Alkoholik a podpora v léčbě. Jak se vypořádat s nezdarem? Jak s ním komunikovat?

Zodpovězené
26. čer 2022

Dobrý den,

jsem tu zas. Můj táta, o kterém jsem psala, zvládnul skončit v toxickém zaměstnání. Na základě toho se odhodlal a došel do centra pomoci s alkoholismem. Nastoupil tam na začátku května. Pravidelně dochází na skupinu, ale ještě se neodholal k tomu ukončit své pití. Na začátku díky antidepresivu a úpravě medikace velmi snížil spotřebu, ale už se zase zvyšuje a on uvažuje nad skončením v centru pomoci. Jeho slovy "ponižují mě tam, půjdu jinam."

Jak se vypořádat s nezdarem?

Jaká slova volit v komunikaci s ním?

A co podpora pro zbytek rodiny? Něco, abychom neklesali na mysli?

Děkuji

Hezký den,

věřím, že je situace pro Vás všechny velmi složitá.... Pro ucelení obrázku by mě samozřejmě velmi zajímalo, jak probíhá obecně jeho terapie, jelikož z vlastní zkušenosti vím, že závislý klient, který ještě stále pije, si často z toho bere něco zcela jiného než by měl a mohl. Já bych Vám nyní určitě doporučila to "nejlepší" řešení. Naplánovat si s jeho terpauetem společně sezení, on totiž má aktuálně nejlepší přehled a obrázek o tom, co se děje a co by teď bylo dobré a potřeba...

Držím palce.

Přeji Vám vše dobré,
Marika Michajlovičová