Poradna o prevenci a léčbe závislosti

33 zodpovězených otázek
Marika Michajlovičová
Odborník
Odebírej23

Dobrý den,

Mé jméno je Marika Michajlovičová a jsem adiktoložkou, což znamená, že se věnuji závislostem. Studium adiktologie jsem absolvovala v rámci 1. LF UK v Praze. A co to tedy vlastně znamená? Je to samostatný vědecký obor, který se zaměřuje na užívání návykových látek, závislostní chování a jejich dopady a souvislosti.
Původní profesí jsem však zdravotní sestrou s praxí na dětských odděleních, nicméně cesta mě zavedla právě k adiktologii a více než 2 roky jsem poté pracovala jako zdravotní sestra a kontaktní pracovník v kontaktním centru pro drogově závislé klienty v Praze.

Aktuálně jsem na rodičovské dovolené, i přesto však pracuji aspoň pár hodin týdně v ambulanci, kde se aktivně věnujeme pacientům, klientům.

Pokud vás nebo vaše blízké svazuje a ovládá:

  • závislost na návykových látkách, tj. závislot na alkoholu, drogová závislost, závislost na marihuaně, kouření apod.
  • nebo závislost nelátková, tj. gambling, online sázení, live sázení, závislost na internetu, mobilu, závislost na počítačových hrách, apod..., jste na správném místě. Nabízím pomoc Vám, i Vašim blízkým.

Jsem připravena odpovídat na vaše dotazy týkající se tohoto tématu a v tomto nelehkém období Vás správně nasměrovat a poradit.

Těším se na Vaše dotazy a přeji Vám hezký den,
Marika Michajlovičová