Syn kouří marihuanu, pije alkohol a je agresivní. Co dělat a kam se obrátit?

Zodpovězené
18. říj 2023

Dobrý den,

můj plnoletý syn kouří trávu, když to zapijte alkoholem, tak je agresivní. Do práce nechodí, když ano, nevydrží déle než 14 dní. Domluva ani prosby nepomáhají. Jsem zoufalá a nevím, co dělat, kam se obrátit. Nebyl vždy takový, nevím co se stalo.

Děkuji

Hezký den,

užívání u právně dospělého dítěte je snad ještě větší oříšek než u nedospělého, a to zejména proto, že ho těžko můžete k něčemu nutit.

To jediné, co se nyní dá, je vymezovat hranice a nastavit, co se bude dít, když nebudou pravidla dodržována (pokud bydlí s Vámi).

Podstatné je postarat se v tom sama o sebe a případně další, za které nesete zodpovědnost. Jste Vy, Váš majetek a případné nezletilé děti v bezpečí?

Obracet se můžete na adiktologickou ambulanci v okolí, která v tom může být potřebnou oporou pro Vás jako pro rodiče. Lokálně taky existují svépomocné skupiny pro blízké uživatelů NL apod.

V případě stupňování synovy agrese (pokud byste měla za to, že ohrožuje život svůj, nebo život někoho jiného) můžete volat 155/158 a syn může být krátkodobě hospitalizován na psychiatrii.

Držím palce.

Přeji Vám vše dobré,
Marika Michajlovičová