3týdenní detox. Jak probíhá?

Zodpovězené
29. pro 2023

Dobrý den,

můžu se prosím zeptat, jak probíhá detox, který je na 3 týdny?

Děkuji za info.

Hezký den,

určitě je primární otázkou detox od jaké návykové látky. Maličko jiné to bude s alkoholem, jiné z návykovou medikací, trošku jiné taky s nelegálními návykovými látky a i tam se to liší dle látky, jiné to bude zase s vysazováním například Kratomu.

Obecně ale platí, že detox je dobré rozhodnutí, lékařský dohled je mnohdy vhodný a opustit na pár týdnů rizikové prostředí a zastavit užívání je žádoucí. Pravděpodobně se dá očekávat nasazení vhodné podpůrné medikace pro zmírnění odvykacích příznaků a taky podpůrné terapeutické vedení.

Během pobytu určitě taky doporučuji se zaměřit na pokračování v léčbě - čistá mysl a tělo je začátek, ale dlouhodobě to samo o sobě nestačí. Doporučuji tedy zajistit si následnou léčbu a to buď formou ústavní pobytové terapie, nebo ambulantní v adiktologické ambulanci apod.

Držím palce

Přeji Vám vše dobré,
Marika Michajlovičová