Je lepší jako první dítě kluk nebo holka?

lucie987
30. bře 2014

Ahoj, zajímalo by mě, zda je lepší mít jako první dítě kluka nebo holku? Mohly by se maminky, kterým se zadařilo oboje pohlaví, podělit se svými zkušenostmi? 🙂 Moc děkuji. L

sabuse1
30. bře 2014

@lucie987: ono je asi jedno jaké je to pohlaví spíš je to o povaze dítěte...když to srovnám u svých dětí Nelinka byla zhruba do 3 let divoška, poměrně ufňukaná, ale cca od 2 let si dala celkem říct, venku mě poslouchala, neutíkala...Vítek ještě ve 3 letech je naprostý blázen, ale zase větší pohodář, vystačí si hrát sám, všechno má na háku, včetně toho když po něm něco chci, v tomhle se projevuje jako typický chlap🙂)) takže za mě holka, ale kdyby měli obráceně povahy tak kluk takže fakt je to spíš o tom jaké je to konkrétní dítě🙂

pisisvori
30. bře 2014

@lucie987 no pochybuji, že existuje některá maminka, která bude mít zkušenost jak s prvním klukem tak s první holkou, aby mohla porovnat co je lepší🙂🙂🙂.
Podle mne má první kluk jedinou výhodu, že když pak je druhá holka může vše nosit po něm...jen se přidá třeba růžová čepička..kdežto, když je první holka a druhý kluk...tak kluka oblékat do vínové, růžové...je větší problém...vše ostatní je podle mne jedno🙂🙂🙂

martina_z
30. bře 2014

To je snad uplne jedno, ne? S prvnim ditetem delame vic s*ani tak jako tak, a druhe a dalsi deti zase nejsou obeti vychovnych experimentu svych nezkusenych rodicu. Spis bych otazku postavila tak, jestli je lepsi mit nejdrive "zlobive" a pak "hodne" - za me lepsi mit jako prvni to zlobive, protoze rodice vyskoli, zoceli a nauci vetsi toleranci a shovivavosti vuci ostatnim detem a maminkam.

hadruska
30. bře 2014

No, tak to teda nevim, co je lepsi. Myslim, ze je super mit vic deti liboli jakeho pohlavi 🙂.Mam prvniho kluka a je to peknej divocak, kterej mi predvedl zac je toho loket po narozeni miminka. Myslim, ze i pohlavi mu je jedno. Myslela jsem si, ze tak divoci a reaguje na mimino, ze je luk, ale zarlit umi i holcicky. Takze jsme tam, kde jsme byli- je to jedno a zalezi na povaze ditete a rodicu a vsem okolo

chris_n
30. bře 2014

nejlepší je zdravé dítě 🙂. Na pohlaví nezáleží.

mpb
30. bře 2014

Můžu se zeptat, na co to má vliv? A když budeš mít doporučené jako první holčičku, tak ta se dá objednat někde jinde nebo jinak než kluk? Jen se ptám.

leniiis
30. bře 2014

No myslím, že otázka je uplně zbytečná 🙂 duležitý je, aby miminko bylo zdravé 🙂

ffiinnkkaa
30. bře 2014

ježiš to je otázka.. 😝 stejně to neovlivníš..

ivular
30. bře 2014

@lucie987 Kluci mívají složitější povahy, takže bývají jako malí ufňukanější. Mají větší pravděpodobnost vývojových poruch - autismu, specifických poruch učení, apod. Taky se vyvíjejí pomaleji, takže bývají déle "miminka" 😉 Holky zase mají větší pravděpodobnost nějakých genetických syndromů, takže v tomto jsou větším rizikem 😖 Taky pubertu mívají komplikovanější než kluci.
To vše je samozřejmě jen o pravděpodobnosti. Já osobně jsem po určitých peripetiích pochopila, že s každým dítětem člověk pokouší osud, že se jeho život naplní nejen radostí, ale taktéž velkým trápením..

zvalentova
30. bře 2014

Mám oba, oba najednou a celkově mohu říct, že s holkou je to pohodovější. Ale je to spíš dané samotnou povahu než pindíkem. Ona je přesná kopie mé osoby, takže vím jak na ni a o to je to jednodušší. 🙂

dora13
30. bře 2014

Jako by to slo ovlivnit 😀

tarra27
30. bře 2014

nejlepší je zdravé miminko....a taky pokud možno vaše 🙂

je uplně jedno jesti kluk nebo holka, jelikož zdědí vše po vás....a záleží, jak se mu budeš věnovat a jak ho povedeš....

zlobit může holka i kluk a hodný stejně tak....

baraz
30. bře 2014

určitě to je povahou a ne pohlavím. máme doma holčičku, divokou..moc divokou... ted čekáme druhé a já už tak nějak vnitřně doufám, že to bude její pravý opak a ty váhy se prostě dorovnají a i já zažiju trošku klidu 🙂

petrajurinova
30. bře 2014

@lucie987 to je úplně jedno - stejně nemáš možnost si při početí vybrat z katalogu jestli budeš mít holku nebo kluka, takže je dost zbytečné nad tímhle vůbec přemýšlet.

lucille85
30. bře 2014

Nejlepsi je zdrave dite,ktere se narodi milujicim rodicum,kterym je zcela jedno co ma mezi nozkami...Nad touto debatou mi zustava rozum stat.

