Gynipral tablety. Jak dlouho jste je braly? Jaké dávky?

zuuu
10. lis 2007

Ahoj všem těhulkám a maminkám,
od 22tt beru Gynipral (do 27tt půl tablety po 8 hodinách, od tohoto týdne 1-půl-1 tableta denně)+ k tomu beru 4x2tbl Magnesia.
Máte, prosím, někdo zkušenosti s tímto lékem proti děložním stahům? Jak dlouho jste ho braly a v jakém dávkování? CHodily jste při užívání na pravidelné EKG?
Díky všem za reakce a přeji měkká bříška až do porodu v termínu 😉

kecalka
12. lis 2007

Ahoj zuuu, já jsem byla s tvrdnoucím bříškem hospitalizována 3 týdny od 25 tt. Gynipral mi nejprve dávali nitrožilně asi 4 dny, pěknou perdu, tak jsem z toho měla třas a bušení srdce. To mi stahy skoro přestaly.
Pořád kontrolovali tlak, dělali monitor a po 5 dnech jsem byla na EKG. Poté nasadily tabl. 1x4 a stále kontrolovali tlak a ozvy mimča. Bříško začalo opět zlobit, ale ne tak často a k tomu ještě nitrožilně magnesium.
V každém případě to ale není lék na ambulantní léčbu, pacientka má být pod kontrolou lékaře.
Já myslím, že mi ta léčba nepomohla vůbec. Bříško tvrdne pořád a bude asi až do konce. Už jsem se s tím smířila. Zobu 4x2 tabl. magnesia a musím doma ležet. Hlavní je, aby čípek byl vpoho. 😀
Držím pěsti 😉

zuuu
autor
14. lis 2007

kecalko, díky 😉 ...no co nadělám...doktorka mi ho předepsala...tak ho jím a jíst budu do 34tt, pak se musí vysadit.
Tobě přeju klidný zbytek těhu a pohodový porod v termínu 😉 ...taky si budu muset zvyknout, že bříško hodně tvrdne 😉

lendy1
14. lis 2007

holky, tak já jsem byla v nemocnici od 28týdne celkem 3 týdny, cpali do mě Gynipral nitrožilně cca 14dní, pak ve formě tablet 3xdenně a magnézko. Každý den monitor, 1x EKG za pobyt. První dny jsem se třásla a srdce mi hrozně bouchalo. Odcházela jsem domů s magnézkem a břicho mi tvrdlo úplně stejně jako jsem přišla do nemocnice-vyjádření lékaře-dráždivá děloha. Musela jsem doma jen ležet, byla jsem na rizikovém těhu a stejně jsem porodila o 6týdnů dřív. Nikdo mi doteď nevysvětlil proč, ale asi tuším, bylo toho více a asi hlavní důvod byl, že mimi nebylo úplně O.K, tak chtěl už ven.
Takže doporučuji opravdu ležet, odpočívat, zobat magnézko a ať vydržíte až do termínu.

zuuu
autor
14. lis 2007

Lendy1: díky moc ta Tvé zkušenosti...
Hodně štěstí a zdraví Tobě i Davídkovi 🙂

juni
24. únor 2009

obnova diskuse
Bohužel i já musím gynip. brát. Buší mi po tom srdce, takže mám k tomu ještě izoptin ☹ Je tu někdo na tom podobně?

juni
24. únor 2009

teda chtěla jsem napsat isoptin 🙂

wsmoulinkaa
24. únor 2009

jej ted jste mě trochu vyděsily....jsem doma na neschop kůli tvrdnutí břicha a mám magnesolv zatím jen rozpustný prášek-pomáhá asi, ale tvrdne mi každý den a to ráno, dop, odp a večer, a taky ji mám podrážděnou a to z kašle!! jenže tomu nikdo nezabrání!!

jinak ginip. neberu.

A jak dlouho ti tvrdne to břicho?? mě tak půl minuty, někdy minutu. Ale není to tak hrozný abych musela k dr. Ani nevím kdy bych tam měla např jít....

juni
24. únor 2009

já myslím, že pokud ti bude jenom tvrdnout břicho, tak ti to magnézko určitě stačit bude. Mně začalo tvrdnout ve 23.tt a to mi MUDr napsal magnézko a duphaston.
Gynipral jsem začala brát až ve chvíli, kdy mi zjisili, že se otevírám (26.tt)

Jinak mně bez gynipralu tvrdlo břicho i po deseti minutách, tak se netrap, pokud je to jenom párkrát za den
🙂

wsmoulinkaa
24. únor 2009

hm hm tak to jj, ale stejně musíme být v klidu vid!!! tak taky držím palce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉 🙂 😵

juni
24. únor 2009

no to každopádně 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru