Je to už alkoholismus?

7. dub 2021

Ahoj holky, pritel zacal pit. Vypije pul litru vodky/slivovice denne. Ja myslim, ze to v poradku neni. Je to uz alkoholismus?

leniczka23
7. dub 2021

Půl litru tvrdého denně? Ano, to je alkoholik.

leeeeeena
7. dub 2021

Bohužel nejspíš ano....zažila jsem to....
Měla jsem tehdy doma chlapa co musel každý den co otevřel oči jít a dát si panáka....pivo...
Pana...pivo.....pak spát a zase jel nanovo. S těmito lidmi se nežije moc snadno.

autor
7. dub 2021

@leeeeeena Nezije a drti me to. Nevim co delat. Uz premyslim nad rozchodem kdyz to neskonci.

autor
7. dub 2021

@leniczka23 Bohuzel ano. Pije tvrdy.

klokanka31
7. dub 2021

Alkoholik a magor. Omlouvám se...

lv
7. dub 2021

Alkoholik jistě. Ví o tom, že je to na léčení? Pokud bude chtít, samozřejmě.. Co rodina, rodiče, sourozenci..podpoří ho?

theolik
7. dub 2021

A proč začal pít ? Nemá nějaké trápení,problémy ? Asi bych začala prvně hledat důvod .

neomenia
7. dub 2021

Buď lecebna nebo nashledanou, bohužel jinak to nepůjde, život s alkoholikem není život.

autor
7. dub 2021

@lv Ne, popira ze je alkoholik. Nechce o tom ani slyset, ze by mohl byt alkoholik, jeste se urazi. Jeho rodina vubec nic netusi.

autor
7. dub 2021

@theolik Zacal pit, protoze pry stratil cely zivot, promrhal zivot podle nej. Taky ma zdravotni potize a kvuli nim si nemuze najit dobrou praci. Do toho jeste dluhy.

levandule_k
7. dub 2021

Pozor, aby tě nestáhl na dno také.

klokanka31
7. dub 2021

Alkoholik si nikdy nepřizná že je alkoholik.

terezz29
7. dub 2021

sorry, ale pryč od něj, pokud nejeví snahu s tím něco dělat, uteč dokud je čas

katule1990
7. dub 2021

Půllitr tvrdýho denně je teda šílený a ano, je to alkoholik. Nemůže najít dobrou práci, chlastá jak duha a má dluhy. S takovým člověkem tě nečeká nic dobrýho, těžko se takový člověk změní. Pokud to celé není vtip, tak opravdu utíkej.

leeeeeena
7. dub 2021

No.....já to taky ukončila jelikož tam bylo v opilosti i násilí....a alkohol nic neřeší... naopak.... mám pocit, že alkohol podporuje negativní myšlení....

loylii
7. dub 2021

Rychle pryč! To je kombinace teda... a ještě to resit chlastem

lv
7. dub 2021

Co kontaktovat rodinu? Říct jim, jak na tom je, že pije denně.. Ok, tvrdí, že není - uvěří odbornému testu? Na netu jsou.. Nebo lékaři? Práci nebude mít, dokud bude takto chlastat. A tim ani penize, ani vyřešené dluhy.

lv
7. dub 2021

@klokanka31 ale přizná, ale většinou ve fázi, kdy s tím chce něco dělat, ne ve fazi popírání

lv
7. dub 2021

Máte děti?

paja26
7. dub 2021

A nechtěla bys napsat tady na MK do poradny o prevenci a léčbě závislosti? Určitě Ti poradí a zodpoví další otázky, které by s tím souvisely. Viz. https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna...

klokanka31
7. dub 2021

@lv Myslíš že alkoholik dojde do fáze, kdy s tím něco chce dělat? 🤔

lv
7. dub 2021

@klokanka31 ano, bohužel to je celkem zřídka, ale sem tam jo

lucienemtud
11. dub 2021

Ahoj. Já bych neutikala .. První co tak bych se snažila pobavit s nim.. To si určitě zkoušela. Pak bych o tom informovala jeho rodinu. Možná pomůžou oni. Je to člověk, který potrebuje pomoct najít ten správný směr.. Nenadavala bych, nedělala bych scény, snažila bych se pomoct. Bohužel pokud po čase, který ty tomu objetujes, nebude ochotný s tím něco dělat, tak je to člověk, který ani nechce najít tu správnou cestu a tebe muže na te cestě zničit..Pak už bych přijala bolest a těšila se na nove začátky.. Neboj vše zvládneš.. Přeji hodně sil. ❤️

mimi1004
11. dub 2021

Pokud to popírá a ještě se cítí uražený, utekla bych. Zvlášť když se k tomu nabalují další problémy s prací a dluhy. To pije, i když jde do práce? Pokud s tím nechce nic dělat on sám, nikdo ho nedonutí 🙄