edeltraut
30. bře 2014

Já myslím, že je to jedno 🙂. Mám syna a o dva roky mladší dceru - jsou skvělí parťáci a co se povahy týče, tak u nás rozhodně neplatí, že holčičky jsou hodnější. U nás je holka za pět kluků 🙂 a Ládík je taková klidná a relativně pohodová bytost 🙂

ventilkova
30. bře 2014

No tohle me bavi nejvic... Jak hned se najde nekdo, kdo odsoudi autorku diskuze za jeji dotaz... Boooze a co? Tak se proste zeptala!
Za me... Mam dva kluky a holcicku... Skoro 18, skoro 7 a male budou tri mesice. Prvni syn naprosty pohodar, nemel problem s nicim... Druhy, podotykam, ze narozeny ve stejnem znameni, byl naprosty opak... Nespal, rval, byl porad nemocny.. Ted mame holcinku... Je naprosto pohodova... Spinka celou noc... Krasne ji... Usmevava temer od narozeni... Uvidime, co se z nich vyklube... Recept je asi jedinej... Milovat co to da, respektovat potreby a povahy... A nechat je ... A s laskou a respektem pozorovat a vest zivotem

petrajurinova
31. bře 2014

@ventilkova prosím tě, mohla bys být konkrétní v údaji, kdo odsoudil autorku diskuze? Přečetla jsem všechny příspěvky několikrát - hledala jsem to odsouzení a bez výsledku, buď čtu nějakou jinou diskuzi než ty, nebo se mi nějaké příspěvky nezobrazují, nebo tady žádné odsouzení autorky není.

ined77
31. bře 2014

@lucie987 Ahoj, souhlasím s většinou, že je to hlavně o povaze dítěte. Synek je raubíř, jako mimčo byl, jak říkala naše Dr. neuhovený, hodně plakal, byly problémy i s jídlem, spánkem, růstem zoubků atd. Dcerka o 2,5 roku mladší je daleko klidnější, samostatnější, snaží se dorovnat bráškovi, takže je i dost napřed, když to srovnám ve stejném věku se synkem, ale taky už se občas vztekne, zabejčí a nehne s ní nic 🙂 . Hlavní výhodu vidím spíš v tom, že první dítko bylo "zlobivější", takže už mě jen tak něco nerozhází, v hlavě mi zůstalo dost fíglů jak lecčemu předejít, takže v případě nouze mi už to uklidnění malé nedává tolik zabrat, jako tenkrát se synkem.
Možná výhoda první dcerky se může projevit po narození druhého miminka, samozřejmě s ohledem na věkový rozestup. Holčičky se přeci jen asi víc rády starají a pomáhají s miminkem 😉 , ale nevím, zase to bude jen a jen o povaze.

lucie987
autor
31. bře 2014

@ventilkova Bohužel vždy se najde nějaká inteligentka, co má potřebu jen kritizovat a urážet. To je problém asi na všech fórech. To, že je nejdůležitější zdravé dítě, snad raději nebudu ani komentovat. Svoji otázku jsem nechtěla nijak konkretizovat, abych neovlivnila Vaše odpovědi. Odjakživa mě neskutečně fascinovala to, zda lze nějakými způsoby ovlivnit pohlaví dítěte (poloha, ovulace, stáří sperma...). A vždycky jsem si říkala, že až to jednou přijde, tak to rozhodně musím vyzkoušet. Vím, že 2 děti nebudou moc velký statistický ukazatel 🙂 , ale i přesto to musím vyzkoušet, už jenom proto, jak mě celý proces zplození fascinuje - je to něco úžasného, co příroda dokáže. Jenže jsem u toho narazila na jeden velký problém, že nevím, o co se "pokoušet". Je mi totiž úplně jedno, zda to bude holka nebo kluk. A abych si své rozhodování ulehčila, napadlo mě, zda třeba není lepší první holka (např. může pomáhat s malým sourozencem, bude se ráda o něho ráda stara=bude ho mít jako "panenku") nebo naopak kluk (dokud bude druhý prcek malý, bude s chutí s taťkou chodit sportovat, na výlety…) Ale rozhodně jsem si neuvědomila to, že nejdůležitější bude to, jakou bude mít dítě povahu, což už se bohužel ovlivňuje velmi složitě 😒 .

white_tie
31. bře 2014

Já si myslím, že je to úplně jedno a opravdu záleží na povaze dítěte. My máme prvního kluka, divočáka, jako malej dost plakal, chvíli neposeděl, no děs. Pak se narodila malá, první měsíc byla to nejhodnější dítě a pak to začalo. Je snad ještě větší divočák než bráška. Vždycky jsme si říkali, že máme synka za „trest“ a druhé bude za odměnu, ale zatím pozoruju, že syn je asi spíš za odměnu. Takže si myslím, že si nevybereš, a že pohlaví je úplně jedno, i holčičky můžou zlobit a být divoké jako kluci. : )

terunka88
31. bře 2014

Jako kdyby se to dalo ovlivnit 😀 Stejně to nikdo nemůže objektivně posoudit, protože nemůže mít obě varianty 😉

ventilkova
31. bře 2014

@lucie987 no uz jsem byla taky osocena, co ze jsem si dovolila napsat, ze nekdo odsoudil tvoji otazku... Odpovedi typu.. Co je tohle za dotaz... Me proste vytaci... Komu prijde jakakoliv otazka "debilni" at na ni neodpovida ...
To, co jsi napsala... Je zajimavy... A nikdo nemuze vyloucit, ze to ovlivnit nelze... Ale ani naopak ;) vlastne je asi jedno, co bude prvni ;) dve deti asi opravdu nebudou dostatecny vzorek... Ale vyjit to muze ;)

lucie987
autor
1. dub 2014

@ventilkova To samé vytáčí i mě... Já věřím v to, že vše v životě můžeme alespoň do určité míry ovlivnit... Je jen na nás, jak se k tomu postavíme 🙂

diamanta
26. dub 2014

@ivular To co jsi napsala na konci je obrovská pravda, cítím to úplně stejně.