Defumoxan. Můžu užívat víc tablet denně? A kolik?

Zodpovězené
29. led 2024

Dobrý den,

rozhodla jsem se přestat kouřit. Chci si pomoci lékem Defumoxan. Dávkování je 6 tablet denně po 2 h. Toto dávkování mi nepokryje celý den.

Můžu užívat víc tablet denně? A kolik?

Už jednou jsem tento lék měla - pálil mě jazyk a trochu bolel žaludek. Nic, co by se nedalo vydržet.

Můžu ho brát i přes tento problém?

Děkuji

Hezký den,

Defumoxan nemusíte užívat přímo po 2 h. Doporučuji si těch 6 tbl rozvrhnout podle Vašeho dne. Čili první po probuzení, poslední před spaním a zbývající 4 mezitím tak, jak jste obvykle vzhůru. Toto schéma si sepište a držte se ho.

Někdy se také dávkování Defumoxanu upravuje, a to zejména, co do délky užívání jednotlivých fází, ale to ideálně ve spolupráci s adiktologem, nebo centrum pro léčbu závislosti na tabáku.

O možných nežádoucích účincích doporučuji poradit se například s praktickým lékařem.

S pozdravem

Přeji Vám vše dobré,
Marika Michajlovičová