože u každého dítěte zažiješ jen jednu situaci... Dcerce jsem je pořídila, se zuby žádné extra velké trápení neměla. Nosila je pořád, nosí dodnes (je jí 7), už k ní tak nějak patří. Riziko uškrcení žádné není, mají bezpečnostní uzávěr, který při velkém tahu pustí.

veronika_aki
autor
11. srp 2020

@zuzkasim a muzu se zeptat odkdy je dcerka mela? Te moji je rok.. Vazne nad nimi premyslim.. Je tedy i spousta typu, muzu poprosit jake mate vy? Dekuji 🙂

zuzkasim
11. srp 2020

@veronika_aki Rok? No my je kupovali ve 3 měsících, kvůli prvním zubům... Moc druhů neznám, ty kojenecké jsou vždycky s uzlíky mezi korálky, mají akorát různé barvy, některé jsou jakoby úlomky, některé kulaté korálky, to je design, záleží, co se komu líbí. Prodávali je v Bráně k dětem v Brně, kde dnes netuším, jak píšu, dcera je má 7 let.

elencze
11. srp 2020

Ahoj. Sama nejsem příznivce korálků, ale to může být i tím, že u nas jsou zuby i očkování zcela v klidu. Jen jedno upozornění, docela se rozmohly různé plastové padělky. Tak se při případném nákupu po netu neřiď jen cenou.

sigyn
11. srp 2020

A jak přesně by to mělo pomáhat?

elencze
11. srp 2020

@sigyn musíš být ezo založený člověk. Já to taky nechápu, jak pomáhají.

ondul
11. srp 2020

Za tim neni zadny racionalni dukaz. A navic je to nebezpecne.

jane46
11. srp 2020

Mely obe nase deti, kazdy dostal svoje. U syna pomahaly hodne, jak nemel naladu, bylo mi hned jasne, ze mu rostou zoubky (jinak velky pohodar), do 20 min co jsem mu je dala byl klid. Nikdy jsem kolem nich nedelala nejakou komedii jako "tyhle koralky Ti pomuzou" naopak jsem mu je davala tajne, takze placebo muzu vyloucit. Nikdy zadny Nurofen, Viburcol, gely, kousatka...
Dcerka to mela tezsi, te vzdycky rostly tak 4 zuby najednou, milovala ten olejicek Muj prvni zoubek ci jak to je. Na noc parkrat i Nurofen dostala (na spani jsem jim je vzdycky sundala). Ale nevim jake by to u ni bylo bez nich.
Za me clovek koupi hodne blbosti a drazsich... Tak proc nezkusit. Nejsem nejaka ezolesana, jen mi to prislo zajimave.
Jo a jen jsem je pravidelne cistila podle navodu. Mam schovane a dostanou je prvni vnoucata.

zuzkasim
11. srp 2020

@ondul Věřit tomu nemusíš, to je každého věc. Ale ta tvrzení z článku, jak jsou korálky nebezpečné, jsou naprosto mimo.
@sigyn Spousta lidí věří, že polodrahokamy mají na tělo člověka určité vlivy. Jantar má při styku s tělesným teplem působit proti bolesti a horečce. Změřit to zatím neumíme. Já si řekla, že tím určitě nic nezkazím. Možná měla dcera štěstí a problém s růstem zubů by neměla ani bez korálků, fakt nevím.

lucinka_16
11. srp 2020

@veronika_aki Malý je má od 6 měsíců,teď je mu dva a čtvrt. Neměl téměř žádné problémy se zuby,ale jak je napsáno výše...mohli jsme mít štěstí a nemusel mít problémy i bez korálků...to taky říkám všem,kdyz se mě ptají, jestli mu korálky pomohly 🙂

misvas
12. srp 2020

Starší dcera korálky měla a když se jí prořezaly jedničky a dvojky, tak dva kamínky z korálků rozkousla a zůstaly jí v puse...Takže jsem jí je hned sundala a už nenasadila...😕